Koço Kokëdhima: Shkaktarët e Gërdecit, të korruptuarit e politikës së vjetër

Në 11-vjetorin e tragjedisë së Gërdecit, ndodhur më 15 mars 2008, kur shpërtheu një punishte demontimi që ishte ndërtuar me lejen e qeverisë së Sali Berishës, kryetari i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, thotë se shkaktarët e saj janë të korruptuarit e politikës së vjetër.

“Sot bëhen 11 vite nga tragjedia qeveritare e Gërdecit. Familjarët e viktimave ende kërkojnë drejtësi për 26 të vrarë dhe 300 të plagosur. Shkaktarët e saj janë të korruptuarit e politikës së vjetër”, shkruan Kokëdhima në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet