×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

KLGJ e skualifikoi nga gara për Gjykatën e Lartë, shfuqizohet vendimi për Saida Dollanin

Apeli ka rikthyer në detyrë gjyqtaren Saida Dollani, ndërsa Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të bëjë rekurs në Gjykatën e Lartë.

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të bëjë rekurs për vendimin e Gjykatës Administrative për gjykatësen Saida Dollani.

Gjykatësja Dollani u skualifikua nga KLGJ në garën për Gjykatën e Lartë por Administrativja e shfuqizojë këtë vendim duke e rikthyer në garë.

Kujtojmë se Këshilli i Lartë Gjyqësor e skualifikoi nga gara Dollanin ndërkohë që Apeli i Gjykatës Administrative i dha të drejtë dhe e rikthye në garë.

Aktualisht Gjykata e Lartë është me 3 anëtarë nga 19 që duhet të ketë gjithsej, dhe prej kohësh është edhe pa kryetar pasi KLGJ vendosi të largojë Ardian Dvoranin nga drejtimi për shkak të mandatit të mbaruar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Risku nga katastrofat, BB: Tërmeti dhe COVID-19 çojnë varfërinë 8 vite pas

Risku nga katastrofat, BB: Tërmeti dhe COVID-19 çojnë varfërinë 8 vite pas

Publikuar më 19.01.2021
Tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit 2019 rriti varfërinë subje...

Tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit 2019 rriti varfërinë subjektive (perceptimi që ka një person për situatën e tij financiare dhe materiale) me 2.3 për qind. Banka Botërore në raportin e fundit “Vlerësimi i riskut të katastrofave në Shqipëri” nënvizon se niveli i varfërisë mund të ketë shkuar 8 vite pas (në skenarin më të mirë) […]

Lexo më shumë

A shkakton vaksina sëmundje? Rama zgjodhi vaksinën Pfizer, por cilat janë pyetjet më të shpeshta për të

A shkakton vaksina sëmundje? Rama zgjodhi vaksinën Pfizer, por cilat janë pyetjet më të shpeshta për të

Publikuar më 18.01.2021
Sot Kuvendi i Shqipërisë miratoi marrëveshjen sekrete për pë...

Sot Kuvendi i Shqipërisë miratoi marrëveshjen sekrete për përdorimin e vaksinës Pfizer. Në një debat të ashpër brenda sallës së parlamentit, u arrit që të miratohej marrëveshja për të cilën, Rama tha se do të sjellë 500 mijë doza. Por sa e sigurt është kjo vaksinë. Kësaj pyetje i kanë dhënë përgjigje aturoitete greke të […]

Lexo më shumë

Kuvendi i Shqipërisë miraton mes debatesh marrëveshjen me Pfizer për vaksinën anti-COVID

Kuvendi i Shqipërisë miraton mes debatesh marrëveshjen me Pfizer për vaksinën anti-COVID

Publikuar më 18.01.2021
Deputetët në Kuvendin e Shqipërisë kanë miratuar kërë sesion...

Deputetët në Kuvendin e Shqipërisë kanë miratuar kërë sesion parlamentar, marrëveshjen me Pfizer për vaksinën e COVID-19. Kujtojmë se marrëveshja me Pfizer është trajtuar në sekret të plotë nga ana e shtetit shqiptar. Dy aktet e para të miratuara me kërkesë të qeverisë nuk përmendet kompania që do të sjellë vaksinat në vendin tonë, një […]

Lexo më shumë

Shifrat në Shqipëri/ 292 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Shifrat në Shqipëri/ 292 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Publikuar më 18.01.2021
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel t...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të jenë të kujdesshëm me zbatimin e masave antiCOVID dhe ju njeh me situatën e COVID19 në 24 orët e fundit si vijon: Janë kryer 2343 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 292 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 97 […]

Lexo më shumë

Masat anti-Covid/ Policia gjobit 1300 qytetarë gjatë fundjavës (VIDEO)

Masat anti-Covid/ Policia gjobit 1300 qytetarë gjatë fundjavës (VIDEO)

Publikuar më 18.01.2021
Policia njoftoi se gjatë fundjavës janë evidentuar dhe ndësh...

Policia njoftoi se gjatë fundjavës janë evidentuar dhe ndëshkuar me gjobë 1307 qytetarë, që nuk kanë zbatuar masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Njoftimi i plotë:  Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin […]

Lexo më shumë

Pamje të rënda/ Punonjësi i firmës qëllon me çekiç priftin në Lezhë (Video)

Pamje të rënda/ Punonjësi i firmës qëllon me çekiç priftin në Lezhë (Video)

Publikuar më 18.01.2021
Një video, ku një punonjës i një firme private godet me një ...

Një video, ku një punonjës i një firme private godet me një mjet të fortë priftin e Kishës Ortodokse, Koço Kapedanin, në Lezhë, po bën xhiron në rrjetet sociale. Ngjarja e rëndë është regjistruar nga kamerat, ku shihet prifti i cili shkon të ballafaqohet me punonjësin. Nuk duhet shumë dhe situata agravon, punonjësi i firmës […]

Lexo më shumë

“Kam parë pika gjaku”, flet nëna e 13-vjeçares së përdhunuar nga njerku: Më kërkonte të lante vajzën, nuk e kisha kuptuar

“Kam parë pika gjaku”, flet nëna e 13-vjeçares së përdhunuar nga njerku: Më kërkonte të lante vajzën, nuk e kisha kuptuar

Publikuar më 18.01.2021
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Ksamilin dhe Shqipërinë. El...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Ksamilin dhe Shqipërinë. Elidon Xhaferri ka përdhunuar vajzën e bashkëshortes së tij, Elentina Xhaferri. Vajza e mitur, vetëm 13 vjeçe, vuante që prej moshës 9-vjeçare abuzimet seksuale dhe përdhunimet nga Elidoni. Ky i fundit shfrytëzonte momentet kur Elentina ishte në punë, largonte djalin e vogël nga shtëpia dhe abuzonte […]

Lexo më shumë

Ishte i fiksuar pas motrës së bashkëjetuese së tij, arrestohet 58-vjeçari në Tiranë

Ishte i fiksuar pas motrës së bashkëjetuese së tij, arrestohet 58-vjeçari në Tiranë

Publikuar më 18.01.2021
Një 58-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi nda...

Një 58-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi ndaj tij është ngritur një padi për përndjekje. Sipas uniformave blu, në pranga ka rënë shtetasi Y.A., 58 vjeç, i cili ka përndjekur në mënyrë të vazhdueshme motrën e bashkëjetueses së tij. “Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë […]

Lexo më shumë