×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kjo është super dieta, mund t’i rifitoni linjat për 14 ditë

Shpesh kërkojmë dieta efikase që të na ndihmojnë t’i rikthejmë linjat për një kohë të shkurtër. Dieta zgjat dy javë, nuk duhet të përdoren pije alkoolike dhe nuk duhet zëvendësuar një ushqim me një tjetër.

Nuk duhet ngrënë jashtë vakteve të ngrënies, nuk duhet ngrënë asgjë nga ato që nuk përfshihen në dietë.

Të gjitha perimet duhen përdorur pa vaj, sallatë pa vaj dhe pa kripë, asnjë tiganisje, copat e mishit duhet të jenë të vogla, kafeja duhet të jetë pa sheqer, çaji me limon pa sheqer.

Ëmbëlsirat, çokollatat dhe bananet ndalohen rreptësisht gjatë ditës edhe jashtë saj duhet të kenë parasysh të mos i përdorni shpesh dhe me masë të tepërt.

Pesha e trupit duhet të bie pesë kilogram brenda dy javëve.

Mëngjesi çdo ditë:

Lëng frutash ose smoothie (fruta të bëra ne mikser me gjithë tulin e tyre) ose vezë e zier, një kafe pa sheqer (një kafe pa sheqer ndihmon në humbjen e oreksit të tepërt që keni).

Të hënën

Dreka: sallatë frutash (mollë+portokall+kivi), pa shtesa të tjera sipas dëshirës.

Darka: dy vezë të ziera, sallatë jeshile, një copë buke e thekur (30-40gr), kafe.

Të martën

Dreka: pulë e zier ose një copë mish qengji smoothie (fruta të bëra ne mikser si pelte).

Darka: biftek, domate, sallatë e gjelbër, selino, kastravec, kafe.

Të mërkurën

Dreka: dy kotëleta qengji ose viçi, selino, kastravec, domate, kafe.

Darka: dy vezë të ziera, domate, kafe.

Të enjten

Dreka: si të hënën.

Darka: dy vezë, djathë pa yndyrë, lakër e zier pa yndyrë.

Të premten

Dreka: dy vezë, spinaq i zier, kafe.

Darka: peshk i zier ose i pjekur, sallatë jeshile, bukë e thekur, kafe pa sheqer.

Të shtunën

Dreka: vezë të ziera, spinaq i zier, kafe.

Darka: biftek, selino, kastravec, domate, kafe.

Të Dielën

Dreka: si të hënën.

Darka: pulë e zier, domate, karota, lakër e zier, një mollë, kafe.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

‘Molla e sherrit’/ Tre gra dhunojnë me sende të forta 33-vjeçaren në një qendër estetike

‘Molla e sherrit’/ Tre gra dhunojnë me sende të forta 33-vjeçaren në një qendër estetike

Publikuar më 12.06.2021
Tre gra janë grindur midis tyre në një qendër estetike në Ti...

Tre gra janë grindur midis tyre në një qendër estetike në Tiranë. Si rezultat i kësaj dy prej grave janë në kërkim nga policia. Personi i goditur ka marrë plagë të shumta në trup. Rezulton se sherri mes femrave, ka degraduar me përdorimin e sendeve të forta. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë […]

Lexo më shumë

LEJET KRIMINALE TË VELIAJT/ Kantieri i ndërtimit izolon 7 familje në Tiranë, vetëm një metër hapësirë për të hyrë në banesa(VIDEO)

LEJET KRIMINALE TË VELIAJT/ Kantieri i ndërtimit izolon 7 familje në Tiranë, vetëm një metër hapësirë për të hyrë në banesa(VIDEO)

Publikuar më 11.06.2021
“Ky është abuzim, është shesh publik, këtu rrinin kalamajtë ...

“Ky është abuzim, është shesh publik, këtu rrinin kalamajtë gjithë ditën”, tregon Ylli Abazi, banor në një bllok banesash pranë shkollës Kongresi i Lushnjes në Tiranë. Banesa e tij dhe e shtatë familjeve të tjera u bllokua pak javë më parë nga rrethimet metalike të kantierit ku do të ndërtohet një pallat 9-katësh. Banorët tregojnë […]

Lexo më shumë

REZOLUTA/ Kuvendi ligjëron patronazhistët e PS-së, lavdëron Komisionerin që nuk mbrojti të dhënat personale të qytetarëve

REZOLUTA/ Kuvendi ligjëron patronazhistët e PS-së, lavdëron Komisionerin që nuk mbrojti të dhënat personale të qytetarëve

Publikuar më 10.06.2021
Arben Rrozhani Kuvendi i Shqipërisë, iu bashkua qëndrimit zy...

Arben Rrozhani Kuvendi i Shqipërisë, iu bashkua qëndrimit zyrtar të kreut të qeverisë Edi Rama që doli hapur publikisht në mbrojtje të patronazhistëve të PS-së dhe përdorimit të paligjshëm dhe kriminal të të dhënave personale të gati 3.5 milionë qytetarëve shqiptarë me të drejtë vote. Rezoluta “PËR VLERËSIMIN E VEPRIMTARISË SË KOMISIONERIT PËR TË DREJTËN […]

Lexo më shumë

Të zëvendësohet fjala “nënë”, Julian Deda i “përvishet” komunitetit LGBTQI: Tentativë e palaçove që ka për qëllim shkatërrimin e familjes

Të zëvendësohet fjala “nënë”, Julian Deda i “përvishet” komunitetit LGBTQI: Tentativë e palaçove që ka për qëllim shkatërrimin e familjes

Publikuar më 09.06.2021
Pak ditë më parë komuniteti LGBTQI në Angli ka kërkuar që fj...

Pak ditë më parë komuniteti LGBTQI në Angli ka kërkuar që fjala “nënë” të mos përdoret më dhe të zëvendësohet me fjalën “prind që ka lindur”. Kjo kërkesë e tyre ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë te qytetarët të cilët e konsiderojnë si një kërkesë absurde. Një prej tyre është edhe aktori i njohur i humorit, […]

Lexo më shumë

Një vit pas marrëveshjes së 5 qershorit, Kokëdhima: Pakt për maskaradën e 25 prillit, vendi ka nevojë për reformë zgjedhore të vërtetë

Një vit pas marrëveshjes së 5 qershorit, Kokëdhima: Pakt për maskaradën e 25 prillit, vendi ka nevojë për reformë zgjedhore të vërtetë

Publikuar më 05.06.2021
Në 1-vjetorin e marrëveshjes së 5 qershorit 2020 mes tri par...

Në 1-vjetorin e marrëveshjes së 5 qershorit 2020 mes tri partive pjesëmarrëse në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, u shpreh se koha i dha të drejtë atij dhe partisë “Zgjidhja”, sepse ajo ishte një pseudoreformë, që la në pushtet 3-4 njerëz dhe familje që kanë kapur Shqipërinë, shtetin, ekonominë, […]

Lexo më shumë

Zbulohen shifrat reale të vdekjeve nga COVID-19, Shqipëria renditet në vendin e katërt në botë

Zbulohen shifrat reale të vdekjeve nga COVID-19, Shqipëria renditet në vendin e katërt në botë

Publikuar më 21.05.2021
Shqipëria renditet e katërta në botë për nivelin e vdekjeve ...

Shqipëria renditet e katërta në botë për nivelin e vdekjeve reale nga Covid-19 në raport me popullsinë, pas Azerbajxhanit, Bosnjë Hercegovinës dhe Bullgarisë. Të dhënat janë publikuar nga “Health Data”, një institut amerikan për vlerësimin e shëndetit. Sipas raportit, Shqipëria kishte në total 529 vdekje për 100 mijë banorë, për periudhën mars 2020 deri në […]

Lexo më shumë

Bilanci ditor i Covid/ MSH: 17 raste të reja, 3 humbje jete në 24 orët e fundit

Bilanci ditor i Covid/ MSH: 17 raste të reja, 3 humbje jete në 24 orët e fundit

Publikuar më 17.05.2021
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel t...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni të prekur nga COVID19. Situata […]

Lexo më shumë

Pse është i nevojshëm integrimi ekonomik i Ballkanit Perëndimor?

Pse është i nevojshëm integrimi ekonomik i Ballkanit Perëndimor?

Publikuar më 13.05.2021
Për gjashtë ekonomitë e Ballkanit Perëndimor, bashkëpunimi r...

Për gjashtë ekonomitë e Ballkanit Perëndimor, bashkëpunimi rajonal është shpallur si një kusht për rrugën e tyre të integrimit evropian. Pakti i Stabilitetit, Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal, CEFTA, RYCO, Komuniteti i Energjisë dhe Komuniteti i Transportit si dhe Procesi i Berlinit që nga viti 2014 janë disa nga iniciativat dhe organizatat e krijuara për funksionalizimin […]

Lexo më shumë