×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kjo është fuqia magjike e secilës shenjë të Horoskopit

Me gjithë fuqinë magjike që zotëroni, sipas shenjës suaj zodiake, një gjë është e sigurt: nuk ka asnjë tjetër si ju, dhe dita kur u lindët, qielli u bashkua dhe formoi një eliksir kozmik me energjinë dhe atributet tuaja unike.

Dashi

Ndizni zjarrin kudo që të shkoni. Në mitologjinë Romake, planeti juaj Marsi është perëndia e luftës dhe epshi i betejës. Ju jeni shenja e parë e zjarrit në Zodiak. Zjarri juaj është i pastër, sepse është shkëndija e parë e agimit dhe dritës. Eshtë pikërisht ky zjarr që ndriçon rrugën tuaj dhe frymëzon pasionin dhe guximin kudo që të shkoni.

Demi

Sensualiteti juaj shkakton kënaqësi të tokës. Ju keni trashëguar hijeshinë tuaj nga Dea dhe bollëkun e tejmbushur nga planeti juaj dominues, Venusi. E jetoni jetën përmes pesë shqisave tuaja, e cila nga ana tjetër krijon një sensualitet të lindur për stilin e jetës dhe sjelljen tuaj. Nuk është rastësi që Beltane, e njohur gjithashtu si dita më pjellore e vitit, vjen në 1 maj.

Binjakët

Dualiteti juaj është shkatërrimtar dhe i mbinatyrshëm. Planeti juaj dominues, Mërkuri, ishte i vetmi që mund të udhëtonte drejt e nga nëntoka, përveç Plutonit. Mërkuri shoqëroi perëndi dhe vdekatarë në nëntokë, duke udhëtuar në qoshet e errëta të psikikës dhe tokës. Mendja juaj është edhe e ndryshueshme dhe fleksibël, duke alternuar hemisferën e djathtë dhe të majtë, e në fund duke dominuar të dy palët. Mendja juaj është jashtë kësaj bote në kuptimin e drejtpërdrejtë të fjalës.

Gaforrja

Intuita juaj e talentit është mistike dhe inkurajuese. Jeni fëmijët e hënës gjithnjë në ndryshim. Ju jeni të lindur me intuitë dhe të bekuar përjetësisht nga engjëjt dhe paraardhësit tuaj. Prandaj, ka një numër dhuntish që ju janë dhënë që nga lindja. Empatia juaj psikike mund të ndihet kur të dashurit tuaj po vuajnë dhe, si mistikë të vërtetë, ju e dini saktësisht se çfarë u duhet.

Luani

Vërtetësia juaj është e ndritshme dhe tërheqëse. Dielli është planeti juaj dominues dhe energjia e tij e gjallë është e barabartë me rrezet e tij të ngrohta. Ju jeni bujarë, të dashur dhe e qeshura juaj është ngjitëse. Origjinaliteti juaj është superfuqia e saj më e madhe dhe bota thjesht nuk mund të marrë sa duhet nga drita juaj.

Virgjëresha

Ju keni fuqi natyrale shëruese. Ju jeni shërbëtori i devotshëm dhe perëndesha e virgjër. Ju jeni të interesuar përjetësisht për nevojat e të tjerëve dhe mendja juaj është e ndërtuar për të krijuar përsosmëri absolute. Ju jeni një shërues natyror kur jeni të lidhur me burimin hyjnor. Mërkuri është gjithashtu planeti juaj dominues, megjithëse në vend që të komunikoni mesazhet që merrni, ju racionalizoni dhe ndani gjërat mendërisht.

Peshorja

Energjia juaj magjepsëse është një pasqyrë magjike e asaj që ju rrethon. Ju jeni kuriozë socialë dhe absolutisht tërheqës, si një djalë i vërtetë i Venusit. Për shkak se elementi juaj kryesor është ajri, ju e përjetoni bukurinë e Venusit nga një këndvështrim mendor, ndryshe nga Demi, i cili e sheh botën përmes shqisave të tij tokësore.

Akrepi

Ju jeni magnetikë dhe lidheni fort me hyjnoren. Planeti dominues i juaji është Plutoni, planeti i transformimit dhe Zoti i nëntokës; prej këtu burojnë pasionet tuaja ekstreme dhe mendja juaj e padepërtueshme. Ju jeni shumë intuitivë dhe lexues i mendjes ndërsa ecni pa frikë nëpër hijet e mendjeve të të tjerëve.

Shigjetari

Sillni optimizëm dhe kuroni negativitetin. Ju jeni biri i Jupiterit, planeti i bollëkut, shërimit dhe zgjerimit, ndonëse ju shpesh referoheni si vagabondi i zodiakut. Optimizmi juaj mund të jetë pak i ekzagjeruar, por ju pikërisht aty jetoni, në mes të optimizmit. Asgjë nuk është e pamundur në sytë tuaj dhe gjithmonë ka diçka që ju pret në anën tjetër të horizontit.

Bricjapi

Frymëzoni të tjerët me fuqinë e mençurisë. Ju jeni të rreptë, por edhe të besueshëm. Disa mund të thonë se dukeni të ftohtë ose të largët, kur e vërteta është se ju jeni të drejtë vetëm me veten dhe ata përreth jush. Kulloni integritet dhe mençuri. Ju jeni prova që me punë të palodhur dhe përkushtim çdokush mund të arrijë në majë.

Ujori

Përhapni paqen dhe afroni njerëzit më shumë. Ju jeni një rebel shoqëror ndërsa qeveriseni nga Urani, planeti i kaosit dhe ndryshimit të papritur. Mendja juaj e talentuar është përparimtare dhe futuriste, kështu që ju mund të bashkoni tërë botën thjesht duke qenë vetvetja. Universi ju ka bekuar me një këndvështrim eksentrik, dhe kjo është superfuqia juaj më e madhe.

Peshqit

Intuita juaj është jashtë kësaj bote dhe është plot dhembshuri. Jeni një hibrid kozmik i gjithë rrotës së zodiakut, pasi jeni shenja e bashkimit universal dhe hyjnisë. Ju udhëhiqeni nga Neptuni, planeti i dhembshurisë dhe mbretërive të nënvetëdijes. Kështu që ju udhëtoni përjetësisht midis hapësirës dhe kohës. Intuita juaj është hyjnore dhe zemra juaj është e mbushur me dhembshuri. Ju jeni një qenie mistike.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor, 28 shtator

Horoskopi ditor, 28 shtator

Publikuar më 28.09.2020
Dashi Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Ë...

Dashi Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Është koha e duhur për të nisur një hobi të ri. Do të jeni të hapur për ide të reja. Demi Kaloni më shumë kohë duke kërkuar shembuj të botës reale, ide inovative ose koncepte të reja filozofike. Gjendja financiare për fat te […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, 27 shtator

Horoskopi ditor, 27 shtator

Publikuar më 27.09.2020
Dashi Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se d...

Dashi Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se diçka ose dikush po shkon në drejtim të gabuar. Ju nuk keni pse ta vendosni veten në pozicionin e të qenit polici i botës, por duhet të flisni kur të shihni një padrejtësi. Krizat e vogla të ditës suaj duhet të trajtohen pa […]

Lexo më shumë

Mësoni horoskopin për ditën e sotme

Mësoni horoskopin për ditën e sotme

Publikuar më 25.09.2020
Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka ...

Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka do të varet nga mosha dhe vendi ku jetoni. Sa i takon punës, apo për ata që studiojnë, duhet të shfaqin përqendrim maksimal. Demi Hëna dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që duhet të sqaroni disa situata të mbetura pezull. […]

Lexo më shumë

Çfarë thonë yjet për ditën e sotme

Çfarë thonë yjet për ditën e sotme

Publikuar më 24.09.2020
Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashur...

Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e lodhshme sa i takon dashurisë. Mundohuni që të mos flisni dhe tensionoheni. Në punë do të ketë nervozizëm dhe tensione. Do e keni të vështirë të sqaroheni dhe të gjeni një marrëveshje. Demi Nëse ka probleme të pazgjidhura në dashuri, ka ardhur koha që të sqaroheni. Sa […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 shtator 2020

Publikuar më 23.09.2020
Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo p...

Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo pjesëtari të familjes se kanë vepruar gabim për një çështje të caktuar, të paktën zgjidhni fjalë që të duken të buta. Për hir të marrëdhënies tuaj afatgjatë me ta, tregohuni më pak kritikë. Demi Nuk do ta keni shumë mendjen tek puna nesër, […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Horoskopi ditor, e martë 22 shtator 2020

Publikuar më 22.09.2020
Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në...

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë. Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do […]

Lexo më shumë

Shenjat që do të kenë probleme këtë të hënë, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet

Shenjat që do të kenë probleme këtë të hënë, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet

Publikuar më 21.09.2020
Dashi Ditë rutinë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do të mbi...

Dashi Ditë rutinë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do të mbizotërojë qetësia. Me financat tregohuni sa më të matur sepse vetëm në këtë mënyrë do mbani situatën nën kontroll. Demi Ata që janë në një lidhje duhet të jenë më realistë dhe të pranojnë gabimet që kënë bërë në çift. Në aspektin financiar gjendja […]

Lexo më shumë

Njihuni me horoskopin e të dielës, 20 shtator 2020

Njihuni me horoskopin e të dielës, 20 shtator 2020

Publikuar më 20.09.2020
Dashi Vetëbesimi në aftësitë personale mund të mos ju mungoj...

Dashi Vetëbesimi në aftësitë personale mund të mos ju mungojë, por duket se jo të gjithë janë të bindur. Dilni nga vetja për t’i treguar atyre që kanë dyshime se e dini mirë çfarë po bëni. Nuk do të kenë më dyshime. Demi Nuk ka nevojë të vini përpara përgjegjësitë dhe të lini mënjanë argëtimin, […]

Lexo më shumë