Kishte 132 vite në det, gjendet mesazhi më i vjetër në shishe (FOTO)

Foto 6 nga 6 Pas Para

Një familje nga qyteti Perth në Australi, ka gjetur mesazhin më të vjetër në shishe. Ekspertët vlerësojnë se mesazhi në shishe ishte hedhur në det para 132 viteve.

Toyna Illman e gjeti shishen në breg të detit teksa po mblidhte gjëra me familjen e tij.

Kur e pa shishen Toyna e mori atë në dorë për të parë çfarë ishte.

Mesa duket bëhej fjalë për një copë letër, të lagur nga uji i detit.

Familja e mori shishen në shtëpi dhe pasi e lexoi kuptoi se datonte nga 12 qershori i vitit 1886.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet