Kishte 12 ditë që ishte kthyer nga Italia, tjetër rast me koronavirus në Shqipëri

Vijon të rritet numri I personave me koronavirus në vendin tonë. Se fundmi mësohet se një rast I ri infektimi është regjistruar në qarkun e Shkodrës.

Abs neës shkruan se bëhet fjalë për një person nga Bashkia e Vau Dejes, i cili ka pasur histori udhëtimi në Itali.

Raportohet se ai ishte kthyer në Shqipëri para 12 ditës. Nuk bëhet e ditur gjendja shëndetësore e pacientit por behrt e ditur se ai është nisur drejt Spitalit Infektiv.

Me këtë rast të ri numri I personave me koronavirus në qarkun e Shkodrës shkon në 6. Kujtojmë se deri ditën e djeshme në vendin tonë kishte 176 persona të infektuar dhe deri më tani 8 viktima të shkaktuara nga koronavirusi.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet