×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Këta kriminel nuk kanë vend këtu”, Britania dëbon 21 gangster shqiptarë, nisen drejt Tiranës

21 shqiptarë problematik, janë dëbuar nga burgjet angleze ku vuanin dënimin për vepra të ndryshme penale. Në një artikull të ”The Sun” thuhet se shqiptarët janë nisur drejt Tiranës në një avion të dedikuar transferimit të tyre.

Po ashtu, raportohet se dënimi me burgim i të gjithëve arrin më shumë se 75 vjet.

‘The Sun’ e vazhdon  artikullin duke shkruar se janë me dhjetëra shqiptarë  të tjerë të dënuar për krime në Britani pritet të kthehen brenda disa javësh.

Sakaq, sekretarja e Brendshme në Angli Priti Patel tha: “Këta kriminelë të rrezikshëm nuk kanë vend në shoqërinë tonë.”

Mes atyre që u kthyen në fluturimin e djeshëm ishte edhe Arjon Hyseni, 30 vjeç. Agim Isufi, 19 vjeç.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me identitet të rremë ngriti një kompani të tërë, cili është shqiptari që u deklarua fajtor për 16 akuza në Angli

Me identitet të rremë ngriti një kompani të tërë, cili është shqiptari që u deklarua fajtor për 16 akuza në Angli

Publikuar më 17.07.2021
Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar në Mbretërinë e Bashk...

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar në Mbretërinë e Bashkuar pasi kishte krijuar një identitet të rremë për të ngritur biznesin e tij “Qenani Construction”. Bilbil Qenani përdori një sërë pasaportash false, leje drejtimi dhe letërnjoftime në një numër kombësish të ndryshme për më shumë se shtatë vjet para se të arrestohej gjatë një hetimi të […]

Lexo më shumë

Vrau përgjegjësin e punës në Angli/ Shqiptari dënohet me burgim të përjetshëm, hesht para gjykatës

Vrau përgjegjësin e punës në Angli/ Shqiptari dënohet me burgim të përjetshëm, hesht para gjykatës

Publikuar më 09.07.2021
24-vjeçari nga Durrësi, është dënuar nga drejtësia britanike...

24-vjeçari nga Durrësi, është dënuar nga drejtësia britanike me burgim të përjetshëm. Bëhet fjala për Elton Sefa, i cili qëlloi për vdekje përgjegjësin e punës në Britaninë e Madhe. Ngjarja e rëndë ndodhi në 2018 dhe viktima e sulmit ishte shtetasi John Woodward. 47-vjeçari humbi jetën pas një sulmi brutal nga duart e punëtorit që […]

Lexo më shumë

Shqiptari përplas motorin me dy pasagjerë, momenti i aksidentit të rëndë filmohet live (Video)

Shqiptari përplas motorin me dy pasagjerë, momenti i aksidentit të rëndë filmohet live (Video)

Publikuar më 07.07.2021
Italia ka shpërthyer në festë pasi mundi që të kalonte në fi...

Italia ka shpërthyer në festë pasi mundi që të kalonte në finalen e Euro 2020. Tifozët në Cuneo festuan pas përfundimit të ndeshjes duke mos pyetur për rregullat e Covid dhe as për ligje. Dhe për shkak të thyerjes së rregullave ka ndodhur një aksident ku është përfshirë edhe një shqiptar. Ai ka përplasur një […]

Lexo më shumë

“Ajo gënjen!” Turistja gjermane akuzon shqiptarin për përdhunim, policia greke arreston të riun

“Ajo gënjen!” Turistja gjermane akuzon shqiptarin për përdhunim, policia greke arreston të riun

Publikuar më 01.07.2021
Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi ësh...

Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi është akuzuar nga një turiste gjermane për përdhunim. 27-vjeçari shqiptar, i cili punon në shtetin fqinj i ka mohuar të gjitha akuzat e ngritura ndaj tij. Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur në ishullin Kos, ku një 27-vjeçare nga Gjermania, pretendon se është abuzuar seksualisht […]

Lexo më shumë

Ekzekutohet shqiptari në Francë/ Qëllohet me një plumb në kokë dhe një në zemër

Ekzekutohet shqiptari në Francë/ Qëllohet me një plumb në kokë dhe një në zemër

Publikuar më 30.06.2021
Një shtetas shqiptar është eksekutuar në Francë mëngjesin e ...

Një shtetas shqiptar është eksekutuar në Francë mëngjesin e sotëm. Mediat franceze shkruajnë se sot është qëllua për vdekje në rrugën “des Frères-Eberts” në Strasburg një burrë. Mësohet se viktima është një 60-vjeçar dhe u vra në mes të rrugës në Strasburg, rreth orës 9:30 të mëngjesit të mërkurën më 30 qershor. Ai u qëllua […]

Lexo më shumë

Gazetari shqiptar bën denoncimin: 143 të vdekur në burgjet e Greqisë në 36 muaj

Gazetari shqiptar bën denoncimin: 143 të vdekur në burgjet e Greqisë në 36 muaj

Publikuar më 24.06.2021
Gazetari shqiptar në Greqi, Shpëtim Zinxhiria shkruan se në ...

Gazetari shqiptar në Greqi, Shpëtim Zinxhiria shkruan se në 36 muaj, kanë humbur jetën 143 persona në burgjet greke. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ai shkruan se është me shpresën se këto shifra alarmante bien edhe në vesh të qeverisë, për shqiptarët e vdekur. “Dikush duhet të japë alarmin për këto vdekje pasi […]

Lexo më shumë

Shkon i dehur në shtëpi, shqiptari merr pushkën dhe tenton të vrasë gruan/ Kunata parandalon tragjedinë në familje (Emri)

Shkon i dehur në shtëpi, shqiptari merr pushkën dhe tenton të vrasë gruan/ Kunata parandalon tragjedinë në familje (Emri)

Publikuar më 22.06.2021
Një 37-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane,...

Një 37-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohet se ka keqtrajtuar dhe ka tentuar të vrasë gruan e tij. Ka qenë ndërhyrja e kunatës (motrës së gruas), që ka parandaluar tragjedinë në familjen shqiptare. Në momentin që ai i ka drejtuar pushën bashkëshortes, ajo ia ka kapur armën dhe e ka drejtuar drejt […]

Lexo më shumë

Shqiptari në Greqi dënohet me 25 vite burg për 16 kg hashash, u gjykua pa përkthyes dhe pa avokat (Emri-Foto)

Shqiptari në Greqi dënohet me 25 vite burg për 16 kg hashash, u gjykua pa përkthyes dhe pa avokat (Emri-Foto)

Publikuar më 20.06.2021
Shpëtim Zinxhiria Nuk e di sa vlen një gjykim i tillë dhe ps...

Shpëtim Zinxhiria Nuk e di sa vlen një gjykim i tillë dhe pse veprohet në këtë mënyrë, pa avokat dhe përkthyes për shqiptarët? Nuk e kam të ndigjuar por e kam përjetuar në dy rastet gjatë gjykimit të tij. Shqiptari po vuan dënimin prej 25 vite burg për 16 kg hashash, nuk është FAKE NEËS, […]

Lexo më shumë