Këta janë 20 boksierët më të mirë në Botë (FOTO)

Është publikuar renditja Botërore e boksierëve në kategori të ndryshme, shkruan indeksonline.

Në kategorinë e rëndë, Anthony Joshua është boksieri që mbanë bindshëm pozitën e parë me 670 pikë.

Ai lë mbrapa rusin, Alexander Povetkin me 287 pikë dhe amerikanin Deontay Wilder me 264 pikë.

Më poshtë është lista prej 20 boksierëve më të mirë aktiv në botë.

Mos i vrisni gratë!

Nga Edlira Gjoni Sikur të mos mjaftonin fast-foodet amtoreske e aspak ndihmëse në lajmet në formë thashethemesh për lobingje ruse,…

Abissnet