×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kërkohej nga drejtësia italiane për trafik narkotikësh e plagosje, arrestohet 46-vjeçari në Lezhë

Policia e Lezhës në bashkëpunim me Interpol Tirana kanë bërë të mundur arrestimin e një 46-vjeçar i cili kërkohej nga drejtësia italiane për trafikim narkotikësh.

Arrestimi i Ermir Lekstakajt në bashkëpunim me Interpolin u bë me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Lekstakaj,  banues në fshatin Balldre ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi Gjykata e Firences e ka dënuar me 11 vite e 7 muaj burgim, për trafik narkotikësh,  dhe pjesëmarrje në grup kriminal.

Po ashtu, 46-vjeçari është dënuar nga gjykata e Firences edhe për plagosje, rrëmbim personi e kundërshtim të punonjësit të policisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

“Më goditi me grusht në kokë derisa më ra të fikët”, e reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit

“Më goditi me grusht në kokë derisa më ra të fikët”, e reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit

Publikuar më 11.04.2021
Ajo refuzoi që t’u bindej urdhrave të tij. Por urdhri i tij ...

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhrave të tij. Por urdhri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një çift normal. Ai i kërkoi që gruaja të dilte të kërkonte lekë borxh tek komshinjtë, pasi i kishte xhepat borxh dhe i duheshin paratë me vete. Pas konfliktit dhe këmbënguljes, 23-vjeçarja […]

Lexo më shumë

Nusja vrau vjehrrën me thikë në Dibër, flasin banorët e lagjes pas krimit të rëndë

Nusja vrau vjehrrën me thikë në Dibër, flasin banorët e lagjes pas krimit të rëndë

Publikuar më 11.04.2021
Një ngjarje e rëndë ndodhi një natë më parë në fshatin Maqel...

Një ngjarje e rëndë ndodhi një natë më parë në fshatin Maqellarë të Dibrës, ku nusja vrahu me thikë vjehrrën. Lajmi i cili u bë publik këtë të diel, shokoi gjithë opinionin, përfshirë edhe banorët e lagjes të cilët tregojnë se janë informuar vetëm nëpërmjet mediave. Një prej banorëve të fshatit thotë se kanë shkuar […]

Lexo më shumë

I futi thikën në fyt, nusja dibrane pranon krimin: E vrava vjehrrën pas sherrit

I futi thikën në fyt, nusja dibrane pranon krimin: E vrava vjehrrën pas sherrit

Publikuar më 11.04.2021
Të tjera detaje janë zbardhur rreth ngjarjes së rëndë të rap...

Të tjera detaje janë zbardhur rreth ngjarjes së rëndë të raportuar ditën e sotme në Maqellarë të Dibrës, ku nusja ka vrarë vjehrrën 74-vjeçare. Mësohet se 44-vjeçarja e ka pranuar krimin e rëndë para autoriteteve, pasi u shoqërua në komisariatin e policisë. Gjithçka ka ndodhur pas një konflikti mes vjehrrës Nazmije Markaj dhe nuses Miranda […]

Lexo më shumë

Zbulohet itinerari i kontejnerit me kokainë, ja si mbërriti në Durrës. E porositur nga 3 grupe kriminale

Zbulohet itinerari i kontejnerit me kokainë, ja si mbërriti në Durrës. E porositur nga 3 grupe kriminale

Publikuar më 11.04.2021
Detaje të reja zbulohen nga operacioni i drogës në portin e ...

Detaje të reja zbulohen nga operacioni i drogës në portin e Durrës ku u sekuestruan 143 kg kokainë. Policia kishte marrë informacion rreth 2 javë më parë për nisjen e ngarkesës nga Guayaquil dhe kishte shtuar kontrollin në port për të gjitha ngarkesat nga Amerika Latine. Nga Ekuadori kontejneri kaloi tranzit në Itali në portin […]

Lexo më shumë

Krim në një familje në Dibër, nusja vret me thikë vjehrrën

Krim në një familje në Dibër, nusja vret me thikë vjehrrën

Publikuar më 11.04.2021
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqellarë të Dibrës, ku nu...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqellarë të Dibrës, ku nusja ka goditur me thikë vjehrrën duke i shkaktuar vdekjen. Sipas uniformave blu, shtetasja M. M., 44  vjeçe, banuese në fshatin Burrim, Maqellarë, pasi në orët e mbrëmjes datë 11.04.2021, në banesën e saj dyshohet se për motive të dobëta,  ka goditur me mjet […]

Lexo më shumë

Detaje nga ngjarja e rëndë në Kavajë/ Burri dogji gruan brenda në makinë dhe pastaj vrau veten (Foto-Emrat)

Detaje nga ngjarja e rëndë në Kavajë/ Burri dogji gruan brenda në makinë dhe pastaj vrau veten (Foto-Emrat)

Publikuar më 10.04.2021
Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Kavaj...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Kavajë, ku burrë e grua humbën jetën tragjikisht. Policia e Tiranës informoi se një grua është gjetur e djegur në makinë dhe se disa metra më larg është gjetur i vetëvarur një burrë. Viktimat janë identifikuar si Fëllënxa Shirja, 45 vjeçe dhe Bilbil Shirja 48 […]

Lexo më shumë

Gjendet një depo armësh në Tiranë, ja kujt i përkasin (Emri)

Gjendet një depo armësh në Tiranë, ja kujt i përkasin (Emri)

Publikuar më 10.04.2021
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organ...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK,  ka kryer kontrolle në ambientet në pronësi të Sokol Xhurës, ku ka zbuluar një arsenal armësh të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm. Policia gjyqësore, pasi ka realizuar rrëzimin e murit pranë ish-ndërmarrjes artistike “Migjeni”, ka zbuluar depon e fshehur, ku janë gjetur një arsenalin e […]

Lexo më shumë

U arrestuan pasi bojkotuan punën, Prokuroria kërkon burg për dy kontrollorët ajror të Rinasit

U arrestuan pasi bojkotuan punën, Prokuroria kërkon burg për dy kontrollorët ajror të Rinasit

Publikuar më 09.04.2021
Pasi Prokuroria firmosi urdhër ndalimin për tre nga kontroll...

Pasi Prokuroria firmosi urdhër ndalimin për tre nga kontrollorët, duke i lënë ata në qelinë e paraburgimit, bëhet me dije se organi i akuzës do të kërkoj masën e sigurisë “Arrest në burg” dhe “Arrest në shtëpi” për 3 të arrestuarit. Deri në këto momente është mësuar se Prokuroria ka kërkuar masën “Arrest në shtëpi” […]

Lexo më shumë