×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kërcënonte prindërit dhe ju merrte me dhunë para, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e karabinierëve italianë, pasi u kap duke kërcënuar prindërit e tij në banesë. Mediat italiane shkruajnë se i riu shqiptar po ju kërkonte para prindërve të tij nën kërcënim.

Patrulla e policisë ishte në kontroll rutine dhe ishte duke kaluar pranë një banese kur ka dëgjuar të bërtitura dhe ka ndërhyrë menjëherë. Pasi kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, ata kanë gjetur një 30-vjeçar, i cili po kërcënonte prindërit.

I riu, i cili akoma jetonte me dy prindërit e tij, po ju kërkonte atyre 100 Euro për të dalë për t’u argëtuar me miqtë e tij. Ndërsa ata kishin refuzuar t’ia jepnin shumën e lekëve kishin rënë edhe pre e dhunës së djalit të tyre 30-vjeçar.

Mediat italiane shkruajnë se hetimet nxorën në pah dhe episode të ngjashme dhune dhe kërkesa të vazhdueshme për para, që kishin ndodhur gjatë tre viteve të fundit.

Mësohet se 30-vjeçari kishte raste që ju kërkonte prindërve edhe 1 mijë Euro. Bëhet me dije se i riu shqiptar është arrestuar për dhunë në familje dhe zhvatje.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me identitet të rremë ngriti një kompani të tërë, cili është shqiptari që u deklarua fajtor për 16 akuza në Angli

Me identitet të rremë ngriti një kompani të tërë, cili është shqiptari që u deklarua fajtor për 16 akuza në Angli

Publikuar më 17.07.2021
Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar në Mbretërinë e Bashk...

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar në Mbretërinë e Bashkuar pasi kishte krijuar një identitet të rremë për të ngritur biznesin e tij “Qenani Construction”. Bilbil Qenani përdori një sërë pasaportash false, leje drejtimi dhe letërnjoftime në një numër kombësish të ndryshme për më shumë se shtatë vjet para se të arrestohej gjatë një hetimi të […]

Lexo më shumë

Vrau përgjegjësin e punës në Angli/ Shqiptari dënohet me burgim të përjetshëm, hesht para gjykatës

Vrau përgjegjësin e punës në Angli/ Shqiptari dënohet me burgim të përjetshëm, hesht para gjykatës

Publikuar më 09.07.2021
24-vjeçari nga Durrësi, është dënuar nga drejtësia britanike...

24-vjeçari nga Durrësi, është dënuar nga drejtësia britanike me burgim të përjetshëm. Bëhet fjala për Elton Sefa, i cili qëlloi për vdekje përgjegjësin e punës në Britaninë e Madhe. Ngjarja e rëndë ndodhi në 2018 dhe viktima e sulmit ishte shtetasi John Woodward. 47-vjeçari humbi jetën pas një sulmi brutal nga duart e punëtorit që […]

Lexo më shumë

Shqiptari përplas motorin me dy pasagjerë, momenti i aksidentit të rëndë filmohet live (Video)

Shqiptari përplas motorin me dy pasagjerë, momenti i aksidentit të rëndë filmohet live (Video)

Publikuar më 07.07.2021
Italia ka shpërthyer në festë pasi mundi që të kalonte në fi...

Italia ka shpërthyer në festë pasi mundi që të kalonte në finalen e Euro 2020. Tifozët në Cuneo festuan pas përfundimit të ndeshjes duke mos pyetur për rregullat e Covid dhe as për ligje. Dhe për shkak të thyerjes së rregullave ka ndodhur një aksident ku është përfshirë edhe një shqiptar. Ai ka përplasur një […]

Lexo më shumë

“Ajo gënjen!” Turistja gjermane akuzon shqiptarin për përdhunim, policia greke arreston të riun

“Ajo gënjen!” Turistja gjermane akuzon shqiptarin për përdhunim, policia greke arreston të riun

Publikuar më 01.07.2021
Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi ësh...

Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi është akuzuar nga një turiste gjermane për përdhunim. 27-vjeçari shqiptar, i cili punon në shtetin fqinj i ka mohuar të gjitha akuzat e ngritura ndaj tij. Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur në ishullin Kos, ku një 27-vjeçare nga Gjermania, pretendon se është abuzuar seksualisht […]

Lexo më shumë

Ekzekutohet shqiptari në Francë/ Qëllohet me një plumb në kokë dhe një në zemër

Ekzekutohet shqiptari në Francë/ Qëllohet me një plumb në kokë dhe një në zemër

Publikuar më 30.06.2021
Një shtetas shqiptar është eksekutuar në Francë mëngjesin e ...

Një shtetas shqiptar është eksekutuar në Francë mëngjesin e sotëm. Mediat franceze shkruajnë se sot është qëllua për vdekje në rrugën “des Frères-Eberts” në Strasburg një burrë. Mësohet se viktima është një 60-vjeçar dhe u vra në mes të rrugës në Strasburg, rreth orës 9:30 të mëngjesit të mërkurën më 30 qershor. Ai u qëllua […]

Lexo më shumë

Gazetari shqiptar bën denoncimin: 143 të vdekur në burgjet e Greqisë në 36 muaj

Gazetari shqiptar bën denoncimin: 143 të vdekur në burgjet e Greqisë në 36 muaj

Publikuar më 24.06.2021
Gazetari shqiptar në Greqi, Shpëtim Zinxhiria shkruan se në ...

Gazetari shqiptar në Greqi, Shpëtim Zinxhiria shkruan se në 36 muaj, kanë humbur jetën 143 persona në burgjet greke. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ai shkruan se është me shpresën se këto shifra alarmante bien edhe në vesh të qeverisë, për shqiptarët e vdekur. “Dikush duhet të japë alarmin për këto vdekje pasi […]

Lexo më shumë

Shkon i dehur në shtëpi, shqiptari merr pushkën dhe tenton të vrasë gruan/ Kunata parandalon tragjedinë në familje (Emri)

Shkon i dehur në shtëpi, shqiptari merr pushkën dhe tenton të vrasë gruan/ Kunata parandalon tragjedinë në familje (Emri)

Publikuar më 22.06.2021
Një 37-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane,...

Një 37-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohet se ka keqtrajtuar dhe ka tentuar të vrasë gruan e tij. Ka qenë ndërhyrja e kunatës (motrës së gruas), që ka parandaluar tragjedinë në familjen shqiptare. Në momentin që ai i ka drejtuar pushën bashkëshortes, ajo ia ka kapur armën dhe e ka drejtuar drejt […]

Lexo më shumë

Shqiptari në Greqi dënohet me 25 vite burg për 16 kg hashash, u gjykua pa përkthyes dhe pa avokat (Emri-Foto)

Shqiptari në Greqi dënohet me 25 vite burg për 16 kg hashash, u gjykua pa përkthyes dhe pa avokat (Emri-Foto)

Publikuar më 20.06.2021
Shpëtim Zinxhiria Nuk e di sa vlen një gjykim i tillë dhe ps...

Shpëtim Zinxhiria Nuk e di sa vlen një gjykim i tillë dhe pse veprohet në këtë mënyrë, pa avokat dhe përkthyes për shqiptarët? Nuk e kam të ndigjuar por e kam përjetuar në dy rastet gjatë gjykimit të tij. Shqiptari po vuan dënimin prej 25 vite burg për 16 kg hashash, nuk është FAKE NEËS, […]

Lexo më shumë