Keni plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, të cilat gjatë paradites do të jenë të fokusuara në zonat Lindore. Por në pjesën e dytë vranësirat përfshijnë pjesën më të madhe të territorit, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore.  Ditën e nesërme vranësirat priten të shtohen dhe në pjesën e dytë të ditës dhe të dielën pasdite do të kemi reshje. Reshjet priten të jenë prezente deri të hënë paradite.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -5 gardë C deri në 16 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet