Keni plane për fundjavën? Ja çfarë premton moti për ditët në vijim  

Moti vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit, por vranësirat paraqiten kryesisht në Veri dhe zonat Lindore.

Kjo situatë atmosferike do të na shoqëroj deri në pasdite, ku vranësirat do të shtrihen pothuajse në të gjitha vendin.

Sipas Meteoalb, era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verilindor ndërsa në det krijohet dallgëzim i ulët.

Temperaturat e ajrit qëndrojnë konstante në mëngjes dhe në mesditë, duke varijuar nga 4 gradë C në mëngjes deri në 23 gradë C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet