×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Këngëtarja e prekur me COVID fotografohet në rrugë! Kryeinfermierja e Pulmologjisë: Të burgoset, theu karantinën. Më pas ajo kërkon falje

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Eliza Hoxha, njëherazi dhe një këngëtare shumë e njohur është fotografuar në rrugë, teksa është e prekur me koronavirus. Ka qenë të shumta reagimet në rrjetet sociale të cilat kanë nxitur më pas edhe një kundërpërgjigje nga ana e asaj.

“Ndërsa unë pres para hyrjes së banesës sime vëllaun tim për të më dërgu për rentgen të mushkërive për shkak të gjendjes jo të mire, shoh tash edhe këso lajme. Për keqardhje! Unë për me u shëtitë rrugëve e kafeve me COVID se kisha bo publike fare, qysh po bëjnë shumica”, ka shkruar Hoxha.

Megjithatë, kryeinfermierja e Klinikës së Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Arta Sejdiu, ka qenë më e ashpër dhe ka kërkuar që Hoxha të dënohet me burg për thyerje të rregullave të vetizolimit.

“Kah po ia man oj POZITIVE, nuk po du me te stigmatizu, po po du ti me u denu!!!! Derisa te del lajmi qe je denuar si te tjeret, besom qe nuk rehatohna”, shkruan Sejdiu.

Elia Hoxha bëri publike tre ditë më parë se ishte prekur nga COVID-19.

Por 2 orë pas publikimit të atij statusi, Kyreinfermierja e Klinikës së Pulomologjise, Znj. Sejdiu kërkoi falje në rrjetin e saj Facebook. Për etikë, gazeta “Shekulli” po e publikon të plotë:

“Une me mengjes postova ne lidhje me daljen e Eliza Hoxhes ne qytet! Nuk shkoj as 5 minuta, nje mik i perbashlet me tregoj qe nuk e ka gjendjen e mire shendetesore, dhe menjehere e fshiva. Nuk mu duk etike qe te merrem me dike qe ka telashe shendetesore! Mirepo mediat, te cilet i kam lutur t’a fshijne postimin, e kishin marre dhe plasu sikur lajm!
Kush me njeh, me njeh mire. Nuk jam joprofesioniste, mundohem te jap maksimumin per punen qe e bej! Une e kam pasur vetem nje qellim! Te trajtohemi te gjithe njejte. Nje infermiere eshte denuar 1000 euro, dhe si komunitet kemi qene te irituar!
Une jo vetem Elizes, por te gjithe te prekurve ju uroj sherim sa me te shpejte, dhe i lus qe te izolohen. Edhe nese kane nevoje per ndihme, le t’i shfrytezojne autoambulancat!
E falenderoj per raport, dhe siq kam kerkuar te na e mbylle gojen, ashtu beri!
Andaj, i kerkoj falje per shqetesimin, po vazhdoj te ndihem keq por vetem per Elizen, jo per ata qe me kane ofenduar! E ajo nese eshte ndier e lumtur qe me ofenduan, pa qene e ofenduar nga une, atehere le te mbetet ne ndergjegjen e saj!
Une kurre nuk kisha lejuar t’a ofendoje dikush publikisht!
Dhashte Zoti te mos te takohemi asnjehere ne Pulmologji me asnjerin nga Ju, po nese doni t’a vertetoni se a jam egersire, shizofrene, paetike, aty do t’a vertetoni qe nuk eshte siq me vleresoni!
Kur i kam pare komentet, jam habitur, dhe jam detyruar shume miqeve te mije t’iu them t’a therrasin, dhe te tregojne realitetin nese i kam ndonje nga tiparet qe i kane permendur!
Gjithmone do te kete njerez qe mundohen t’a ngrisin dikend tjeter duke ofenduar.

Por prape, ne cdo te keqe eshte nje gje e mire! Kjo eshte nje nisme e mbare, qe edhe te tjeret te marrin mesim ne thjeshtesine e saj, dhe te raportojne tek votuesit e vet!

Shnet per te gjithe!”

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gazetari i njohur nudo në lumin e Shalës, kush është vajza që e shoqëron (Foto)

Gazetari i njohur nudo në lumin e Shalës, kush është vajza që e shoqëron (Foto)

Publikuar më 05.08.2020
Gazetari i njohur Alfred Lela i ka surprizuar të gjithë me f...

Gazetari i njohur Alfred Lela i ka surprizuar të gjithë me fotot e publikuara nga lumi i Shalës në Shkodër. Ai shfaqet duke pozuar nudo, i mbuluar vetëm me një gjethe përpara organit gjenital. Krah tij ndodhet edhe avokatja e njohur Rudina Jasini, e cila ka mbrojtur ish-kryeministrin e Kosovës në Hagë, Ramush Haradinaj.  Lela […]

Lexo më shumë

Dalin pamjet/ Çuditen pushuesit në Vlorë, burri del me tanga në plazh

Dalin pamjet/ Çuditen pushuesit në Vlorë, burri del me tanga në plazh

Publikuar më 03.08.2020
Ndodh edhe kjo! Një plazhist në plazhin e Vlorës ka tërhequr...

Ndodh edhe kjo! Një plazhist në plazhin e Vlorës ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Siç shihet dhe në videot e mëposhtme të publikuara nga JOQ, burri shfaqet me tanga në plazh dhe kështu ka nxjerrë “në shesh” të pasmet e tij. Ai ndodhet nën shoqërinë e një gruaje dhe shfaqet i qetë. Sakaq, burri […]

Lexo më shumë

Filmohen duke bërë seks në varkë në mes të ditës, gjobë deri më 20 mijë euro

Filmohen duke bërë seks në varkë në mes të ditës, gjobë deri më 20 mijë euro

Publikuar më 01.08.2020
Një çift u filmua nga turistët, ndërsa bënte seks gjatë ditë...

Një çift u filmua nga turistët, ndërsa bënte seks gjatë ditës në një varkë me motor. Ngjarja e turpshme u filmua në mes të Liqenit të Komos. Personat e pranishëm i filmuan ata të zhveshur dhe publikuan videon në mediat sociale. Të dy, nëse identifikohen, rrezikojnë një gjobë shumë të lartë, siç ndodhi disa ditë […]

Lexo më shumë

Zhvishen doktoreshat! Arsyeja që i shtyu për të kryer këtë veprim (Foto)

Zhvishen doktoreshat! Arsyeja që i shtyu për të kryer këtë veprim (Foto)

Publikuar më 31.07.2020
Një studim i ri i bërë, “Prevalenca e përmbajtjes jopr...

Një studim i ri i bërë, “Prevalenca e përmbajtjes joprofesionale në mediat sociale në mesin e kirurgëve të rinj” në një revistë, përcaktoi si të papërshtatshme nxjerrjen e fotove me bikini nga mjekët. Ky studim që turpëronte mjekët për fotot e tyre me bikini të cilat ata i publikonin, gjeti edhe mbështjetje nga disa njerëz […]

Lexo më shumë

Dritat veriore marrin formën e feniksit legjendar mbi Islandë

Dritat veriore marrin formën e feniksit legjendar mbi Islandë

Publikuar më 27.07.2020
Në ditët e sotme, ne jemi me fat pasi, me ndihmën e mediave ...

Në ditët e sotme, ne jemi me fat pasi, me ndihmën e mediave sociale dhe internetit, ne kemi mundësinë për të parë shumë prej tyre edhe nëse nuk kemi mundësi të vizitojmë vendin e mrekullisë natyrore, transmeton lajmi.net. Dritat e vallëzimit të aurorës janë shkaktuar nga përplasjet midis grimcave të ngarkuara elektrike nga dielli që […]

Lexo më shumë

Hollywood-i në zi, humb jetën aktorja e famshme

Hollywood-i në zi, humb jetën aktorja e famshme

Publikuar më 27.07.2020
Ka ndërruar jetë aktorja e njohur Olivia de Havilland. Olivi...

Ka ndërruar jetë aktorja e njohur Olivia de Havilland. Olivia de Havilland, një nga yjet e fundit nga “Epoka e Artë e Hollywood-it ”, ka vdekur në moshën 104 vjeçare. Karriera e Havilland zgjati mbi se 50 vite, me pothuajse 50 filma artistikë. Ajo është e njohur nga të gjithë në filmin ‘Gone With The […]

Lexo më shumë

E pazakontë, prostituta i dërgon letër bashkëshortes së klientit

E pazakontë, prostituta i dërgon letër bashkëshortes së klientit

Publikuar më 26.07.2020
April Adams, një punonjëse seksi nga New York ka publikuar n...

April Adams, një punonjëse seksi nga New York ka publikuar një letër në një emision amerikan ‘Vice’, kjo letër i drejtohet gruas së njërit prej klientëve të saj. Sipas Adams, nëse një burrë vendos të paguajë një prostitutë për të kryer marrëdhënie seksuale do të thotë se martesa nuk shkon siç duhet. Letra e plotë: […]

Lexo më shumë

Ky është gabimi më i madh që ju bëni kur vendosni maskën!

Ky është gabimi më i madh që ju bëni kur vendosni maskën!

Publikuar më 25.07.2020
Ndoshta gabimi më i madh që shumë njerëz po bëjnë me maskat ...

Ndoshta gabimi më i madh që shumë njerëz po bëjnë me maskat ​​për fytyrën – përveç që nuk i veshin ato aspak në publik – është tërheqja e mbulesave të fytyrës në mënyrë që hunda të ekspozohet. Mes debatit të vazhdueshëm mbi atë se kur dhe ku njerëzit duhet të mbajnë maska, dhe mesazhet e […]

Lexo më shumë