“Kemi tre plumba për ty”, kërcënohet me vdekje ministri i Jashtëm grek, Kotzias

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka marrë një letër kërcënimi me vdekje. Sipas raportimit të mediave greke, denoncimi për letrën kërcënuese është bërë publik nga ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve, Nikos Toskas. Ai e zbuloi këtë fakt teksa ishte duke folur në median “ANT1”.
Sipas tij, letra ishte anonime dhe në të ishte një mesazh i qartë. “Ne kemi tre plumba për ju”, shkruhej në letrën drejtuar Kotzias.
Tashmë letra është në duart e autoriteteve greke, të cilat kanë nisur hetimet për dokumentimin e ngjarjes dhe zbulimin e autorëve.
Ministri për Mbrojtjen e Qytetarëve e përshkroi letrën si të papranueshme dhe i bëri thirrje pjesës tjetër të forcave politike të dënojnë veprime të tilla, siç tha ai, “është në interes kombëtar të ketë një klimë më të mirë”.

Të tjera

Ku po shkojmë?

Nga Koço Kokëdhima Fondi Monetar Ndërkombëtar ishte mjaft i ashpër dhe kritik në raportin e parë të programit të post…

Abissnet