Kapshticë, ndalohen 24 emigrantë klandestinë

Ditën e sotme, 24 shtetas të huaj janë kapur sot në Kapshticë nga “Frontex”, të cilët kanë hyrë ilegalisht në territorin e vendit tonë përmes kufirit të gjelbër me shtetin grek.

Sakaq, ndër të tjera mësohet se ndaj këtyre shtetasve po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Njoftimi i policisë

Në kuadër të operacionit të nisur me “Frontex”, gjatë patrullimeve të përbashkëta janë kapur 24 shtetas të huaj, të cilët kanë hyrë ilegalisht në territorin tonë nëpërmjet kufirit të gjelbër me shtetin grek.

Ndaj këtyre shtetasve po kryen veprimet e mëtejshme proceduriale.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet