×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kakavijë/ Taksisti me Covid-19 tenton të kalojë dy pasagjerë drejt Greqisë, gjobitet me 700 mijë lekë

Është ndaluar në pikën kufitare të Kakavijës një taksist 60-vjeçar nga Saranda, teksa kërkonte të kalonte në Greqi me dy persona të tjerë.

Raportohet se shtetasi me inicialet S.C, ishte me PCR test pozitiv ndërsa kërkonte të kalonte kufirin për të çuar pasagjerët drejt Athinës. Policia e ka shoqëruar atë drejt Sarandës për izolim shtëpiak.

Ndërkohë, taksisti është gjobitur nga ISHSH Gjirokastër me 700 mijë lekë të reja.

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vetingu ka mangësi në transparencë dhe vonesa, thotë Komiteti i Helsinkit

Vetingu ka mangësi në transparencë dhe vonesa, thotë Komiteti i Helsinkit

Publikuar më 27.10.2020
Procesi i kontrollit të zyrtarëve të sistemit të drejtësisë ...

Procesi i kontrollit të zyrtarëve të sistemit të drejtësisë gjatë vitit 2019 pati ecuri të përgjithshme pozitive, por në disa raste, relatorët në KPK duket se u treguan të kursyer mbi raportimin në seancat dëgjimore, duke mos i raportuar publikut disa aspekte të hetimit administrativ, gjetje mbi pasurinë e gjyqtarëve apo prokurorëve si dhe të […]

Lexo më shumë

Operacioni i Europol në 22 vende përfshirë Shqipërinë sekuestron qindra automjete. Çfarë u zbulua tjetër nga kontrollet

Operacioni i Europol në 22 vende përfshirë Shqipërinë sekuestron qindra automjete. Çfarë u zbulua tjetër nga kontrollet

Publikuar më 27.10.2020
Një total prej 352 automjetesh të vjedhura janë kapur gjatë ...

Një total prej 352 automjetesh të vjedhura janë kapur gjatë rrugës për në destinacionin e tyre përfundimtar si rezultat i një operacioni të gjerë të mbështetur nga Europol. Gjatë operacionit, 1 077 pjesë e automjeteve të vjedhura janë konfiskuar dhe dhjetëra dokumente të falsifikuara të automjeteve janë sekuestruar. Rreth 44 548 kontrolle u kryen kundër […]

Lexo më shumë

Dënohet pas tre vjetësh numëruesja e votave në Kavajë, i shtoi 20 vota PDIU

Dënohet pas tre vjetësh numëruesja e votave në Kavajë, i shtoi 20 vota PDIU

Publikuar më 27.10.2020
Tre vjet pas përfundimit të zgjedhjeve Gjykata e Kavajës ka ...

Tre vjet pas përfundimit të zgjedhjeve Gjykata e Kavajës ka përfunduar në qershorë pa shumë zhurmë një prej çështjeve të ngritura pas denoncimit të KQZ-së për disa anëtarë komisionesh e numërues votash të cilët akuzohen për “falsifikim të rezultatit të zgjedhjeve”. Procesi që zgjati nga korriku 2017 deri në qershor 2020, u mbyll me gjetjen […]

Lexo më shumë

E turpshme! Fëmijët po përdoren nga ‘Rilindasit’ për popagandë, shfaqen me pankarta që presin të afërmit nga Siria

E turpshme! Fëmijët po përdoren nga ‘Rilindasit’ për popagandë, shfaqen me pankarta që presin të afërmit nga Siria

Publikuar më 27.10.2020
Ngazëllimi i ‘Rilindjes’ me fëmijët e kthyer nga kampet në S...

Ngazëllimi i ‘Rilindjes’ me fëmijët e kthyer nga kampet në Siri ka shtuar etjen për përdorimin e propagandës. Nëpër media dhe rrjete sociale qarkullojnë foto ku shikohen fëmijë të cilët mbajnë në duar pankarta ku shprehin solidaritetin me personat e ardhur nga Siria. Komente në rrjetat sociale shprehen: “Një propagandë hipokrite që edhe fëmijët e […]

Lexo më shumë

Mashtrimet e Ramës/ Eksperti nga Kosova tregon të vërtetën e ardhjes së fëmijëve shqiptar nga kampi në Siri

Mashtrimet e Ramës/ Eksperti nga Kosova tregon të vërtetën e ardhjes së fëmijëve shqiptar nga kampi në Siri

Publikuar më 27.10.2020
Aktualisht kryetemë në media është bërë vizita e Ramës në Li...

Aktualisht kryetemë në media është bërë vizita e Ramës në Liban dhe kthimi i 4 fëmijëve dhe një grua nga kampi i Al Hol vetëm pak minuta më parë. Për këtë çështje Rama u shpreh se ka një vit që bëjnë përpjekje, ndërsa u bë e mundur vetëm tani. Drejtori i Sigurisë pranë Institutit të […]

Lexo më shumë

“O i bukuri i mamit”, nëna me lot në sy përqafon djalin pas 6 vitesh në kampin e ferrit (Video)

“O i bukuri i mamit”, nëna me lot në sy përqafon djalin pas 6 vitesh në kampin e ferrit (Video)

Publikuar më 27.10.2020
Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale,...

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale, ku Endri Duamani takohet me nënë tij pas më shumë se gjashtë vitesh qëndrim në kapin Al Hol. Në këtë video, nëna e mbulon me puthje dhe përqafime e po ashtu dëgjohet t’i thotë djalit se është bërë shumë i bukur. Ky i fundit është […]

Lexo më shumë

Mbërrijnë në Rinas pesë shqiptarë të nxjerrë nga kampi Al Hol

Mbërrijnë në Rinas pesë shqiptarë të nxjerrë nga kampi Al Hol

Publikuar më 27.10.2020
Kanë mbërritur në Rinas katër fëmijë dhe një grua që prej 6 ...

Kanë mbërritur në Rinas katër fëmijë dhe një grua që prej 6 vitesh ndodheshin në Siri. Operacionin i Gjysmëhënës Siriane bëri të mundur nxjerrjen e pesë shqipëtarve nga kampi në Al-Hol.  Floresha Rasha me fëmijët e saj Amar Rasha, Emel Rasha dhe Hatixhe Rasha së bashku me djalin e familjes Dumani, Endri Dumani janë shqiptarët […]

Lexo më shumë

Shfrytëzonte për prostitucion jashtë shtetit një 32-vjeçare, arrestohet i riu nga Berati

Shfrytëzonte për prostitucion jashtë shtetit një 32-vjeçare, arrestohet i riu nga Berati

Publikuar më 27.10.2020
Një 28-vjeçar është vënë në prangat e policisë për veprat pe...

Një 28-vjeçar është vënë në prangat e policisë për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Trafikimi i personave të rritur”. Sipas uniformave blu të Fierit, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme arrestuan në flagrancë shtetasit: A.K., 28 vjeç, banues në Berat. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet se për një periudhë […]

Lexo më shumë