×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ka gatuar për Cristiano Ronaldon! Kush është kuzhinieri i famshëm shqiptar që vjen në “Hell’s Kitchen”

Lajmi se shefi i kushinës, Renato Mekolli, është larguar nga emisioni i përjavshëm “Hell’s Kitchen” u përhap shumë shpejt, madje një gjë të tillë e ka thënë edhe vetë shefi i programit televiziv në “Instastory”, ku shkruan:

“Disa mbase do gëzohen, disa do mërziten! Vazhdimit nuk i dihet… Fund…”

Vetë televizioni “Top Channel” bëri të ditur se një shef nga Athina do të jetë të premten në “Hell’s Kitchen”, duke mos dhënë shumë informacion për të.

Për të gjithë ju që keni kureshtje, “Shekulli” ju jep disa detaje më shumë për shefin e ri shqiptar, i cili punon dhe jeton prej shumë vitesh në Greqi.

Ai quhet Alsi Sinanaj dhe është një nga kuzhinierët më të njohur dhe të kërkuar në shtetin fqinj, ai ka gatuar për disa nga personazhet më të famshme në botë dhe një ndër ta është edhe ylli i futbollit, Cristiano Ronaldo.

Alsi është nga Vlora dhe ka emigruar Greqi që fëmijë, ai u rrit dhe arsimua atje dhe si fillim ka punuar si elektricist, por më pas iu fut rrugës së gastronomisë duke rezultuar padyshim një ndër më të mirët. Tanimë i riu ka ndërtuar një emër dhe biznes në Greqi.

Edhe vetë Alsi Sinanaj e ka bërë të ditur lajmin se do të jetë pjesë e ekranit, për të marrë vëmendjen e të gjithë publikut shqiptar, edhe pse ndoshta shumë nga ju nuk e njihni. /D.G

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rezultoi me Covid por Stresi nuk i ndal takimet me miqtë, festë e ‘çmendur’ në banesë me çifteli

Rezultoi me Covid por Stresi nuk i ndal takimet me miqtë, festë e ‘çmendur’ në banesë me çifteli

Publikuar më 28.09.2020
Reperi i njohur Stresi njoftoi një ditë më parë se është me ...

Reperi i njohur Stresi njoftoi një ditë më parë se është me Covid-19. Ai kërkoi që të gjithë njerëzit të kenë kujdes, teksa pohoi se do të vetizolohet në banës. Mirëpo, duket se këto fjalë nuk i ka vënë në zbatim, pasi ai jo vetëm nuk është izoluar, por është shoqëruar me persona të tjerë, […]

Lexo më shumë

Emina Çunmulaj flet troç, cila është modelja më e mirë dhe më pak e mirë sipas saj

Emina Çunmulaj flet troç, cila është modelja më e mirë dhe më pak e mirë sipas saj

Publikuar më 28.09.2020
E ftuar në “Shiko kush luan”, modelja Emina Çunmulaj u vendo...

E ftuar në “Shiko kush luan”, modelja Emina Çunmulaj u vendos përballë disa zgjedhjeve paksa të sikletshme. Asaj iu desh të zgjidhte mes modeleve shqiptare që punojnë në Amerikë, ato më të mirat dhe ato më pak të mira. Si i renditi supermodelja koleget e saj; Tika Camajn, Angela Martinin, Adrola Dushin dhe Xhesika Berberin? […]

Lexo më shumë

Nuk do ta besoni punën e parë që ka bërë! Florian Binaj: Nuk më vjen turp ta them

Nuk do ta besoni punën e parë që ka bërë! Florian Binaj: Nuk më vjen turp ta them

Publikuar më 28.09.2020
Aktori shumë i dashur për publikun shqiptar, Florjan Binaj, ...

Aktori shumë i dashur për publikun shqiptar, Florjan Binaj, i ftuar në studion e “Historia e Fundjavës”, tregoi se kishte nisur të punonte që në moshë të vogël. Aktori u shpreh se nuk i harron vështirësitë që ka kaluar dhe kjo e bën që të ndihmojë edhe të tjerët. Mirela Milori: Në fakt the pak […]

Lexo më shumë

Arjola Shehu rezulton pozitive me COVID-19, e feston ditëlindjen në karantinë

Arjola Shehu rezulton pozitive me COVID-19, e feston ditëlindjen në karantinë

Publikuar më 27.09.2020
Arjola Shehu para disa ditësh është testuar pozitive me COVI...

Arjola Shehu para disa ditësh është testuar pozitive me COVID-19, duke bërë që këtë festë ta kalojë në karantinë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Arjola përmes një postimi në instastory. Ajo ka zbuluar se ndër simptomat e virusit ka vetëm temperaturën dhe tashmë po qëndron e izoluar në dhomë. “Sigurisht, kjo ditëlindje për […]

Lexo më shumë

Gjykata e la në “arrest shtëpie”, dalin pamjet nga banesa në Kukës ku Fjolla Morina po vuan dënimin (Foto)

Gjykata e la në “arrest shtëpie”, dalin pamjet nga banesa në Kukës ku Fjolla Morina po vuan dënimin (Foto)

Publikuar më 27.09.2020
Rreth 1 javë më parë Gjykata e Kukësit dha masën e sigurisë ...

Rreth 1 javë më parë Gjykata e Kukësit dha masën e sigurisë “arrest shtëpie” për këngëtaren e njohur shqiptare, Fjolla Morina, e cila u arrestua në pikën kufitare me armë zjarri dhe 23 fishek. Pasi u arrestua në pikën kufitare të Morinës, nga policia e Kukësit, këngëtarja bashkë me dy shoqëruesit e saj dolën para […]

Lexo më shumë

“Këtë status jua kushtoj të gjithëve”, aktorja e njohur largohet nga Klanifornia

“Këtë status jua kushtoj të gjithëve”, aktorja e njohur largohet nga Klanifornia

Publikuar më 27.09.2020
Aktorja e humorit, Lisa Kujofsa do të largohet nga Klaniforn...

Aktorja e humorit, Lisa Kujofsa do të largohet nga Klanifornia. Lajmin e ka bërë të ditur vetë aktorja përmes një postimi në Instagram. Ndërsa nuk ka dhënë detaje për largimin Lisa ka thënë se dalja e djeshme do të jetë e fundit për Lisën në show-n e humorit. “Miq të dashur! Këtë status jua kushtoj […]

Lexo më shumë

Gabriel Garko pranon para të gjithëve që është homoseksual!

Gabriel Garko pranon para të gjithëve që është homoseksual!

Publikuar më 26.09.2020
I ftuari special i mbrëmjes së kaluar në “Grande Fratello VI...

I ftuari special i mbrëmjes së kaluar në “Grande Fratello VIP” në Itali ishte aktori i njohur Gabriel Garko. Ai realizoi një takim me ish-partneren e tij, aktoren Adua Del Vesco, me të cilën ishte i fejuar nga viti 2015 deri në vitin 2018. Aktori kishte shkruar një letër për Adua-n, ku foli për marrëdhënien […]

Lexo më shumë

“Po shkoj të vetizolohem, ruani veten”, Stresi rezulton pozitiv me Covid-19

“Po shkoj të vetizolohem, ruani veten”, Stresi rezulton pozitiv me Covid-19

Publikuar më 26.09.2020
Covid-19 ka prekur disa personazhe të njohur publikë në vend...

Covid-19 ka prekur disa personazhe të njohur publikë në vendin tonë. Së fundmi ka qenë reperi i njohur Stresi që ka rezultuar pozitiv. Lajmi është bërë publik nga vetë këngëtari në “Instagram”. Në postimin e tij Stresi shkruan se menjëherë po shkon të izolohet. Gjithashtu ai i bën thirrje të gjithë ndjekësve të tregojnë kujdes […]

Lexo më shumë