Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Sofokli Dedi Ju falënderoj përzemërsisht për pjesëmarrjen dhe jam i privilegjuar që ndodhe...
Sulejman abazi (Neshaj) Të provokosh në politikë është shumë e rrezikshme, pasi humbja dh...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Në vend të lëngjeve të frutave, më mirë është të konsumoni lëngje perimesh, ka treguar nj...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Sport
19.02.2017 20:41
Publikuar nga Pandeli
Pas përfundimit edhe të ty takimeve të tjera, u hodh dhe shorti për të mësuar përballjet e fazës çerekfinale të kompeticionit të dytë për
19.02.2017 20:28
Roma mposht Torinon, ngjitet në vendin e dytë (FOTO)
Roma nuk gabon as këtë herë teksa u përball me Torino-n në kuadër të javës së 25-të në Serinë A. Kryeqytetasit fituan me rezultat 4-1, ku golat për vendasit u shënu...
19.02.2017 19:15
Skënderbeu fiton lehtësisht, rritet presioni ndaj Kukësit (FOTO)
Skënderbeu ka arritur të fitojë një ndeshje mjaft të rëndësishme përballë një kundërshtari të fortë si Luftëtari me rezultat 3-0. Golin e parë për korçarët e sh...
19.02.2017 18:13
Levandovski shënon, hyn në historinë e Bundesliga-s (VIDEO)
Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Robert Levandovski, ka hyrë në historinë e Bundesliga-s gjermane me golin e tij të realizuar ditën e sotme përballë Hertha-s së Berlinit. ...
19.02.2017 16:14
Vllaznia mposht Korabi-n në transfertë
Vllaznia ka mposhtur me rezultat të pastër 2-0 Korabi-n në transfertë. Golat për shkodranët u shënuan nga transferimi i janarit, Elis Bakaj në minutën e 17-të, goli i d...
19.02.2017 16:04
Bajern i interesuar për sulmuesin e Selltik-ut
Kampionët aktualë të Gjermanisë, Bajern Mynih po mendon të përforcojë repartin ofensiv në afatin kalimtar të verës. Emri më i fundit i shfaqur në listën e bavarezëv...
19.02.2017 15:05
Gabriel i dhuron fitoren Inter-it (VIDEO)
Sulmuesi brazilian Gabriel Barbosa i ka dhuruar një fitore mjaft të rëndësishme zikaltërve të Inter-it, pasi këta të fundit mposhtën me rezultat 1-0, Bolonjën në trasnfer...
19.02.2017 14:20
Berisha i pandalshëm, shënon dy gola të tjerë në Australi (VIDEO)
Sulmuesi kosovar Besart Berisha vazhdon të performojë një formë mjaft të mirë në kampionatin australian të futbollit me klubin e tij të Melburn Viktori. Futbollisti pris...
19.02.2017 13:43
Zidan: Askush nuk është si Bejl, ai është i veçantë
Trajneri i Realit të Madridit foli pas ndeshjes së djeshme të fituar përballë Espanjol-it me rezultat 2-0. Ndërsa pas paraqitjes së mirë të të besuarve të tij, francezi k...
19.02.2017 13:31
Bielsa zyrtarizohet si trajner i Lile-s
Klubi i Ligës 1 në Francë ka konfirmuar Marcelo Bielsa-n si trajner që prej sezonit të ardhshëm, teksa tekniku argjentinas firmosi një kontratë dy vjeçare. Së fundmi Bi...
19.02.2017 12:42
Venger drejt Italisë, e kërkojnë dy klubet milaneze
Menaxheri i klubit londinez të Arsenal është lidhur së fundmi me dy klubet milaneze, teksa e ardhmja e tij mbetet ende në dyshim. Tekniku francez është në krye të klubit...
19.02.2017 12:21
Andrea Pirlo merr postin e ambasadorit te Juventus
Andrea Pirlo do të kthehet në Torino në rolin e ambasadorit pas tërheqjes nga futbolli te klubi i Nju Jork Siti FC. Këtë e bën me dije e përditshmja italiane “Tuttospor...
18.02.2017 11:47
Hoxha: Derbi nuk është përcaktues për titullin
Kapiteni i Partizanit, Alban Hoxha kërkon që të largojë presionin mbi skuadrën në prag të derbit përballë Tiranës. Ai e njeh mirë këtë sfidë pasi ka zhvilluar, deri m...
18.02.2017 11:35
Merkatoja verore jashtë çdo parashikimi
Nga Klevis Deda Edhe pse merkatoja dimërore nuk ka shumë që ka përfunduar, skuadrat më të mëdha në kontinentin e vjetër janë hedhur në veprim që tani për merkaton e ...
18.02.2017 11:11
Bale rikthehet në dispozicion të Realit
Gareth Bale ka rikuperuar në kohë rekord dëmtimin e pësuar tre muaj më parë në ndeshjen kundër Sporting Lisbonë në kuadër të Champios League. Lojtari është stërvitur ...
17.02.2017 20:05
Suarez: Nuk e kemi humbur besimin te Enrike
Pas një forme të dobët nga Barcelona këtë sezon, të shumta janë zërat që e largojnë teknikun spanjoll të klubit katalanas nga “Camp Nou”. Sipas mediave në gadishulli...
17.02.2017 19:25
Luiza Gega, medalje të artë në Stamboll
Nuk kishte mënyrë më të mirë për ta nisur vitin 2017 sesa fitimi i një medaljeje të artë nga ana e atletes shqiptare, Luiza Gega. 28-vjeçarja triumfoi në garën e 1.50...
17.02.2017 18:37
Ja cilët janë lojtarët në listën e transferimeve të Milan-it
Tifozët e Milan-it presin një sezon të ri ndryshe dhe po ashtu fytyra të reja në skuadër, pas blerjes së klubit milanez e cila pritet të finalizohet në muajin mars nga pron...
17.02.2017 18:18
Milan, ofertë 35 milionë euro për Insinje-n
Gjatë muajit janar, Napoli refuzoi një ofertë prej 35 milionë euro ardhur nga klubi i Milan-it në drejtim të lojtarit Lorenzo Insinje, por ajo u refuzua direkt nga klubi napol...
17.02.2017 18:10
La Liga do të transmetohet falas në “Facebook”
Pas transmetimit drejtpërsëdrejti të ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Mbretit në Spanjë, tashmë në rrjetin social “Facbook” do të transmetohen edhe sfidat e kampio...
17.02.2017 16:02
Venger: Mund të largohem nga Arsenali, por jo nga futbolli
Menaxheri i klubit të Arsenal, Arsen Venger tregon e është ende i paqartë nëse do vazhdojë të jetë në drejtimin e “Topçinjëve” edhe sezonin e ardhshëm, por është i...
17.02.2017 14:34
Ndërron jetë legjenda e boksit, Todi Janku
Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 87-vjeçare legjenda e boksit shqiptar, Theodhor (Todi) Janku, mjeshtër i sportit dhe 12 vjet kampion në boks. Todi Janku u n...
Minuta e fundit
Horoskopi, 19 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Konfigurimi i yjeve do të jetë shumë i favorshëm gjatë kësaj dite për jetën tuaj në çift. Beqarët do hapin një faqe të re. Nuk do jeni më vetëm dhe do përjetoni kënaqësi të reja. Demi 21/4 - 21/5 M... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:14
Koço Kokëdhima: “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë (VIDEO).
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook” se “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë. Kokëdhima ka folur përpara qytetarëve të Elbasanit, për mënyrën sesi do të regjist... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:31
Kronikë
Publikuar më 19.02.2017 21:43 / Dionis Xhafa
Një djalë i ri shqiptar Femi Çela është nën akuzë penale në Britaninë e Madhe, pasi dyshohet seriozisht se është autor i vrasjes së një të riu me ngjyrë pak kohë më parë. E dashura e shqiptarit ka thënë në gjykatë se Çela is
  • Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gostimë, ku një 20-vjeçare ka humbur jetën dhe kanë mbetur të plagosur 4 të tjerë. Policia bën me dije: “Janë përplasur dy mjete, mjeti tip ‘Volkswagen’ me targa AA 015 M
  • Një burrë i moshuar 78 vjeç, dënuar me 19 vite burg për akuzën e vrasjes ka ndërruar jetë gjatë paradites së sotme në ambientet e QSUT. Policia ka informuar se shtetasi që ka ndërruar jetë quhet Nebi Ajazi. Ai ishte me origjinë nga
Ekonomi
Publikuar më 15.02.2017 16:54 / Eno Shkëmbi
Shoqata Shqiptare e Bankave reagoi pas operacionit të suksesshëm për kapjen e hajdutëve të dyshuar të dy grabitjeve të bujshme në kryeqytet. Në deklaratë theksohet se sektori bankar është i shëndetshëm, i sigurt dhe do të vazhdojë
Kulturë
Publikuar më 18.02.2017 22:24 / Dionis Xhafa
Në 9-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, krijuesit shqiptarë nga Austria sollën para lexuesve dy vepra të reja, përcjellë KultPlus. Vepra u prezantuan në Vjenë, në orën letrare që u organizua nga Lidhja e Shkrimtarëve
Sociale
Publikuar më 18.02.2017 11:07 / Elidona Syla
Në orën 12:00 pritet që të fillojë protesta e Partisë Demokratike. Siç shihet nga fotot, Policia e Shtetit e ka “blinduar” kryeqytetin. Forca të shumta të policisë shihen te Kryeministria, te Kryesia e Kuvendit dhe në rrugët e Tiranë
Extra
Publikuar më 19.02.2017 10:44 / Eno Shkëmbi
Nënpresidenti amerikan, Mike Pence iu ka thënë liderëve evropianë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të jenë aleati më i madh. Duke folur sot në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Pence ka thënë se “lidhja e qëndrueshme” në me
  • 356 – Perandori Kostandin II mbyll të gjithë tempujt paganë, duke nxjerrë ligje dhe shpallur dekrete për ndalimin dhe dënimin e çdo praktike fetare, përveç asaj të krishtere. Nga vitet 350, ligjet përcaktonin dënimin me vdekje për ata
  • Çdokush që sheh këto imazhe, do të ketë një dëshirë të madhe për të shkuar që t’i vizitojë nga afër. Mos i humbni këto fotografi mahnitëse që zbulojnë bukurin e tokës me të gjithë lavdinë e saj. /J.A/
  • Mrekullitë arkitektonike të Iranit dhe të Kamboxhias. Peizazhet befasues natyror të “çatisë së botës”, Peru dhe të një tokë mitike të pionierëve, si Oregoni. Dhe më pas ëndrra Polineziane, Namibia, që vështrohet nga treni, Rus
KM