Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Sofokli Dedi Ju falënderoj përzemërsisht për pjesëmarrjen dhe jam i privilegjuar që ndodhe...
Sulejman abazi (Neshaj) Të provokosh në politikë është shumë e rrezikshme, pasi humbja dh...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Në vend të lëngjeve të frutave, më mirë është të konsumoni lëngje perimesh, ka treguar nj...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Soft
19.02.2017 20:09
Publikuar nga Pandeli
Artistja me bazë në Bullgari, Nevena Atanasova, gjithmonë ka vendosur fokusin te natyra. Teksa inspirohet nga kjo e fundit artistja krijon skulptur
19.02.2017 19:47
A mund të arrini t’i kuptoni këto fotografi?
Këto fotografi të cilat me shikim të parë nuk do ju duken si të tilla, janë reale dhe nuk janë të punuara aspak me asnjë program tjetër. Do të jetë e vështirë t’i...
19.02.2017 18:47
19 bibliotekat më të bukura në SHBA (FOTO)
Që nga muzetë e deri te kishat, arkitektura amerikane është tepër mbresëlënëse. Këtë e tregojnë edhe këto biblioteka të cilat do ju mahnisin për nga forma e arkit...
19.02.2017 18:31
20 tualetet më të çuditshme në botë (FOTO)
Tualetet e restoranteve apo lokaleve e ndryshme shpesh tregojnë shumë për atë ambient. Mirëmbajtja e tualetit është një ndër gjërat kyç që u lë impakt të mirë apo ...
19.02.2017 17:59
Modelja e “Playboy” është duke çmendur rrjetet sociale për këtë arsye (FOTO)
Modelja e "Playboy" dhe njëkohësisht aktorja Sara Jean Underwood, është duke tërhequr vëmëndjen e rrjeteve sociale, për shkak të fotove që ajo zgjedh të postojë në prof...
19.02.2017 15:50
Sekuenca e parë dhe e fundit e disa filmave të famshëm (VIDEO)
Janë të shumta seritë mjaft të njohura në televizone të ndryshme të cilat na kanë mbajtur gjatë të “gozhduar” përpara ekranit të televizorit. Celina Gomez, një v...
19.02.2017 15:25
63 ndryshimet mes gjuhës angleze amerikane dhe asaj britanike (FOTO)
Janë të shumta ndryshimet e gjuhës angleze mes asaj amerikane dhe asaj britanikes. Për shumë sende apo veprime këto dy vende edhe pse me të njëjtën gjuhë ndahen mes tyre. ...
19.02.2017 14:42
Qenushë që u rriten shumë shpejt (FOTO)
Ndërsa deri dje luanim me ta më një top të vogël, sot këta qenushë janë rritur aq sa ndajnë të njëjtën hapësirë më ju në shtëpi. Shfletoni foto galerinë për t...
19.02.2017 13:07
Jeta në Londër në vitin 1975 (FOTO)
Londra është një prej qyteteve më të mëdha në Evropë, e cila në vitet ’75 kaloi një prej periudhave më të mira të saj në zhvillim. Shfletoni foto galerinë për t...
19.02.2017 12:16
Rama në kafe me Aqif Rakipin pak metra larg protestës (FOTO)
Kryeministri Edi Rama është kthyer nga Kosova dhe ka shijuar një kafe i qetë këtë të diele në "Hotel Rogner', vetëm pak metra larg protestës që po zhvillohet nga Partia D...
18.02.2017 12:44
Udhëtime që duhen bërë një herë në jetë (FOTO)
Mrekullitë arkitektonike të Iranit dhe të Kamboxhias. Peizazhet befasues natyror të “çatisë së botës”, Peru dhe të një tokë mitike të pionierëve, si Oregoni. Dhe...
18.02.2017 10:47
Ja çfarë bën artisti gjenial vetëm me letër e gërshërë (FOTO)
Rich McCor është një artist i cili realizon punime intriguese vetëm me letra dhe gërshërë. Për këtë arsye ai njihet ndryshe edhe si “djaloshi-letër”. Ndërkohë kj...
18.02.2017 09:15
Dikur peshonte 140 kg, ja çfarë ndryshimi ka bërë 24-vjeçarja (FOTO)
Pak kohë më parë, kjo 24-vjeçare peshonte 140 kilogramë. Sa herë që ajo hante akullore, sasia e saj ishte 1 kilogramë. “Daily Mail” shkruan se bëhet fjalë për Jasm...
18.02.2017 08:32
Synimi i ndërtuesve në Dubai: Hoteli i lëvizshëm (VIDEO)
Ndërtuesit në Dubai, që prej vitit 2008 kanë nisur projektin e kullës dinamike, e cila do të përfundojë në 2020-ën. Në këtë mënyrë, rezidentët e një hoteli të ri d...
18.02.2017 08:10
Disa nga fotot më qesharake në “Snapchat”
Rrjetet sociale zënë një kohë shumë të madhe në jetën e njerëzve, sa shumë veta po jetojnë më shumë në “Facebook”, “Snapchat” dhe “Instagram”. Jeta e sh...
17.02.2017 20:54
Ilir Vrenozi për krah Bashës, ka një mesazh për protestën e nesërme (VIDEO)
Ilir Vrenozi, personazhi i njohur i rrjeteve sociale për satirën dhe mesazhet antiqeveritare, ka postuar sot një video për krah kreut të PD-së Lulzim Basha, një ditë para ...
17.02.2017 20:41
20 foto të mrekullueshme që tregojnë për bukurinë e natyrës
Në foto galerinë e bashkëngjitur mund të shfletoni disa prej fotografive më të bukura e më mbresëlënëse që ju keni parë. Momente të mahnitshme që tregojnë për buk...
17.02.2017 19:05
10 shtëpi të dizajnerave të ndërtuara nga vetë ata (FOTO)
Qoftë arkitektët apo dizajnerat gjithmonë i kushtojnë një rëndësi të veçantë projektimit të shtëpive të tyre. Që nga interieri minimalist i John Pawson në Londër,...
17.02.2017 16:35
Modelja ndan foto të pazakonta me ndjekësit e saj
Një modele britanike ka ndarë me fansat e saj disa fotografi të pazakonta në profilin e saj në “Instagram”. Emily Bador nga Brighton në Angli, kërkon të tregojë hapa...
17.02.2017 16:12
Bebe Rexha debuton nesër me albumin e ri
Këngëtarja amerikane me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, do të publikojë ditën e nesërme albumin e titulluar “All Your Fault”, i cili siç ka bërë më dije këngëtarja ...
17.02.2017 13:29
30 foto të shkrepura në momentin e duhur
Disa foto të shkrepura në momentin e duhur na bëjnë të kuptojmë se disa gjëra janë të paevitueshme. Nuk është e thënë të jesh  fotograf profesionist të kapësh këto...
17.02.2017 13:25
Puthjet më të sikletshme të VIP-ave (FOTO)
Sot ju sjellim disa foto të personave të famshëm nga fusha të ndryshme, duke u puthur në mënyrë të sikletshme. Këto fotografi kanë të bëjnë me shprehjet e fytyrës...
Minuta e fundit
Horoskopi, 19 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Konfigurimi i yjeve do të jetë shumë i favorshëm gjatë kësaj dite për jetën tuaj në çift. Beqarët do hapin një faqe të re. Nuk do jeni më vetëm dhe do përjetoni kënaqësi të reja. Demi 21/4 - 21/5 M... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:14
Koço Kokëdhima: “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë (VIDEO).
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook” se “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë. Kokëdhima ka folur përpara qytetarëve të Elbasanit, për mënyrën sesi do të regjist... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:31
Kronikë
Publikuar më 19.02.2017 21:43 / Dionis Xhafa
Një djalë i ri shqiptar Femi Çela është nën akuzë penale në Britaninë e Madhe, pasi dyshohet seriozisht se është autor i vrasjes së një të riu me ngjyrë pak kohë më parë. E dashura e shqiptarit ka thënë në gjykatë se Çela is
  • Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gostimë, ku një 20-vjeçare ka humbur jetën dhe kanë mbetur të plagosur 4 të tjerë. Policia bën me dije: “Janë përplasur dy mjete, mjeti tip ‘Volkswagen’ me targa AA 015 M
  • Një burrë i moshuar 78 vjeç, dënuar me 19 vite burg për akuzën e vrasjes ka ndërruar jetë gjatë paradites së sotme në ambientet e QSUT. Policia ka informuar se shtetasi që ka ndërruar jetë quhet Nebi Ajazi. Ai ishte me origjinë nga
Ekonomi
Publikuar më 15.02.2017 16:54 / Eno Shkëmbi
Shoqata Shqiptare e Bankave reagoi pas operacionit të suksesshëm për kapjen e hajdutëve të dyshuar të dy grabitjeve të bujshme në kryeqytet. Në deklaratë theksohet se sektori bankar është i shëndetshëm, i sigurt dhe do të vazhdojë
Kulturë
Publikuar më 18.02.2017 22:24 / Dionis Xhafa
Në 9-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, krijuesit shqiptarë nga Austria sollën para lexuesve dy vepra të reja, përcjellë KultPlus. Vepra u prezantuan në Vjenë, në orën letrare që u organizua nga Lidhja e Shkrimtarëve
Sociale
Publikuar më 18.02.2017 11:07 / Elidona Syla
Në orën 12:00 pritet që të fillojë protesta e Partisë Demokratike. Siç shihet nga fotot, Policia e Shtetit e ka “blinduar” kryeqytetin. Forca të shumta të policisë shihen te Kryeministria, te Kryesia e Kuvendit dhe në rrugët e Tiranë
Extra
Publikuar më 19.02.2017 10:44 / Eno Shkëmbi
Nënpresidenti amerikan, Mike Pence iu ka thënë liderëve evropianë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të jenë aleati më i madh. Duke folur sot në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Pence ka thënë se “lidhja e qëndrueshme” në me
  • 356 – Perandori Kostandin II mbyll të gjithë tempujt paganë, duke nxjerrë ligje dhe shpallur dekrete për ndalimin dhe dënimin e çdo praktike fetare, përveç asaj të krishtere. Nga vitet 350, ligjet përcaktonin dënimin me vdekje për ata
  • Çdokush që sheh këto imazhe, do të ketë një dëshirë të madhe për të shkuar që t’i vizitojë nga afër. Mos i humbni këto fotografi mahnitëse që zbulojnë bukurin e tokës me të gjithë lavdinë e saj. /J.A/
  • Mrekullitë arkitektonike të Iranit dhe të Kamboxhias. Peizazhet befasues natyror të “çatisë së botës”, Peru dhe të një tokë mitike të pionierëve, si Oregoni. Dhe më pas ëndrra Polineziane, Namibia, që vështrohet nga treni, Rus
KM