Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Sofokli Dedi Ju falënderoj përzemërsisht për pjesëmarrjen dhe jam i privilegjuar që ndodhe...
Sulejman abazi (Neshaj) Të provokosh në politikë është shumë e rrezikshme, pasi humbja dh...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Në vend të lëngjeve të frutave, më mirë është të konsumoni lëngje perimesh, ka treguar nj...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Politikë
20.02.2017 00:31
Publikuar nga Dionis Xhafa
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook” se “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipë
19.02.2017 23:07
Renzi dorëhiqet si kryetar i PD në Itali
Ish-kryeministri i Italisë Mateo Renzi është dorëhequr nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike. Renzi i druhet çarjes së brendshme të PD-së. Ai ka bërë të qart...
19.02.2017 22:45
PD përshkallëzon protestën: Bojkot Kuvendit deri në krijimin e qeverisë teknike
Grupi parlamentar dhe Kryesia e Partisë Demokratike kanë marrë sonte vendimin se PD nuk do të kthehet në parlament derisa të arrihet krijimi i qeverisë teknike, që do të ga...
19.02.2017 21:08
Kadri Veseli vizitë zyrtare në Tiranë
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli gjatë ditës së hënë dhe të martë do të qëndrojë në Tiranë, për një vizitë zyrtare. Gjatë vizitës, a...
19.02.2017 20:02
Berisha-emigrantëve: Protestoni përpara ambasadave të huaja
Ish-kryeministri Sali Berisha ka vizituar gjatë mbrëmjes së sotme çadrën e protestës. Kur ai ka mbërritur pranë çadrës, shumë demokratë janë ndjerë të ekzaltuar du...
19.02.2017 19:04
Basha: Rama fut kriminelët në parlament se nuk fiton dot pa to
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur në ditën e dytë të protestës, që po zhvillohet përpara kryeministrisë. Basha tha se Rama nuk mund të fitojë dot zgjedh...
19.02.2017 17:54
Rama: Protestat e opozitës qesharake, ja përse
Kryeministri i vendit Edi Rama ka zhvilluar atë që e ka kthyer tashmë traditë, “Komunikimin Javor”. Rama gjatë fjalës së tij ka folur për protestën e opozitës, duke...
19.02.2017 15:48
Basha mbledh grupin dhe kryesinë e PD për ecurinë e protestës
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mblodhi pasditen e sotme grupin parlamentar dhe kryesinë e PD. Mbledhja ka nisur në orën 14.00 dhe ka përfunduar në 15.25. Në q...
19.02.2017 15:15
Spahiu: Duhet radikalizuar protesta
Kryetari i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu ka thënë se protesta duhet të radikalizohet, por jo të hyhet në grevë urie. Në një prononcim për “Ora News”, Spahiu tha...
19.02.2017 14:52
Dashamir Shehi: Shqipëria e mërzitur, sinjali u dha dje
Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi tha se protesta e djeshme tregoi se Shqipëria është mërzitur me këtë qeveri dhe dje u dha sinjali për zgjedhje të lira dhe të ndershme. ...
19.02.2017 12:34
Protesta, Basha mbledh në orën 14:00 grupin e PD
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pritet të mbledhë sot në orën 14:00 kryesinë dhe Grupin Parlamentar. Mësohet se në qendër të diskutimeve do të jetë protesta q...
19.02.2017 12:25
Ristani: Për grevën e urisë vendos kryesia e PD
Sekretari i PD-së Arben Ristani tha se mundësinë e grevës e vendos kryesia e PD-së . Në një prononcim për “Ora News” ai deklaroi se të gjitha metodat janë të munds...
19.02.2017 12:03
Dekriminalizimi, KQZ: 19 deputetët dhe 11 kryebashkiakët që janë me probleme
Përmes një deklarate për mediat të bërë sot KQZ tha se nga 140 deputetë 121 prej tyre nuk kanë asnjë të dhënë të shënuar në formularin e vetëdeklarimit. Zëdhën...
19.02.2017 11:24
“Sherri Noka-Braçe në parlament, deputetë halabakë që rrihen t’i shikojë shefi”
Ish-deputeti i PD-së, Mark Marku ndonëse ka folur me superlativa për protestën e opozitës, nuk ka ndarë të njëjtin opinion për sherrin në kuvend në seancën e së enjtes ...
19.02.2017 10:54
Rrethohet me kangjella Kryeministria (VIDEO)
Vendimi i opozitës për të qëndruar me çadra në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” e ka vënë në lëvizje Kryeministrinë. Mësohet se gjatë natës godina e Kryeminist...
19.02.2017 10:46
Hyn në ditën e dytë protesta e opozitës, rrethohet me kangjella Kryeministria (FOTO)
Ka hyrë në ditën e dytë protesta e opozitës, që është “ngujuar” në një çadër në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” përballë zyrës së kryeministrit Rama. I...
18.02.2017 21:52
Basha: Qeveria teknike, kusht i vetëm për zgjedhje të lira
PËRDITËSIM -  Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka thënë se ka për të qëndruar gjatë gjithë natës në çadrën e ngritur përpara kryeministrisë. Basha u s...
18.02.2017 21:25
Salianji: PD nuk lejoi që qytetarët të kryenin akte të dhunës
Sekretari për Aksionin Qytetar në Partinë Demokratike Ervin Salianji ka folur lidhur me protestën e sotme të mbajtur nga opozita. Salianji nënvizoi se PD ka mbajtur protest...
18.02.2017 20:51
Bordi i OMN, kush e ka keqinformuar komisionerin Hahn?
Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn i është përgjigjur shqetësimit të Ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili  se Bordi i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorit ësht...
18.02.2017 20:32
Bogdani: Kjo qeveri është delegjitime
Deputeti i Partisë Demokratike Gerti Bogdani ka thënë se protesta e sotme ishte më e madhja e bërë ndonjëherë nga ana e PD-së. “Kjo ishte një protestë e madhe. Në b...
18.02.2017 20:09
Patozi: Do ta refuzoja marrjen e pushtetit në tavolinë
Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka qëndruar pranë protestuesve mbrëmjen e sotme, të cilët vijojnë protestën brenda çadrës së vendosur pranë kryeministrisë....
18.02.2017 19:41
Majlinda Bregu: Ja pse nuk ika sot në protestën e PD-së
Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu nuk ka qenë sot e pranishme në protestën e organizuar nga ana e opozitës. E kontaktuar nga “Balkan Web”, Bregu ka thë...
Minuta e fundit
Koço Kokëdhima: “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë (VIDEO).
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook” se “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë. Kokëdhima ka folur përpara qytetarëve të Elbasanit, për mënyrën sesi do të regjist... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:31
Kronikë
Publikuar më 19.02.2017 21:43 / Dionis Xhafa
Një djalë i ri shqiptar Femi Çela është nën akuzë penale në Britaninë e Madhe, pasi dyshohet seriozisht se është autor i vrasjes së një të riu me ngjyrë pak kohë më parë. E dashura e shqiptarit ka thënë në gjykatë se Çela is
  • Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gostimë, ku një 20-vjeçare ka humbur jetën dhe kanë mbetur të plagosur 4 të tjerë. Policia bën me dije: “Janë përplasur dy mjete, mjeti tip ‘Volkswagen’ me targa AA 015 M
  • Një burrë i moshuar 78 vjeç, dënuar me 19 vite burg për akuzën e vrasjes ka ndërruar jetë gjatë paradites së sotme në ambientet e QSUT. Policia ka informuar se shtetasi që ka ndërruar jetë quhet Nebi Ajazi. Ai ishte me origjinë nga
Ekonomi
Publikuar më 15.02.2017 16:54 / Eno Shkëmbi
Shoqata Shqiptare e Bankave reagoi pas operacionit të suksesshëm për kapjen e hajdutëve të dyshuar të dy grabitjeve të bujshme në kryeqytet. Në deklaratë theksohet se sektori bankar është i shëndetshëm, i sigurt dhe do të vazhdojë
Kulturë
Publikuar më 18.02.2017 22:24 / Dionis Xhafa
Në 9-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, krijuesit shqiptarë nga Austria sollën para lexuesve dy vepra të reja, përcjellë KultPlus. Vepra u prezantuan në Vjenë, në orën letrare që u organizua nga Lidhja e Shkrimtarëve
Sociale
Publikuar më 18.02.2017 11:07 / Elidona Syla
Në orën 12:00 pritet që të fillojë protesta e Partisë Demokratike. Siç shihet nga fotot, Policia e Shtetit e ka “blinduar” kryeqytetin. Forca të shumta të policisë shihen te Kryeministria, te Kryesia e Kuvendit dhe në rrugët e Tiranë
Extra
Publikuar më 19.02.2017 10:44 / Eno Shkëmbi
Nënpresidenti amerikan, Mike Pence iu ka thënë liderëve evropianë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të jenë aleati më i madh. Duke folur sot në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Pence ka thënë se “lidhja e qëndrueshme” në me
  • 356 – Perandori Kostandin II mbyll të gjithë tempujt paganë, duke nxjerrë ligje dhe shpallur dekrete për ndalimin dhe dënimin e çdo praktike fetare, përveç asaj të krishtere. Nga vitet 350, ligjet përcaktonin dënimin me vdekje për ata
  • Çdokush që sheh këto imazhe, do të ketë një dëshirë të madhe për të shkuar që t’i vizitojë nga afër. Mos i humbni këto fotografi mahnitëse që zbulojnë bukurin e tokës me të gjithë lavdinë e saj. /J.A/
  • Mrekullitë arkitektonike të Iranit dhe të Kamboxhias. Peizazhet befasues natyror të “çatisë së botës”, Peru dhe të një tokë mitike të pionierëve, si Oregoni. Dhe më pas ëndrra Polineziane, Namibia, që vështrohet nga treni, Rus
KM