Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Sofokli Dedi Ju falënderoj përzemërsisht për pjesëmarrjen dhe jam i privilegjuar që ndodhe...
Sulejman abazi (Neshaj) Të provokosh në politikë është shumë e rrezikshme, pasi humbja dh...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Në vend të lëngjeve të frutave, më mirë është të konsumoni lëngje perimesh, ka treguar nj...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Kronikë
19.02.2017 21:43
Publikuar nga Dionis Xhafa
Një djalë i ri shqiptar Femi Çela është nën akuzë penale në Britaninë e Madhe, pasi dyshohet seriozisht se është autor i vrasjes së një t
19.02.2017 15:21
Aksident në Cërrik, vdes 20-vjeçarja, plagosen 4 të tjerë
Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gostimë, ku një 20-vjeçare ka humbur jetën dhe kanë mbetur të plagosur 4 të tjerë. Policia bën me dije: “Ja...
19.02.2017 14:25
Ishte dënuar për vrasje, 78-vjeçari vdes në QSUT
Një burrë i moshuar 78 vjeç, dënuar me 19 vite burg për akuzën e vrasjes ka ndërruar jetë gjatë paradites së sotme në ambientet e QSUT. Policia ka informuar se shtetas...
19.02.2017 13:00
10 tonë drogë zbulohet nga qentë në Portin e Ankonës, në pranga shqiptari
Plot 10 tonë marijuanë që ishte nisur nga Shqipëria përmes një kamioni është kapur dje në portin e Ankonës. Në pranga ka rënë shoferi i kamionit, një shtetas shqipt...
18.02.2017 21:10
Grabitet me armë një dyqan në Tiranë
Një biznes është grabitur gjatë ditës së sotme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20.10 minuta në Allias. Një person i armatosur ka kërcënuar arkëtaren e dyqa...
18.02.2017 19:54
Vret veten një djalë 22 vjeç në burgun 302
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në dhomat e paraburgimit të burgut 302 në Tiranë. Një shtetas, 22 vjeç Napolon Luca ka vrarë veten, duke u vetëvaru...
18.02.2017 19:30
Paratë e grabitura në Rinas, zbulohet një tjetër tenxhere e mbushur me valutë
Një tjetër tenxhere me presion, e mbushur me paratë e grabitura në Rinas është gjetur sot në Bathore, në banesën e Admir Çerpjas, të arrestuar dje në Dibër si pjesë e ...
18.02.2017 15:33
Vdes në rrethana të paqarta një person, heton policia
Policia e kryeqytetit ka nisur një hetim për ngjarjen një ngjarje që ndodhi ditën e sotme, në një nga rrugët e lagjes së Laprakës. Një person është rrëzuar në tok...
18.02.2017 14:12
“Porosia e fundit”, arrestohen dy persona për kokainë (FOTO)
Policia e Elbasanit ka arrestuar dy persona, pasi u kapën me 10 doza lëndë narkotike, kokainë. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, arrestimi i tyre u bë gjatë finalizimit...
18.02.2017 13:31
Dy persona qëllojnë me armë, plagoset një shitëse
Një grua ka mbetur e plagosur në qytetin e Shkodrës, plagosur pasi dy persona të armatosur kanë qëlluar me armë zjarri. Bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur pranë Shkollës ...
18.02.2017 12:09
E reja vret bashkëshortin e më pas vetëhelmohet
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Velçan të Pogradecit, ku një çift ka humbur jetën. bëhet e ditur se trupat e pajetë të Erzen dhe Fatbardha Torras, pë...
18.02.2017 10:15
Arrestohet Jetmir Çerpja, grabitësi i pestë i rrugës së Rinasit
Jetmir Çerpja, një ndër grabitësit e mbetur në arrati, është arrestuar në Dibër në orët e vona të së premtes. Bëhet e ditur se ai është transportuar menjëherë drej...
18.02.2017 10:09
Durrës/Arrestohet ‘skifteri’ i kasetofonave, ja vjedhjet në seri
Një 35-vjeçar është arrestuar në flagrancë, pasi akuzohet se vidhte kasetofona në automjete gjatë natës. Policia ka njoftuar se në pranga ka rënë shtetasi Indrit Daja...
18.02.2017 09:37
Në kërkim prej 13 vitesh për vrasjen e bashkëkombësit, pranga shqiptarit
Një shtetas shqiptarë ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ishte në arrati prej 13 vitesh. Shtypi vendas shkruan se bëhet fjalë për 42-vjeçrin Altin Merhoti, i ci...
17.02.2017 22:25
Ishte dënuar për shfrytëzim prostitucioni në Itali, arrestohet në Vlorë 39-vjeçari
Një person i identifikuar si Vaisi Hoxhaj, 39 vjeç, është arrestuar sot nga policia pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi drejt shtetit italian. ...
17.02.2017 22:14
Bllokohet 4 kg heroinë në Portin e Durrësit, në pranga shtetasi
Një sasi prej rreth 4 kg drogë e dyshuar si heroinë është bllokuar në portin e Durrësit. Droga ishte fshehur në brendësi të trupit të një prej pasagjerëve që do të ud...
17.02.2017 20:09
Kapen dy gomone në Vlorë, procedohen shtetasit grekë
Dy shtetas grekë  u proceduan në gjendje të lirë pasi u kapën  në flagrancë duke lundruar me qëllim peshkimi në ujërat territoriale shqiptare. Mjeti lundrues tip gomo...
17.02.2017 18:17
Shoqërimi me forcë në komision, Avokatja e Shtetit: Spaho po bëhet polic dhe gjykatës (FOTO)
Avokatja e Shtetit Alma Hicka ka nisur sot një letër në drejtim të Kuvendit, pas reagimit të juristëve për shoqërimin me forcë të avokates në Komision Hetimor për CEZ, k...
17.02.2017 15:46
Banda e grabitësve, çështja i kalon Krimeve të Rënda
Gjashtë personat e arrestuar si autorë të dy grabitjeve në Rinas, do të hetohen më tej nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Ata akuzohen për grup të strukturuar kriminal, ve...
17.02.2017 15:16
Panik në Durrës, shemben 3 kate pa leje të një pallati 15-katësh (FOTO)
Tre katet e fundit të një pallati 15-katësh janë shembur paraditen e sotme në qytetin bregdetar të Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Shkëmbit të Kavajës dhe atm...
17.02.2017 15:08
Dorëzohen vullnetarisht 31 armë dhe 156 granata
Policia e Shtetit ka deklaruar se vijon dorëzimi vullnetar i armeve në të gjithë Shqipërinë në kuadër të nismës “Shqipëria pa armë”. Bëhet e ditur se gjatë 24 orë...
17.02.2017 14:34
Ndërron jetë legjenda e boksit, Todi Janku
Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 87-vjeçare legjenda e boksit shqiptar, Theodhor (Todi) Janku, mjeshtër i sportit dhe 12 vjet kampion në boks. Todi Janku u n...
Minuta e fundit
Horoskopi, 20 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Konfigurimi i yjeve do të jetë shumë i favorshëm gjatë kësaj dite për jetën tuaj në çift. Beqarët do hapin një faqe të re. Nuk do jeni më vetëm dhe do përjetoni kënaqësi të reja. Demi 21/4 - 21/5 M... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:14
Koço Kokëdhima: “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë (VIDEO).
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook” se “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë. Kokëdhima ka folur përpara qytetarëve të Elbasanit, për mënyrën sesi do të regjist... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:31
Kronikë
Publikuar më 19.02.2017 21:43 / Dionis Xhafa
Një djalë i ri shqiptar Femi Çela është nën akuzë penale në Britaninë e Madhe, pasi dyshohet seriozisht se është autor i vrasjes së një të riu me ngjyrë pak kohë më parë. E dashura e shqiptarit ka thënë në gjykatë se Çela is
  • Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gostimë, ku një 20-vjeçare ka humbur jetën dhe kanë mbetur të plagosur 4 të tjerë. Policia bën me dije: “Janë përplasur dy mjete, mjeti tip ‘Volkswagen’ me targa AA 015 M
  • Një burrë i moshuar 78 vjeç, dënuar me 19 vite burg për akuzën e vrasjes ka ndërruar jetë gjatë paradites së sotme në ambientet e QSUT. Policia ka informuar se shtetasi që ka ndërruar jetë quhet Nebi Ajazi. Ai ishte me origjinë nga
Ekonomi
Publikuar më 15.02.2017 16:54 / Eno Shkëmbi
Shoqata Shqiptare e Bankave reagoi pas operacionit të suksesshëm për kapjen e hajdutëve të dyshuar të dy grabitjeve të bujshme në kryeqytet. Në deklaratë theksohet se sektori bankar është i shëndetshëm, i sigurt dhe do të vazhdojë
Kulturë
Publikuar më 18.02.2017 22:24 / Dionis Xhafa
Në 9-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, krijuesit shqiptarë nga Austria sollën para lexuesve dy vepra të reja, përcjellë KultPlus. Vepra u prezantuan në Vjenë, në orën letrare që u organizua nga Lidhja e Shkrimtarëve
Sociale
Publikuar më 18.02.2017 11:07 / Elidona Syla
Në orën 12:00 pritet që të fillojë protesta e Partisë Demokratike. Siç shihet nga fotot, Policia e Shtetit e ka “blinduar” kryeqytetin. Forca të shumta të policisë shihen te Kryeministria, te Kryesia e Kuvendit dhe në rrugët e Tiranë
Extra
Publikuar më 19.02.2017 10:44 / Eno Shkëmbi
Nënpresidenti amerikan, Mike Pence iu ka thënë liderëve evropianë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të jenë aleati më i madh. Duke folur sot në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Pence ka thënë se “lidhja e qëndrueshme” në me
  • 356 – Perandori Kostandin II mbyll të gjithë tempujt paganë, duke nxjerrë ligje dhe shpallur dekrete për ndalimin dhe dënimin e çdo praktike fetare, përveç asaj të krishtere. Nga vitet 350, ligjet përcaktonin dënimin me vdekje për ata
  • Çdokush që sheh këto imazhe, do të ketë një dëshirë të madhe për të shkuar që t’i vizitojë nga afër. Mos i humbni këto fotografi mahnitëse që zbulojnë bukurin e tokës me të gjithë lavdinë e saj. /J.A/
  • Mrekullitë arkitektonike të Iranit dhe të Kamboxhias. Peizazhet befasues natyror të “çatisë së botës”, Peru dhe të një tokë mitike të pionierëve, si Oregoni. Dhe më pas ëndrra Polineziane, Namibia, që vështrohet nga treni, Rus
KM