Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Sofokli Dedi Ju falënderoj përzemërsisht për pjesëmarrjen dhe jam i privilegjuar që ndodhe...
Sulejman abazi (Neshaj) Të provokosh në politikë është shumë e rrezikshme, pasi humbja dh...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Në vend të lëngjeve të frutave, më mirë është të konsumoni lëngje perimesh, ka treguar nj...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Kosovë
19.02.2017 22:19
Publikuar nga Dionis Xhafa
 Një delegacion i ligjvënësve amerikanë që po qëndron për një vizitë në Prishtinë, siguroi mikpritësit për përkushtimin e Shteteve të
19.02.2017 21:24
Arrestohen tre persona për heqje të flamurit të Turqisë në Prizren
Aktin e kishte dënuar edhe KDTP-ja e Mahir Jagcilarit, duke e cilësuar këtë si sulm jo vetëm ndaj Turqisë, por edhe ndaj komunitetit turk në Kosovë. Tre persona janë arr...
19.02.2017 17:09
Mustafa: Demarkacioni ka për t’u realizuar
Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka folur sërish për çështjen e demarkacionit të kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook...
19.02.2017 14:32
Thaçi: Kosova i plotëson kushtet për INTERPOL
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, ka zhvilluar një takim me sekretarin e Përgjithshëm të INTERPOL-it, J...
18.02.2017 22:54
BE të mos mbyllë sytë para Ballkanit
Zhvillimet e javëve të fundit në Ballkan e kanë rikthyer vëmendjen e mediave sërish tek fëmija problematik i Europës. “Der Standard” në Vjenë analizon të shtunën (18...
18.02.2017 20:45
Kongresistët amerikanë në Prishtinë, interesohen për demarkacionin dhe dialogun
Një delegacion i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve, republikanë dhe demokratë, po qëndron në Kosovë. Në ditën e parë të vizitës, ky delegacion i kryesuar nga kongre...
18.02.2017 17:50
Thaçi merr pjesë në Konferencën e Sigurisë së Mynihut
Në konferencën e sigurisë në Mynih po merr pjesë edhe një delegacion i lartë nga Kosova. Sipas një njoftimi zyrtar, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjinat e ...
18.02.2017 15:26
Veton Surroi akuza të ashpra kundër Hashim Thaçit
Ish-politikani dhe shkrimtari Veton Surroi i është kthyer akuzave të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Në një intervistë dhënë për gazetën...
17.02.2017 17:44
9 vjet shtet, Kosova feston Pavarësinë (FOTO)
Sheshet kryesore të Prishtinës janë mbushur sot plot me qytetarë të cilët festojnë 9-vjetorin e pavarësisë. Shumë prej tyre janë veshur me motivet shtetërore verdh e ...
17.02.2017 12:11
Pavarësia e Kosovës, Basha: Çdo sukses i juaji është sukses i ynë
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar Kosovën me rastin e 9-vjetorit të Pavarësisë. Ai është shprehur se 9 vite të pavarësisë së Kosovës nuk kanë qenë v...
17.02.2017 10:22
Pavarësia e Kosovës, Nishani: Vlerësojmë progresin e deritanishëm
Me rastin e 9-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, presidenti Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi homologut të tij, Hashim Thaçi. Duke e uruar për...
17.02.2017 08:20
Kosova feston 9-vjetorin e Pavarësisë
Sot është 9-vjetori i shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri, Kosovë. Ceremonitë zyrtare kanë nisur që tre ditë, por që kulmojnë ditën e sotme me ho...
16.02.2017 15:41
Oliver Jovanoviç do të dalë sërish përpara gjykatës
Gjykata e Apelit ka vendosur që të nis një proces të ri gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviç, i dënuar me 9 vjet burg në vitin 2016. Lajmin e ka konfirmuar për Radion e Evropa e L...
16.02.2017 14:11
Mitrovicë, nisin gërmimet për një varrezë masive
Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Pagjeturit, Prenk Gjetaj, i ka thënë Radios Evropa e Lirë se në qytetin e Mitrovicës kanë filluar gërmimet në kërkim të va...
15.02.2017 20:13
Kosova lëshon 57 urdhër-arreste ndaj serbëve, akuzohen për krime lufte
Prokuroria Speciale e Kosovës konfirmoi të mërkurën se ka nxjerrë 57 urdhra për arrestimin e shtetasve serbë nën dyshimet se kanë kryer krime lufte, por tha se nuk do të j...
15.02.2017 16:47
Plot 38 mijë kosovarë bëhen gjermanë apo austriakë
Sipas statistikave të Kosovës, nga viti 2009 deri në janar të vitit 2017 rreth 38 mijë kosovarë kanë hequr dorë nga shtetësia e tyre. Arsyet për këtë janë kryesisht...
15.02.2017 15:57
ISIS kërcënon Universitetin e Prishtinës
Prorektori për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Universitetin e Prishtinës Afrim Hoti ka thënë se dje ka marrë një letër kërcënuese nga ana e ISIS. Hoti është shpreh...
15.02.2017 00:01
Administrata e Trump uron Kosovën për përvjetorin e pavarësisë
 Departamenti Amerikan i Shtetit ka uruar Kosovën me rastin e përvjetorit të nëntë të pavarësisë. DASH ka uruar në emër të presidentit amerikan Donald Trump. Në këtë ...
14.02.2017 18:22
Kurti: Kosovës i duhet ushtria që të mos provojë luftë
Deputeti i Parlamentit të Kosovës Albin Kurti është shprehur se shtetit të Kosovës i duhet ushtria, me qëllim që të mos ketë luftë. “Ne na duhet ushtria. Kjo për sh...
14.02.2017 18:04
Kuvendi po diskuton transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës
Në pamundësi të ndryshimeve kushtetuese, për shkak të mospajtimeve të Listës Serbe që Kosova të ketë Forcat e Armatosura, Kuvendi po diskuton format e mundshme të transfo...
14.02.2017 17:07
Aktakuzë për shpërdorim detyre ndaj ish-kryetarit të komunës së Gjakovës
Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë për shpërdorim ndaj tre personave, siç thuhet ish-drejtues të komunës së Gjakovës. Prokuroria e Kosovës në kumtesën ...
13.02.2017 23:57
Kosova themelon Komisionin për të Vërtetën dhe Pajtimin
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, paraqiti të hënën nismën për themelimin e Komisionit për të Vërtetën dhe Pajtimin, i cili, siç tha, do të mundësojë dialog të hap...
Minuta e fundit
Horoskopi, 20 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Konfigurimi i yjeve do të jetë shumë i favorshëm gjatë kësaj dite për jetën tuaj në çift. Beqarët do hapin një faqe të re. Nuk do jeni më vetëm dhe do përjetoni kënaqësi të reja. Demi 21/4 - 21/5 M... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:14
Koço Kokëdhima: “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë (VIDEO).
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook” se “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë. Kokëdhima ka folur përpara qytetarëve të Elbasanit, për mënyrën sesi do të regjist... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:31
Kronikë
Publikuar më 19.02.2017 21:43 / Dionis Xhafa
Një djalë i ri shqiptar Femi Çela është nën akuzë penale në Britaninë e Madhe, pasi dyshohet seriozisht se është autor i vrasjes së një të riu me ngjyrë pak kohë më parë. E dashura e shqiptarit ka thënë në gjykatë se Çela is
  • Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gostimë, ku një 20-vjeçare ka humbur jetën dhe kanë mbetur të plagosur 4 të tjerë. Policia bën me dije: “Janë përplasur dy mjete, mjeti tip ‘Volkswagen’ me targa AA 015 M
  • Një burrë i moshuar 78 vjeç, dënuar me 19 vite burg për akuzën e vrasjes ka ndërruar jetë gjatë paradites së sotme në ambientet e QSUT. Policia ka informuar se shtetasi që ka ndërruar jetë quhet Nebi Ajazi. Ai ishte me origjinë nga
Ekonomi
Publikuar më 15.02.2017 16:54 / Eno Shkëmbi
Shoqata Shqiptare e Bankave reagoi pas operacionit të suksesshëm për kapjen e hajdutëve të dyshuar të dy grabitjeve të bujshme në kryeqytet. Në deklaratë theksohet se sektori bankar është i shëndetshëm, i sigurt dhe do të vazhdojë
Kulturë
Publikuar më 18.02.2017 22:24 / Dionis Xhafa
Në 9-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, krijuesit shqiptarë nga Austria sollën para lexuesve dy vepra të reja, përcjellë KultPlus. Vepra u prezantuan në Vjenë, në orën letrare që u organizua nga Lidhja e Shkrimtarëve
Sociale
Publikuar më 18.02.2017 11:07 / Elidona Syla
Në orën 12:00 pritet që të fillojë protesta e Partisë Demokratike. Siç shihet nga fotot, Policia e Shtetit e ka “blinduar” kryeqytetin. Forca të shumta të policisë shihen te Kryeministria, te Kryesia e Kuvendit dhe në rrugët e Tiranë
Extra
Publikuar më 19.02.2017 10:44 / Eno Shkëmbi
Nënpresidenti amerikan, Mike Pence iu ka thënë liderëve evropianë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të jenë aleati më i madh. Duke folur sot në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Pence ka thënë se “lidhja e qëndrueshme” në me
  • 356 – Perandori Kostandin II mbyll të gjithë tempujt paganë, duke nxjerrë ligje dhe shpallur dekrete për ndalimin dhe dënimin e çdo praktike fetare, përveç asaj të krishtere. Nga vitet 350, ligjet përcaktonin dënimin me vdekje për ata
  • Çdokush që sheh këto imazhe, do të ketë një dëshirë të madhe për të shkuar që t’i vizitojë nga afër. Mos i humbni këto fotografi mahnitëse që zbulojnë bukurin e tokës me të gjithë lavdinë e saj. /J.A/
  • Mrekullitë arkitektonike të Iranit dhe të Kamboxhias. Peizazhet befasues natyror të “çatisë së botës”, Peru dhe të një tokë mitike të pionierëve, si Oregoni. Dhe më pas ëndrra Polineziane, Namibia, që vështrohet nga treni, Rus
KM