Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Sofokli Dedi Ju falënderoj përzemërsisht për pjesëmarrjen dhe jam i privilegjuar që ndodhe...
Sulejman abazi (Neshaj) Të provokosh në politikë është shumë e rrezikshme, pasi humbja dh...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Në vend të lëngjeve të frutave, më mirë është të konsumoni lëngje perimesh, ka treguar nj...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Jetë
19.02.2017 10:29
Publikuar nga Shekulli
Nga Miho Gjini Gjithmonë ka një keqkuptim dëshira e vjershërimit, e kthyer në një mani për të bërë me to libra kushdo, e për t’u hequr
19.02.2017 10:17
Shtrëngimet në gjoks paralajmërojnë sëmundjet e zemrës
Arteriet koronare janë enët e mëdha të gjakut që furnizojnë zemrën me gjak të oksigjenuar. Sëmundja e arterieve koronare shfaqet kur ato preken nga ateroskleroza apo dëmto...
19.02.2017 10:06
Mëlçia, sëmundjet dhe shkaktarët
Mëlçia është një organ shumë i rëndësishëm pasi pastron gjakun nga helmet. Kur një person ka probleme me qarkullimin e gjakut, atëherë organizmi i tij do të ketë probl...
19.02.2017 10:00
Artrozat, ç'duhet të bëjmë për sëmundjet e kockave gjatë verës
Tahir Çela, mjek ortoped pranë Spitalit Universitar të Traumës Artrozat janë sëmundje të degjenerimit të artikulacioneve (kyçeve). Sëmundja prek artikulacionet duke dë...
18.02.2017 11:12
Ermal Meta: Ja çfarë mbaj mend nga Shqipëria (FOTO)
Nga Brunilda Gorovelli Ai është një tjetër shqiptar që suksesin po e shijon jashtë vendit. Larguar qysh herët nga qyteti i fierit për të nisur një jetë të re në Ital...
18.02.2017 11:02
Lemja e Al Pazar: Më thonë i kam ngjarë gjyshes, ka qenë shakatorja e fisit
Nga Brunilda Gorovelli Me të mund të qeshësh jo vetëm duke e ndjekë në skenë, por edhe nëse konsumon një kafe. Misioni i saj mesa duket është të sjellë buzëqeshje n...
18.02.2017 10:58
Shën Valentini romantik i Gerta Hetës! (FOTO)
Nga Brunilda Gorovelli Teksa dëgjon emrin Gerta Heta menjëherë të shkon mendja të prezantuesja e radios dhe tek këngëtarja e hitit “My love”. Por Gerta Heta nuk ësht...
15.02.2017 11:19
Lefter Çipa, fosfor i këngës labe në 40 vite (FOTO)
Pas përjetësimit të krijimtarisë së veprimtarisë së tij në Memorialin e Polifonisë “Gurë e tinguj” në Pilur, në nderim të mjeshtrit të madh, për 75-vjetorin e tij...
14.02.2017 11:38
Sëmundjet ngjitëse dhe bajamet, rastet kur duhen marrë mjekime
Nga Dr.Polikron Çelo - Pediatër     Fruthi, Rubeola, Skarlatina, Varicela, (Sëmundja e 5-të dhe e 6-të) bëjnë pjesë në grupin e sëmundjeve ngjitëse me shpërthime n...
12.02.2017 14:08
“Goca e Berberit” kënga fierake e Kiu Poros mbush 90 vjet
Nga Arben Velo “Moj gocë e Berberit”, kjo këngë që këndohet gati në të gjithë Shqipërinë, mbetet padyshim një nga këngët lirike më të pëlqyera prej afro 90 vj...
12.02.2017 13:55
Kukësi vazhdon me hap kampioni
Nga Klevis Deda Në përfundim të javës së 21 të superligës së futbollit, Kukësi vazhdon të udhëheq kampionatin shqiptar duke iu afruar akoma më shumë titullit kampion...
12.02.2017 13:40
Juventus dhe Inter në garë për Sanchez
Dy rivalët e përjetshëm në Itali, Inter dhe Juventus kanë një objektiv të përbashkët sa i përket merkatos së verës. Ai është Kiliani i Arsenalit, Alexis Sanchez i cili...
12.02.2017 13:37
Willian zbulon ofertën e Mourinhos
Mesfushori i Chelsea është shprehur se ka marrë një ofertë nga Manchester United dhe se Mourinho ishte ai që e kërkoi me mjaft ngulm. Sipas tij, ofertat e klubeve të tjera p...
12.02.2017 13:34
Messi zgjat kontratën me Adidas
Lionel Messi ka deklaruar se ka rinovuar kontratën me kompaninë e Adidas. Lojtari e ka shpërndarë këtë lajm në profilin e tij në Facebook. Kontrata nuk bëhet e ditur sa e g...
12.02.2017 13:33
Sadiku bëhet Bullgar për karrier
U përfol shumë për vendimin e sulmuesit të kombëtares Shqiptare të futbollit Armando Sadiku që kërkonte me çdo kusht pasaportë Bullgare. “Në radhë të parë kjo do të...
12.02.2017 13:18
Allegri i qëndron besnik Juventusit
Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri ka hedhur poshtë çdo spekulim të ngritur rreth të ardhmes së tij. Ai lidhet ngushtë me një kalim të tij në radhët e skuadrës s...
12.02.2017 13:15
Cungu pranë largimit nga Vllaznia
Pas fitores spektakolare përballë Flamurtarit, trajneri i Vllaznisë Armando Cungu ka paralajmëruar se është në prag të largimit nga skuadra. Për sa i përket fitores ai ës...
12.02.2017 12:57
Trump: Muri me Meksikën do të kushtojë më pak nga sa pritet
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka kundërshtuar lajmet e dhëna se, muri që ai ka vendosur të ndërtojë në kufirin me Meksikën do të kushtojë ...
12.02.2017 12:41
Sekretari Amerikan i Shtetit takim me Federica Mogherinin
Sekretari amerian i shtetit Rex Tillerson u takua të enjten me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian Federica Mogherini, ndërsa të dyja palët po përpiqen të g...
12.02.2017 12:39
Vijojnë bisedimet SHBA-Japoni, kryeministri Abe golf me Trump
Presidenti amerikan Donald Trump dhe kryeministri japonez Shinzo Abe po kombinojnë punën me biznesin, në ditën e dytë të vizitës së udhëheqësit japonez në Shtetet e Bashk...
12.02.2017 12:03
Lëngjet që duhen konsumur dhe bimët mjekësore
Këto suplemente ju ndihmojnë për lirimin nga simptomat e SZI-së. Shtesat probiotike. Probiotikët janë bakterie "miqësore" që ndihmojnë sistemin tuaj tretës të funksionoj...
12.02.2017 11:59
Format e trajtimit për largimin e stresit, ndikimi i fizioterapisë
Homeopatia Disa studime kanë analizuar efektshmërinë e trajtimit homeopatik. Homeopatë profesionist mund të rekomandojnë trajtime për SZI-në bazuar në njohuritë e tyre ...
Minuta e fundit
Koço Kokëdhima: “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë (VIDEO).
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook” se “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë. Kokëdhima ka folur përpara qytetarëve të Elbasanit, për mënyrën sesi do të regjist... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:31
Kronikë
Publikuar më 19.02.2017 21:43 / Dionis Xhafa
Një djalë i ri shqiptar Femi Çela është nën akuzë penale në Britaninë e Madhe, pasi dyshohet seriozisht se është autor i vrasjes së një të riu me ngjyrë pak kohë më parë. E dashura e shqiptarit ka thënë në gjykatë se Çela is
  • Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gostimë, ku një 20-vjeçare ka humbur jetën dhe kanë mbetur të plagosur 4 të tjerë. Policia bën me dije: “Janë përplasur dy mjete, mjeti tip ‘Volkswagen’ me targa AA 015 M
  • Një burrë i moshuar 78 vjeç, dënuar me 19 vite burg për akuzën e vrasjes ka ndërruar jetë gjatë paradites së sotme në ambientet e QSUT. Policia ka informuar se shtetasi që ka ndërruar jetë quhet Nebi Ajazi. Ai ishte me origjinë nga
Ekonomi
Publikuar më 15.02.2017 16:54 / Eno Shkëmbi
Shoqata Shqiptare e Bankave reagoi pas operacionit të suksesshëm për kapjen e hajdutëve të dyshuar të dy grabitjeve të bujshme në kryeqytet. Në deklaratë theksohet se sektori bankar është i shëndetshëm, i sigurt dhe do të vazhdojë
Kulturë
Publikuar më 18.02.2017 22:24 / Dionis Xhafa
Në 9-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, krijuesit shqiptarë nga Austria sollën para lexuesve dy vepra të reja, përcjellë KultPlus. Vepra u prezantuan në Vjenë, në orën letrare që u organizua nga Lidhja e Shkrimtarëve
Sociale
Publikuar më 18.02.2017 11:07 / Elidona Syla
Në orën 12:00 pritet që të fillojë protesta e Partisë Demokratike. Siç shihet nga fotot, Policia e Shtetit e ka “blinduar” kryeqytetin. Forca të shumta të policisë shihen te Kryeministria, te Kryesia e Kuvendit dhe në rrugët e Tiranë
Extra
Publikuar më 19.02.2017 10:44 / Eno Shkëmbi
Nënpresidenti amerikan, Mike Pence iu ka thënë liderëve evropianë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të jenë aleati më i madh. Duke folur sot në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Pence ka thënë se “lidhja e qëndrueshme” në me
  • 356 – Perandori Kostandin II mbyll të gjithë tempujt paganë, duke nxjerrë ligje dhe shpallur dekrete për ndalimin dhe dënimin e çdo praktike fetare, përveç asaj të krishtere. Nga vitet 350, ligjet përcaktonin dënimin me vdekje për ata
  • Çdokush që sheh këto imazhe, do të ketë një dëshirë të madhe për të shkuar që t’i vizitojë nga afër. Mos i humbni këto fotografi mahnitëse që zbulojnë bukurin e tokës me të gjithë lavdinë e saj. /J.A/
  • Mrekullitë arkitektonike të Iranit dhe të Kamboxhias. Peizazhet befasues natyror të “çatisë së botës”, Peru dhe të një tokë mitike të pionierëve, si Oregoni. Dhe më pas ëndrra Polineziane, Namibia, që vështrohet nga treni, Rus
KM