Juventus nuk ia del dot, Totenham barazon në Torino

Publikuar më 13. 02. 2018 nga Dionis Xhafa

Janë shënuar shumë gola, plot katër të tillë dhe në fund ka një barazim 2:2. Një lojë spektakolare u luajt në Torino. Fillimisht golat janë shënuar nga vendasit me anë të Higuain (2 gola). Futbollisti Kane shënoi për miqtë në minutën e 35 të takimit. Higuain humbi penallti nëminutën e 45 të takimit. Pjesa e parë u mbyll 2:1.

Totenham luajti mirë dhe sfidoi vendasit gjitha pjesës së dytë. Si rezultat i lojës tepër të mirë të zhvilluar dhe performancës të lartë, anglezët barazuan në 2:2 në minutën e 71 me anë të Eriksen. Me këtë rezultat, të dyja ekipet kanë shanse kualifikimi për më tej. Totanham është pak më i priviligjuar, duke qenë se ndeshjen e kthimit e luan në Angli.

/D.Xh/