Juventus nuk ia del dot, Totenham barazon në Torino

Janë shënuar shumë gola, plot katër të tillë dhe në fund ka një barazim 2:2. Një lojë spektakolare u luajt në Torino. Fillimisht golat janë shënuar nga vendasit me anë të Higuain (2 gola). Futbollisti Kane shënoi për miqtë në minutën e 35 të takimit. Higuain humbi penallti nëminutën e 45 të takimit. Pjesa e parë u mbyll 2:1.

Totenham luajti mirë dhe sfidoi vendasit gjitha pjesës së dytë. Si rezultat i lojës tepër të mirë të zhvilluar dhe performancës të lartë, anglezët barazuan në 2:2 në minutën e 71 me anë të Eriksen. Me këtë rezultat, të dyja ekipet kanë shanse kualifikimi për më tej. Totanham është pak më i priviligjuar, duke qenë se ndeshjen e kthimit e luan në Angli.

/D.Xh/

 

 

Të tjera

Abissnet