×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Johnson: Amnisti emigrantëve në Britani, përfitojnë mijëra shqiptarë

Boris Jonson, kandidati kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May, ka dhënë një deklaratë surprizë për emigrantët ilegalë në Angli.

Në një intervistë të gjatë për gazetën Daily Mail, Boris Jonson ka deklaruar se “duhet shqyrtuar mundësia e një amnistie për ata qindra mijëra emigrantë ilegal të cilët ndodhen në Angli për më shumë se 15 vjet”.

Duke folur për çështjet e emigracionin Boris Johnson shprehu shqetësimin se në shumë zona të Anglisë, anglishtja nuk është gjuhë e parë e folur dhe kjo do të thotë se të gjithë emigrantët duhet të mësojnë anglisht.

Nga qyteti Darlington ish ministri i punëve të Jashtme të Anglisë, u shpreh se disa komunitete emigrantësh nuk po bëjnë sa duhet për tu integruar në shoqërinë britanike.

“Tani unë mendoj se historia e komuniteteve që vijnë në Londër dhe jetojnë këtu është e jashtëzakonshme. Kemi parë valë migratore dhe ngadalë ata kanë ndryshuar janë përshtatur dhe ata na kanë ndihmuar për diversitetin e kulturës tonë. Kjo është ajo që unë dua për vendin tonë”, deklaroi Johnson.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Beteja ligjore për deportimin e kriminelëve shqiptarë, Daily Mail: Loja “macia dhe miu” i kushton taksapaguesve tanë 200 milionë pound në vit

Beteja ligjore për deportimin e kriminelëve shqiptarë, Daily Mail: Loja “macia dhe miu” i kushton taksapaguesve tanë 200 milionë pound në vit

Publikuar më 06.06.2021
Mediat britanike i kanë kushtuar këtë të diel një artikull s...

Mediat britanike i kanë kushtuar këtë të diel një artikull sjelljes së dhjetëra kriminelëve në Britaninë e Madhe, të cilët kanë gjetur një mënyrë për të shmangur deportimin e tyre në vendet e origjinës. Për Daily Mail, betejat ligjore në gjykata për deportimet e këtyre kriminelëve, mes të cilëve dhe shumë shqiptarë e kosovarë, iu […]

Lexo më shumë

Drejtohej nga shqiptar, policia greke shkatërron grupin kriminal të kokainës

Drejtohej nga shqiptar, policia greke shkatërron grupin kriminal të kokainës

Publikuar më 05.06.2021
Policia greke ka goditur një grup të strukturuar kriminal të...

Policia greke ka goditur një grup të strukturuar kriminal të drejtuar nga një shqiptar në Mykonos, i cili trafikonte kokainën nga Holanda në Athinë me destinacionin ishullin e famshëm. Pesë persona u arrestuan nga operacioni ku u përdorën edhe dronët për të kontrolluar të gjitha lëvizjet e anëtarëve të bandës shqiptare. Mediat greke e kanë […]

Lexo më shumë

Përplasje me armë në Hanover të Gjermanisë, shqiptari mbetet i vrarë në makinën e tij luksoze

Përplasje me armë në Hanover të Gjermanisë, shqiptari mbetet i vrarë në makinën e tij luksoze

Publikuar më 04.06.2021
Një shqiptar nga Kosova ka mbetur i vdekur pas një përplasje...

Një shqiptar nga Kosova ka mbetur i vdekur pas një përplasje me armë në Hanover të Gjermanisë. Sipas asaj që raportojnë mediat gjermane, shqiptari mbeti i vrarë në makinën e tij luksoze Porsche. Autoritetet policore kanë raportuar se viktima është përfshirë një sherr me një tjetër person i cili ishte me një makinë “Merecdes Benz”. […]

Lexo më shumë

Vrau një grua në sy të fëmijës në Shqipëri, 42-vjeçari kërkon azil në Britani

Vrau një grua në sy të fëmijës në Shqipëri, 42-vjeçari kërkon azil në Britani

Publikuar më 01.06.2021
Një vrasës shqiptar, i cili ka hyrë ilegalisht në Mbretërinë...

Një vrasës shqiptar, i cili ka hyrë ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar me 68 emigrantë të tjerë nga Shqipëria, kërkon azil për shkak të frikës se do të vritet nga familja e viktimës që ka shkaktuar si pasojë e gjakmarrjes. Vrasësi shqiptar, qëlloi për vdekje një nënë në sy të vajzës 8-vjeçare. Ai pretendon se […]

Lexo më shumë

“Nuk u fut brenda, qëlloi nga jashtë”, dëshmitari tregon momentin e ekzekutimit të shqiptarit në Athinë: Viktima ishte rrëzuar dhe mbuluar me gjak

“Nuk u fut brenda, qëlloi nga jashtë”, dëshmitari tregon momentin e ekzekutimit të shqiptarit në Athinë: Viktima ishte rrëzuar dhe mbuluar me gjak

Publikuar më 31.05.2021
Të tjera detaje janë zbuluar lidhur me ekzekutimin e shqipta...

Të tjera detaje janë zbuluar lidhur me ekzekutimin e shqiptarit Aris Papa në Greqi, i cili u qëllua për vdekje teksa po pinte kafe në një bar në Athinë. 34-vjeçari shqiptar u ekzekutua të dielën nga një person ende i paidentifikuar. Dëshmitarët e rastit kanë bërë thënë se autori i krimit ishte një person i […]

Lexo më shumë

U ekzekutua me 8 plumba ndërsa pinte kafe/ Zbulohet e shkuara kriminale e shqiptarit të vrarë në Athinë, i përfshirë në 12 vrasje dhe 10 plagosje

U ekzekutua me 8 plumba ndërsa pinte kafe/ Zbulohet e shkuara kriminale e shqiptarit të vrarë në Athinë, i përfshirë në 12 vrasje dhe 10 plagosje

Publikuar më 30.05.2021
Shtetasi me origjinë shqiptare, Aris Papas, u ekzekutua ditë...

Shtetasi me origjinë shqiptare, Aris Papas, u ekzekutua ditën e sotme ndërsa po pinte një kafe në qendër të Athinës. 32-vjeçari u qëllua nga 8 plumba nga një person ende i paidentifikuar. Mediat greke raportuan se i riu shqiptar ndërroi jetë menjëhetë, ndërsa autori i arriti të arratisej nga vendi i ngjarjes. Papas iu kishte […]

Lexo më shumë

“O shqiptarë të qelbur, më vratë djalin o qenër”/ Ekzekutimi në Athinë, e ëma e 32-vjeçarit shpërthen në lot e britma në vendin e krimit

“O shqiptarë të qelbur, më vratë djalin o qenër”/ Ekzekutimi në Athinë, e ëma e 32-vjeçarit shpërthen në lot e britma në vendin e krimit

Publikuar më 30.05.2021
E ëma e 32-vjeçarit shqiptar, Aris Papas, i cili u ekzekutua...

E ëma e 32-vjeçarit shqiptar, Aris Papas, i cili u ekzekutua në një lokal në Athinë, ka shpërthyer në të qara dhe të shara në vendin e krimit. Në videon e mëposhtme shihet se si ajo shan në shqip dhe greqisht, duke akuzuar shtetas shqiptarë për vrasjen e të birit. “E zeza unë, iku djali […]

Lexo më shumë

Ekzekutohet një shqiptar në mes të Athinës

Ekzekutohet një shqiptar në mes të Athinës

Publikuar më 30.05.2021
Një person me origjinë shqiptare është ekzekutuar sot në mes...

Një person me origjinë shqiptare është ekzekutuar sot në mes të kryeqytetit grek. Sipas mediave fqinje, bëhet fjala për një ekzekutim mafioz, ku një person është qëlluar për vdekje me armë zjarri brenda një lokali. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Sepolia, raportojnë mediat e Athinës. Sipas të përditshmes “Kathimerini”, viktima është një 34-vjeçar me origjinë […]

Lexo më shumë