Jepte lajmet e zhveshur, rrëfehet Eliona Pitarka: Ja pse më morën te “2XL”

Eliona Pitarka u bë e njohur për publikun kur u shfaq duke dhënë edicionin e lajmeve topless, vetëm një xhaketë.
Ndërsa pas kësaj Eliona u bë pjesë e kastit të aktorëve të “Apartamenti 2XL”. Ishte producenti Turjan Hyska ai që i bëri ftesë Pitarkës. Ndërsa e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” në “Ora news”, aktorja ka rrëfyer se pse e zgjodhën të jetë pjesë e spektaklit të humorit.
“Mendoj që ajo që donte Turi ishte pikërisht kjo femra që provokonte dhe e gjeti tek unë sepse ishte ajo buja që bëra tek lajmet. Mendoj se isha personi pa komplekse dhe që do ta luante më së miri rolin e femrës provokuese në Apartament. Kjo ishte pika ime e fortë”, u shpreh Eliona.

Të tjera

Abissnet