Java nis pa shi, priten rritje të temperaturave

E hëna dhe e marta do të vijojnë në kushtet e kthjellimeve të alternuara me vranësira të shpeshta, por nuk priten reshje në territor.
Temperaturat e ajrit dje kanë shënuar maksimalisht 19.9°C në zonat jugperëndimore; por edhe e hëna dhe e marta, sjellin rritje të lehta të temperaturave si gjatë orëve të mëngjesit ashtu edhe në mesditë duke bërë që maksimumi në zonat malore të ngjitet mbi 14°C ndërsa maksimumi në ultësirën perëndimore, do ngjitet mbi 22°C.

Të tjera

Abissnet