×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Janë kthyer në kërcënim për njerëzit, këto janë grerëzat që të marrin jetën

Disa grerëza janë parë për herë të parë në Ishujt Britanikë muajin e kaluar, më 16 Prill, në Guernsey, shkruan The Sun.

Të gjendur në këto kushte ekspertët i bëjnë thirrje publikut të kenë kujdes dhe të raportojnë për çdo insekt që shohin, pasi janë të rrezikshëm

Nicola Spence, Zyrtare Kryesore e Shëndetit të Bimëve në Departamentin e Mjedisit, Ushqimit ka thënë për Mirror, se nëse këto insekte identifikohen shpejt mund të merren masa për izolimin e tyre në kohë.

“Ju lutemi jini vigjilentë ndaj grerëzave aziatike dhe nëse mendoni se keni parë një të tillë, raportoni atë”, thotë ajo.

Grerëzat aziatike kanë pickim me helëm të fortë, deri në humbjen e jetës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *