×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Jam ndjerë si kokë pa trup”, shërohet nga COVID-19 George Frendo

Arqipeshkvi George Frendo, ka mundur të fitojë betjën me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur në rrjetet sociale, teksa shprehet se  shumë shpejt do të kthehet pranë besimtarëve të tij, pas një periudhe shkëputje, për shkak të infektimit nga Covid 19.

Më tej ai shkruan ka qenë një eksperiencë e dhimbshme, ndërkohë që falënderon të gjithë ata që janë lutur për shëndetin e tij.

Postimi i plotë i Frendos:

Falënderoj Zotin se së shpejti do të jem përsëri me grigjen time. Larg grigjes jam ndjerë si kokë pa trup. Gëzohem se mund të vazhdoj të kremtoj kohën e Ardhjes, në përgatitje për Krishtlindjen, bashkë me popullin tim.

Kjo periudhë ka qenë për mua një eksperiencë e dhimbshme. Megjithatë jam ndjerë më afër Jezusit, i cili, nga dashuria e tij për ne, ka pranuar dhimbje për shelbimin tonë. Dhe jam ndjerë më afër atyre që, në këto ditë, po vuajnë nga e njëjta sëmundje. Zoti ti forcoftë e ti shëroftë.

Falënderoj përzemërsisht të gjithë ata që më kanë qenë pranë që në fillimin e kësaj sëmundjeje, veçanërisht bashkëpunëtorët e mi më të ngushtë dhe gjithashtu falënderoj për shërbimin e parë që kam marrë nga strukturat e shërbimit Shëndetësor në vend, veçanërisht në Spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Dëshiroj të falënderoj shumë nga ata që më kanë uruar shërim të shpejtë, ndër të cilët Presidenti i Republikës Z. Ilir Meta, Kryetarin e Kuvendit Z. Gramoz Ruci, Kryetarin e Bashkisë Z. Erjon Veliaj, Z. Lulzim Basha kryetarin e Partisë Demokratike, e shumë e shumë të tjerë!

Falënderoj të gjithë besimtarët që janë lutur për mua. Shpresoj të kremtoj meshën me popullin në Katedrale të dielën me 6 dhjetor. Ju përshëndes përzemërsisht duke ju kujtuar të gjithëve gjithmonë në lutjen time. George Frendo, Arqipeshkvi i Tiranë Durrës!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Shpërthimi i bombulës në shkollë, Bashkia jep sqarimin: Është prishur furnella e ngrohjes me gaz

Shpërthimi i bombulës në shkollë, Bashkia jep sqarimin: Është prishur furnella e ngrohjes me gaz

Publikuar më 27.01.2021
Pas publikimit të lajmit të sotëm për shpërthimin e bombulës...

Pas publikimit të lajmit të sotëm për shpërthimin e bombulës së gazit në shkollën 9-vjeçare ‘Ndre mjeda’, ka ardhur dhe reagimi i Bashkisë Shkodër. Në njoftimin që ka bërë në rrjetet sociale, Bashkia ka thënë se nuk ka patur një shpërthim por vetëm prishje të çelësit  të furnellës, për shkak të përdorimit jo të duhur […]

Lexo më shumë

Biznesi Rama-Basha me derrat dhe plehrat e Kamzës

Biznesi Rama-Basha me derrat dhe plehrat e Kamzës

Publikuar më 27.01.2021
Arben Rrozhani Rakip Suli, kryebashkiaku socialist i Kamzës,...

Arben Rrozhani Rakip Suli, kryebashkiaku socialist i Kamzës, i dalë prej votimeve pa rivalë të 30 qershorit 2019, deklaroi se ka paditur në SPAK për shpërdorim detyre paraardhësin e tij, Xhelal Mziun e PD-së. Padia është e drejtë dhe duhet të ishte bërë që kur Suli mori detyrën, gati një vit e gjysëm më parë, […]

Lexo më shumë

Shtatë humbje jete gjatë 24 orëve/ Ministria e Shëndetësisë tregon numrin e të infektuarve në vend

Shtatë humbje jete gjatë 24 orëve/ Ministria e Shëndetësisë tregon numrin e të infektuarve në vend

Publikuar më 27.01.2021
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel q...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat antiCOVID duke vendosur maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë; duke shmangur grumbullimet dhe duke ruajtur distancimin fizik; duke u kujdesur për higjenën vetjake, në mënyrë që të parandalohet përhapja e COVID-19. Ju njohim […]

Lexo më shumë

Shpërthen bombola e gazit në shkollën “Ndre Mjeda” në Shkodër

Shpërthen bombola e gazit në shkollën “Ndre Mjeda” në Shkodër

Publikuar më 27.01.2021
Një bombol gazi ka shpërthyer ditën e sotme në një shkollë 9...

Një bombol gazi ka shpërthyer ditën e sotme në një shkollë 9-vjeçare “Ndre Mjeda” në Shkodër. Mësohet se nga shpërthimi i bombolës së gazit nuk ka pasur persona të lënduar, por ajo ka vënë në rrezik jetën e nxënësve dhe mësuesve të shkollës “Ndre Mjeda”. Si duket bombola përdorej për ngrohje nga stafi apo nxënësit […]

Lexo më shumë

“Tokën e kemi mbjellë vetë, Xhelali të heqë dorë”/ Rakip Suli çon në SPAK Xhelal Mziun për ndërtimin e thertores

“Tokën e kemi mbjellë vetë, Xhelali të heqë dorë”/ Rakip Suli çon në SPAK Xhelal Mziun për ndërtimin e thertores

Publikuar më 27.01.2021
Rakip Suli, kryebashkiak i Kamzës, ka paditur në SPAK për &#...

Rakip Suli, kryebashkiak i Kamzës, ka paditur në SPAK për “shpërdorim detyre” paraardhësin Xhelal Mziu, për një leje të pretenduar që ky i fundit e ka dhënë gjatë kohës që ishte në detyrë, për ndërtimin e një thertoreje në Laknas. Për shkak të bojkotit të zgjedhjeve nga ana e PD-së, Xhelal Mziu nuk kandidoi në […]

Lexo më shumë

“Kur merr të dyja dozat je i mbrojtur”, drejtoresha e ISHP flet për infektimin e Piperos pas vaksinimit: Antitrupat krijohen pas 12 ditësh

“Kur merr të dyja dozat je i mbrojtur”, drejtoresha e ISHP flet për infektimin e Piperos pas vaksinimit: Antitrupat krijohen pas 12 ditësh

Publikuar më 27.01.2021
Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, f...

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, foli në një lidhje me “Skype” për “News24” mbi infektimit me koronavirus të mjekut infeksionist, Pëllumb Piperi, pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës anti-Covid. Fico u shpreh se njeriu është i mbrojtur nga koronavirusi, kur i ka marrë të dyja dozat e vaksinës anti-Covid. Sipas […]

Lexo më shumë

E infektuar me Covid, 28-vjeçarja lindi foshnjën dhe dërgohet sërish te “Shefqet Ndroqi”

E infektuar me Covid, 28-vjeçarja lindi foshnjën dhe dërgohet sërish te “Shefqet Ndroqi”

Publikuar më 27.01.2021
Një 28 vjeçare e infektuar me Covid 19, në muajin e fundit t...

Një 28 vjeçare e infektuar me Covid 19, në muajin e fundit të shtatzënisë ka sjellë në jetë foshnjën e saj dhe për shkak të komplikacioneve nga Covid u dërgua sërish tek spitali Covid 2. Pasi lind në maternitetin  “Kocco Glozheni”, e reja është rikthyer në spitalin “Shefqet Ndroqi”, për kurim të mëtejshëm ndërsa foshnja […]

Lexo më shumë

Sherr mes të rinjve në Dibër/ Një bëhet për spital, një arrestohet dhe 5 të tjerë procedohen

Sherr mes të rinjve në Dibër/ Një bëhet për spital, një arrestohet dhe 5 të tjerë procedohen

Publikuar më 27.01.2021
Një sherr masiv ka ndodhur në lagjen “Treg”, në Peshkopi, ku...

Një sherr masiv ka ndodhur në lagjen “Treg”, në Peshkopi, ku një grup të rinjsh pas një konflikti për motive të dobëta kanë përshkallëzuar sherrin duke përdorur edhe mjete prerëse. Uniformat blu informojnë se gjatë një konflikt fizik mes disa të rinjve, falë ndërhyrjes së menjëhershme të Policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit […]

Lexo më shumë