Ja si parashikohet moti sot ne vendin tonë

Moti i kthjellët dhe i nxehtë mbizotëron në të gjithë territorin e vendit, por duke ju afruar orëve të pasdites do të ketë kalime vranësirash të lehta në ekstremin Verior.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante duke bërë që vlerat ditore të luhaten nga 19 gradë C deri në 39 gradë C.

Sipas MeteoAlb, era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar më brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet