Ja si parashikohet moti sot në vendin tonë

Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të thata dhe të nxehta që vijnë nga Afrika: vendi ynë sot vijon me kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë territorin. Përjashtuar orët e mbrëmjes të cilat do të sjellin vranësira të pakta në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur sërish duke bërë që termometri të ngjitet deri në 39 gradë C në rang territori.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet