Ja si parashikohet moti sot në Shqipëri

Sipas MeteoAlb mot i kthjellët dhe i nxehte mbizotëron në të gjithë Shqipërinë gjatë gjithë ditës, përjashtuar zonat Veriore – Verilindore ku gjatë orëve të vona të mbrëmjes do të shfaqen vranësira kalimtare.

Temperaturat e ajrit mbeten të larta si në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga  18°C deri në 39°C.

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet në pasdite në brigjet detare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet