Ja si parashikohet moti sot në Shqipëri!

Vendi ynë do të vijoj më kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë orëve të para të ditës. Ndërsa në pasdite vranësirat do të pësojnë zhvillim në zonat malore duke sjellë shira afat-shkurtër përgjatë kufirit Lindor dhe në veri të vendit.

Temperaturat e ajrit pësojnë rritje në vlerat minimale, por mbetet konstante vlerat maksimale duke luhatur nga 14 gradë C deri në 32 gradë C.

Era do të do të fryjë mesatare me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet