Ja si parashikohet moti për ditën e nesërme në Shqipëri

Gjatë së enjtes i gjithë territori paraqitet me kthjellime kryesisht në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa vranësira të lehta mbeten në zonat malore.

Por pasditja dhe mbrëmja mbeten në ndikimin e kthjellimeve në të gjithë Shqipërinë. Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë.

Temperaturat e ajrit rriten në të dy vlerat ditore duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 18 gradë C mëngjesi deri në 37 gradë C mesdita.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet