Ja si parashikohet moti nesër në Shqipëri

Ultësira Perëndimore mbizotërohet nga kthjellime, por zonat malore paraqiten kryesisht ne kthjellime dhe vranësira kalimtare, më të dukshme në mesditë. Ndërsa mbrëmja sjell përmirësim të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes por në mesditë do të pësojë rënie, duke u luhatur nga 15 gradë C deri në 36 gradë C.

Era do të fryjë mesatare në tokë, e fortë në det me shpejtësi 42 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Lapërdhosja e shtetit

Rezart Prifti Këto ditë të bukura Tetori në Shqipëri diskutohet si përherë për surealen, për të paprekshmen, për atë që…

Abissnet