Ja si parashikohet moti nesër në Shqipëri

Kthjellime do të jenë dominonte përgjatë brigjeve perëndimore por Juglindja dhe ekstremi Verior do të jetë në prezencë të vranësirave.

Mesdita sjell zhvillim të vranësirave të cilat do të gjenerojnë shira në Juglindje dhe në ekstremin Verior duke lënë ultësirën Perëndimore në Dominimin e kthjellimeve.

Mbrëmja sjell përmirësim të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit pësojnë ulje në të dyja vlerat ekstremale duke u luhatur në vlerat 15 gradë C dhe 35 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi kryesisht Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim të ulët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet