Italia jashtë Botërorit, shkarkohet Ventura

Publikuar më 14. 11. 2017 nga Dionis Xhafa

Lënia jashtë e Italisë në Botërorin që do të zhvillohet në Rusi ka bërë që të shkarkohet menjëherë trajneri Ventura.

Trajneri i deritanishëm u shkarkua përnjehërë pas paraqitjes skandaloze në dy ndeshjet me Suedinë, ku nuk u arrit kualifikimi. Kandidatë për t’a zëvendësuar janë Ançeloti, Alegri, Konte dhe Mançini.

 /D.Xh/