×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ishte infektuar me koronavirus, ndërron jetë mjeku i njohur (Emri)

Një tjetër mjek ka ndërruar jetë nga koronavirusi në vendin tonë. Mësohet se ka humbur betejën me virusin vdekjeprurës mjeku Sefer Dervishi.

Mjeku i njohur kishte rreth dy javë që ishte shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku edhe po trajtohej.

Ndërsa bëhet e ditur se mjeku Dervishi vuante edhe nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Përmes një reagimi, Ministria e Shëndetësisë thotë se mjeku ndodhej prej dy javësh në terapi intensive dhe se vuante nga disa sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të mjekut të qendrës shëndetësore Helmas në Kavajë, dr. Sefer Derivishi, i cili nuk e fitoi dot betejën me COVID19.

Pas dy javësh në terapi intensive në spitalin “Shefqet Ndroqi” mjeku 61-vjeçar që vuante nga disa sëmundje, ka humbur jetën mbrëmjen e sotme, megjithë përpjekjet e parreshtura të stafit mjekësor.

Ngushëllime familjes, kolegëve dhe miqve të dr. Seferit, i cili i shërbeu deri në fund me devotshmëri komunitetit të tij!”-bëri me dije Ministria e Shëndetësisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ju duket i drejtë vendimi i qeverisë që e cilëson vrasjen e Klodian Rashës si aksidentale dhe i jep 8 pensione sociale familjes?

Loading ... Loading ...

Dendias për detin: Me Shqipërinë do e zgjidhim problemin në Hagë, por me Turqinë do veprojmë…

Dendias për detin: Me Shqipërinë do e zgjidhim problemin në Hagë, por me Turqinë do veprojmë…

Publikuar më 16.01.2021
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka dhënë një int...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka dhënë një intervistë për median portugeze, Diario De Noticias. Gjatë intervistës zyrtari i lartë grek u pyet edhe për përplasjet e fundit me Turqinë dhe çështjen e detit territorial. Në lidhje me këtë temë, Dendias përmendi rrugën që Greqia do të bëjë me Shqipërinë, çuarjen në Gjykatën […]

Lexo më shumë

Pronarët që gjakosën njëri-tjetrin/ Gjykata jep masën e sigurisë për dy ndërtuesit dhe tre rojet

Pronarët që gjakosën njëri-tjetrin/ Gjykata jep masën e sigurisë për dy ndërtuesit dhe tre rojet

Publikuar më 16.01.2021
Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë ndaj 5 personave...

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë ndaj 5 personave të arrestuar për konfliktin mes dy ortakëve në kompleksin e pallateve tek rruga “Ndre Mjeda”, në kryeqytet. Dy pronarët e pallatit Albert Allmuça dhe Sino Llanaj janë lënë në masën “arrest shtepie”. Ndërsa për tre rojet, Shkelzen Byberi, Skënder Margjeka dhe Alfred Lumani, gjykata […]

Lexo më shumë

Situata nga COVID-19/Masat nuk lehtësohen, Manastirliu tregon deri kur do të jenë të pezulluara fluturimet me Britaninë

Situata nga COVID-19/Masat nuk lehtësohen, Manastirliu tregon deri kur do të jenë të pezulluara fluturimet me Britaninë

Publikuar më 16.01.2021
Në një konferencë për mediat, ministrja e Shëndetësisë Ogert...

Në një konferencë për mediat, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi mbi situatën dy-javore në vend nga epidemia. Teksa bëri me dije se masat kufizuese nuk do të ndryshojnë, ministrja u ndal edhe te fluturimet me Britaninë, të cilat janë të pezulluara për shkak të variantit të ri të virusit atje. Manastirliu tha se fluturimet […]

Lexo më shumë

Ulje drastike e temperaturave në vend, IGJEUM: Pritet të shkojnë në -15 °C

Ulje drastike e temperaturave në vend, IGJEUM: Pritet të shkojnë në -15 °C

Publikuar më 16.01.2021
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit para...

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave. Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshje lokale të dobëta në disa zona të lokalizuara. Ndërsa në zonat malore në juglindje të vendit, mbi 500 metra mbi nivelin e detit priten reshje në formë dëborë. Temperaturat minimale […]

Lexo më shumë

Biznesmenët janë në burg pas konfliktit me armë, banorët mblidhen para pallatit: Nuk na lejojnë të hyjmë brenda

Biznesmenët janë në burg pas konfliktit me armë, banorët mblidhen para pallatit: Nuk na lejojnë të hyjmë brenda

Publikuar më 16.01.2021
Banorët e pallatit në ndërtim që ka çuar në plagosjen e tre ...

Banorët e pallatit në ndërtim që ka çuar në plagosjen e tre personave në rrugën “Ndre Mjeda” në Tiranë, kanë dalë sërish sot në protestë, edhe pse biznesmenët Albert Allmuça dhe Sino Llanaj gjenden pas hekurave. Shqetësimi i tyre kryesor është ndërprerja e punimeve pas arrestimit të biznesmenëve, teksa kërkojnë vazhdimin e tyre, pasi kontratat janë të […]

Lexo më shumë

“Ja fusja lekët në qese”, nipi i të ndjerës tregon si ua zhvati sanitarja Alldërvishi 8 mijë euro: Ankohej “më ke dhënë pak”!

“Ja fusja lekët në qese”, nipi i të ndjerës tregon si ua zhvati sanitarja Alldërvishi 8 mijë euro: Ankohej “më ke dhënë pak”!

Publikuar më 16.01.2021
Dy ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës...

Dy ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi se veç parave që merrte prej saj, sanitarja Tire Alldervishi i zhvaste para edhe një kushëririt të saj, të quajtur Titi. Ky i fundit ka dëshmuar dje në “Stop”, sesi i […]

Lexo më shumë

Nga nesër nisin fluturimet në këto shtete, çfarë duhet të kenë parasysh shqiptarët

Nga nesër nisin fluturimet në këto shtete, çfarë duhet të kenë parasysh shqiptarët

Publikuar më 15.01.2021
Duke nisur nga e shtuna e 16 janarit, do të fillojnë fluturi...

Duke nisur nga e shtuna e 16 janarit, do të fillojnë fluturimet nga aeroporti “Nënë Tereza”. Aeroporti ka njoftuar se fluturimet më të shumta do të jenë drejt Italisë, ndërkohë që do të ketë fluturime edhe drejt Turqisë dhe Gjermanisë, siç shihet në postimin zyrat. TIA bën apel që pasagjerët të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara […]

Lexo më shumë

Nis pajisja me mjete identifikimi i emigrantëve shqiptarë, vetëm këto zona të Italisë që do e ofrojnë shërbimin

Nis pajisja me mjete identifikimi i emigrantëve shqiptarë, vetëm këto zona të Italisë që do e ofrojnë shërbimin

Publikuar më 15.01.2021
Ditën e sotme, ka nisur shërbimi për pajisjen me pasaportë d...

Ditën e sotme, ka nisur shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti për qytetarët shqiptarë nga Konsullata e Përgjithshme në Bari. Konsullja e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Bari, Gentiana Mburimi ka shpjeguar se ky shërbim do të ofrohet për të gjithë qytetarët rezidentë që u përkasin rajoneve të Pugliasë, Molises, Basilikates, Kalabrisë, Sicilisë […]

Lexo më shumë