×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ishte dënuar me burg në Itali, Policia: Si u prangos 45-vjeçari nga Elbasani

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar ka përfunduar në prangat e Policisë së Elbasanit, me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan në bashkëpunim me Interpol Tirana pas një pune të mirë organizuar, lokalizuan, kapën dhe arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar Shpëtim Pepa, 45 vjeç, banues në fshatin Gradishtë, Belsh.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Firences e ka dënuar me 10 vjet e 6 muaj burg, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pezullohet nga detyra kreu i OFL

Pezullohet nga detyra kreu i OFL

Publikuar më 28.09.2020
Është pezulluar nga detyra kreu i OFL, Artan Shkëmbi. Mësohe...

Është pezulluar nga detyra kreu i OFL, Artan Shkëmbi. Mësohet se shkarkimi i tij është firmosur nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, por ende nuk dihen shkaqet që kanë sjellë këtë lëvizje. Artan Shkëmbi ishte kreu i task forcës “Forca e Ligjit”. Në janar, Artan Shkëmbi kaloi me sukses procesin e Vettingut në […]

Lexo më shumë

Abuzuan seksualisht me të miturën në Babrru, Prokuroria mbyll hetimet për rojën e shkollës dhe 3 të rinjtë

Abuzuan seksualisht me të miturën në Babrru, Prokuroria mbyll hetimet për rojën e shkollës dhe 3 të rinjtë

Publikuar më 28.09.2020
Prokuroria ka mbyllur hetimet për Abaz Dogën, rojën e shkoll...

Prokuroria ka mbyllur hetimet për Abaz Dogën, rojën e shkollës 9-vjeçare në Babrru dhe 3 të rinjtë të përfshirë në abuzimin e një vajze të mitur. Mësohet se e mitura ka treguar para organit të akuzës se Doga dhe 3 të rinjtë e kanë kërcënuar atë në publikimin e fotove intime dhe për këtë arsye […]

Lexo më shumë

I shpallur në kërkim për përdhunim, arrestohet 35 vjeçari në Shkodër

I shpallur në kërkim për përdhunim, arrestohet 35 vjeçari në Shkodër

Publikuar më 28.09.2020
Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim për marrëdhënie seksuale ...

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitura është arrestuar nga Policia e Shkodrës. ”Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, në datën 25.04.2019, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të […]

Lexo më shumë

Elbasan/ Shkrumbohet gjatë natës mjeti tip “Porche” i biznesmenit, kohë më parë subjekt i OFL

Elbasan/ Shkrumbohet gjatë natës mjeti tip “Porche” i biznesmenit, kohë më parë subjekt i OFL

Publikuar më 28.09.2020
Një makinë luksoze është djegur gjatë natës në qytetin e Elb...

Një makinë luksoze është djegur gjatë natës në qytetin e Elbasanit. Mjeti “Porche Aa 007” me targa AA 007 në pronësi të biznesmenit Elis Bahushi është djegur plotësisht. Aktualisht policia po vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes në fjalë, ndërsa dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm. Pak kohë më parë, Operacioni ‘Forca e Ligjit’ […]

Lexo më shumë

Shpërthimi me tritol që tronditi kryeqytetin/ Reagon nipi i Kastriot Reçit: Kam qenë në një lokal në Tiranë si student, s’kemi lidhje me atentatin

Shpërthimi me tritol që tronditi kryeqytetin/ Reagon nipi i Kastriot Reçit: Kam qenë në një lokal në Tiranë si student, s’kemi lidhje me atentatin

Publikuar më 27.09.2020
Disa ditë më parë, në media u raportua se policia dhe prokur...

Disa ditë më parë, në media u raportua se policia dhe prokuroria e kanë tashmë një të dyshuar për ngjarjen që tronditi Tiranën, ku si pasojë mbeti i plagosur rëndë Preng Gjini. Nga hetimet raportohet se nipi i Kastriot Reçit mund të ishte përfshirë në atentat, ndërsa u dhanë edhe detaje në lidhje me veshjen […]

Lexo më shumë

“Duhej të paguaja borxhet për studimet”/ Policia kap shqiptarët e fshehur në çati

“Duhej të paguaja borxhet për studimet”/ Policia kap shqiptarët e fshehur në çati

Publikuar më 27.09.2020
Dy emigrantë të paligjshëm ikën në çati kur policia trokiti ...

Dy emigrantë të paligjshëm ikën në çati kur policia trokiti në derën e shtëpisë, e cila përdorej si fermë kanabisi. Shtetasit shqiptarë Banush Jolla dhe Klemend Liko po përpiqeshin të rrisnin bimët në pronë, kur u arrestuan më 19 gusht. Në Gjykatën e Durham u tha se dyshja u përplas në çatinë e shtëpisë në […]

Lexo më shumë

Merrnin para për të kaluar studentët, gjykata jep masën për pedagogun dhe sekserin

Merrnin para për të kaluar studentët, gjykata jep masën për pedagogun dhe sekserin

Publikuar më 27.09.2020
Gjykata e Posaçme ka dhënë sot masat e sigurisë për pedagogu...

Gjykata e Posaçme ka dhënë sot masat e sigurisë për pedagogun dhe sekserin e arrestuar ditë më parë në Korçë. Mësohet se për pedagogun e Universitetit “Fan Noli”, Alket Dino dhe sekserin, Xhevi Dervishi është dhënë masa e sigurisë “Arrest me burg”. Pedagogu dhe Dervishi, akuzohen se merrnin para nga studentët, në këmbim të dhënies […]

Lexo më shumë

Arrestohet maqedonasi me rrezikshmëri të lartë shoqërore në Qafë Thanë, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarë

Arrestohet maqedonasi me rrezikshmëri të lartë shoqërore në Qafë Thanë, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarë

Publikuar më 27.09.2020
Një 35-vjeçar nga Maqedonia e Veriut është arrestuar në pikë...

Një 35-vjeçar nga Maqedonia e Veriut është arrestuar në pikën kufitare të Qafë Thanës, pasi rezulton të jetë i dënuar me 10 vite burg, si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal si dhe i akuzuar për prodhim dhe shitje narkotikësh. Sipas policisë shtetasi maqedonas është një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Ai ishte […]

Lexo më shumë