×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ish-futbollisti anglez Jamie Carragher parashikon finalen mes Anglisë dhe Italisë, befason me mendimin

Jamie Carragher beson se finalja e Euro 2020 do të shkojë në kohë shtesë dhe penallti, me Anglinë që do ta mposht Italinë për herë të parë në një turne të madh dhe do të fitojë Kampionatin Evropian.

Finalja e madhe mes Anglisë dhe Italisë pritet të zhvillohet në Stadiumin Wembley të dielën me fillim nga ora 21:00. Të dy kombëtaret duhej të luanin nga 120 minuta në gjysmëfinale në mënyrë që të rezervonin një vend në këtë lojë të madhe.

Azzurrët u shtynë deri në penallti kur barazuan me Spanjën 1-1 në kohë të rregullt dhe vazhdime, ndërsa Anglia mori fitoren 2-1 ndaj Danimarkës vetëm në vazhdime. Duke marrë parasysh se këto janë mbrojtjet më të forta në të gjithë turneun, Anglia pranoi vetëm një herë dhe Italia tre, Carragher pret një çështje tjetër të zgjatur.

“Unë mendoj se do të jetë një lojë shumë e ngushtë”, ka thënë fillimisht Carragher për Sky Sports UK.

“Mendoj se mund të shkojë në penallti dhe Anglia të dalë fituese. Ne kemi bërë shumë punë, prandaj le të mos e lëmë atë të shkojë dëm! Nuk mendoj se do të ketë shumë gola në ndeshje”.

“Italia është shumë e fortë në mbrojtje, po kështu edhe Anglia. Unë mendoj se do të jetë 1-1 dhe pastaj do të shkoj në penallti”. “Mendoj se është finale e duhur. Mendoj se ato kanë qenë dy skuadrat më mbresëlënëse në këtë garë – dhe fituesi i merr të gjitha të dielën”, përfundoi legjenda angleze. Anglia nuk e ka mposhtur kurrë Italinë në një turne të madh, duke humbur të katër përpjekjet, përfshirë penalltitë në Euro 2012.

Italia dhe Anglia do të përballen me njëra-tjetrën këtë të diel nga orën 21:00 në stadiumin ‘Wembley’ në ndeshjen finalen të Euro 2020 .

Të dy skuadrat përfunduan një fazë të shkëlqyeshme në grupe dhe pastaj kaluan rivalët një nga një, nërsa në fund tani duhet të mbretërojë vetëm një: Djemtë e Roberto Mancini ose ata të Gareth Southgate.

Më poshtë Marca ka analizuar shanset e skuadrave, duke u bazuar në bastoret kryesore për të parë se cila skuadër fillon si favorit para fillimit të finales së madhe të Euro 2020.

Anglia është paksa favoritë për të fituar Euro 2020, sipas basteve. Për ta fituar Anglia trofeun ka një kuotë mesatare prej 1.80. për të fituar ndeshjen në 90 minuta, kuota është 2.70. Sidoqoftë, edhe kuotat e Italisë janë të ngjashme, edhe pse pak më të larta.

Që Italia të fitojë Kampionatin Evropian ka një kuotë prej 1.95, ndërsa nëse e bën këtë në 90 minuta ka një kuotë 2.90. Se loja shkon në kohë shtesë – siç ndodhi me dy gjysmëfinalet, ka një kuotë prej 3.10.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Johnny Depp/ Fëmijëria e vështirë, droga dhe “nëna e keqe” që e la atë në moshën 15-vjeçare

Johnny Depp/ Fëmijëria e vështirë, droga dhe “nëna e keqe” që e la atë në moshën 15-vjeçare

Publikuar më 17.09.2021
Dokumentet e reja të paraqitura në gjykatë për gjyqin kundër...

Dokumentet e reja të paraqitura në gjykatë për gjyqin kundër Amber Heard zbulojnë sesi Johnny Depp u rrit “vetëm” në moshën 15-vjeçare. Sipas dokumenteve të ‘Page Six’ dhe një postimi që daton në 1981, pasi prindërit e tij u divorcuan, nëna e tij – të cilën ai dikur e përshkroi si “njeriu më i keq […]

Lexo më shumë

Lamtumirë artistit dhe mikut të madh të Shqipërisë, Jon Karamitru!

Lamtumirë artistit dhe mikut të madh të Shqipërisë, Jon Karamitru!

Publikuar më 13.09.2021
Entela Binjaku Më 5 shtator 2021 ndërroi jetë aktori, regjis...

Entela Binjaku Më 5 shtator 2021 ndërroi jetë aktori, regjisori dhe profesori i artit dramatik Jon Karamitru (Ion Caramitru). Artisti i shquar rumun prej pak javësh ishte shtruar në spitalin “Elias” të Bukureshtit ku dhe po kurohej për një sëmundje që e mundonte kohët e fundit.  Njoftimet mediatike për shuarjen e tij ishin sa pikëlluese […]

Lexo më shumë

Tronditet bota e spektaklit, modelja e njohur arrestohet me Modelja Elena me 7.8 kilogramë kokainë!

Tronditet bota e spektaklit, modelja e njohur arrestohet me Modelja Elena me 7.8 kilogramë kokainë!

Publikuar më 10.09.2021
Modelja greke, Elena Polychronopoulou, e njohur për pjesëmar...

Modelja greke, Elena Polychronopoulou, e njohur për pjesëmarrjen e saj në reality show ‘Power of Love’, u arrestua me gati tetë kilogramë kokainë në posedim të saj dhe partnerit. Elena (Lenia) Polychronopoulou dhe partneri i saj Dimitris RegginidisPagratit, u zbulua se kishin drogë në një valixhe, ndërsa sipas njoftimit zyrtar të policisë, burri u përpoq […]

Lexo më shumë

Francezët i thonë sot lamtumirë legjendës së kinemasë Jean Paul Belmondo

Francezët i thonë sot lamtumirë legjendës së kinemasë Jean Paul Belmondo

Publikuar më 09.09.2021
Sot mbahet në Francë, ceremonia përfundimtare për aktorin e ...

Sot mbahet në Francë, ceremonia përfundimtare për aktorin e paharrueshëm Jean-Paul Belmondo. Kortezhi i varrimit do të bëhet këtë pasdite, në orën 17:30, në prani të presidentit francez, Emmanuel Macron, familjes së legjendarit “Bebel” dhe mijëra qytetarëve francezë të cilët do të vaksinohen plotësisht. Sipas gazetës franceze “Le Parisien”, gati 1.000 njerëz do të marrin […]

Lexo më shumë

‘I uroj çdo femre një burrë si ai’, deputetja marroset pas të dashurit: Për të gjithë urrejtësit kini kujdes, po urreni një dhuratë nga Zoti

‘I uroj çdo femre një burrë si ai’, deputetja marroset pas të dashurit: Për të gjithë urrejtësit kini kujdes, po urreni një dhuratë nga Zoti

Publikuar më 01.09.2021
Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, është duke shij...

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, është duke shijuar së fundmi disa ditë të mira pushimi. Ajo bashkë me të dashurin e saj, Keith Groeneveld, kanë zgjedhur bregdetin shqiptar, për të kaluar së bashku disa ditë joproduktive larg aktiviteteve të përditshme. Mbrëmjen e së martës, aktorja dhe deputetja Matoshi ndau me ndjekësit e saj në […]

Lexo më shumë

Aktorja e njohur ‘kthehet’ në vendlindje, Delvina zbulon bustin që përkujton Hajrie Rondon

Aktorja e njohur ‘kthehet’ në vendlindje, Delvina zbulon bustin që përkujton Hajrie Rondon

Publikuar më 13.08.2021
Pas vendimit të Këshillit Bashkiak për dhënien e titullit “Q...

Pas vendimit të Këshillit Bashkiak për dhënien e titullit “Qytetar Nderi” dhe vendimit për vendosjen e bustit të aktores Hajrie Rondo në qendrën e qytetit, në praninë e qindra qytetarëve delvinjotë, sot është mbajtur ceremonia e zbulimit të bustit të aktores me origjinë nga Delvina. Artistja lindi më 1 mars të vitit 1951 në Delvinë […]

Lexo më shumë

Edhe ‘Elita 5’ bojkoton koncertin ku do të këndojë Bregoviç, Arif Ziberi: Nuk kam koment

Edhe ‘Elita 5’ bojkoton koncertin ku do të këndojë Bregoviç, Arif Ziberi: Nuk kam koment

Publikuar më 13.08.2021
Përveç artistëve nga Kosova që refuzuan ftesën nga Bashkia e...

Përveç artistëve nga Kosova që refuzuan ftesën nga Bashkia e Korçës për pjesëmarrje në Festën e Birrës, është edhe grupi nga Tetova “Elita 5” që kanë refuzuar të performojnë. Ndonëse këngëtarët nga Kosova u shprehën se aryseja e mos-pjesëmarrjes ishte ftesa që iu bë artistit Goran Bregoviç, disa të tjerë kishin ‘frikën’ e humbjes së […]

Lexo më shumë

“Më ka droguar”/ Babai i Britney Spears pranon, jep dorëheqjen nga kujdestaria e këngëtares

“Më ka droguar”/ Babai i Britney Spears pranon, jep dorëheqjen nga kujdestaria e këngëtares

Publikuar më 13.08.2021
Babai i Britney Spears ka rënë dakord të japë dorëheqjen si ...

Babai i Britney Spears ka rënë dakord të japë dorëheqjen si kujdestare e këngëtares pas 13 vitesh. Lajmi raportohet nga mediat amerikane. Karriera e këngëtares ka qenë në duart e kujdestarëve ligjorë që nga shqetësimet publike mbi shëndetin e saj mendor në vitin 2008. Marrëveshja e urdhëruar nga gjykata i dha babait të saj, Jamie Spears, kontroll […]

Lexo më shumë