Igumenicë, kapen 4.3 kg drogë, 2 në pranga

Një sasi prej 4.3 kilogram drogë është kapur në Igumenicë të Greqisë. Më saktë, janë gjetur pesë pako të mbushura me drogë të llojit marijuanë.

Në pranga ka rënë një shqiptar dhe një grek. Droga ishte sjellë nga shqiptari i ri. Sasia e lëndës narkotike është gjetur në makinë. Shqiptari e kishte kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme.

/D.Xh/ 

 

 

Të tjera

Një farsë kosovare

Nga Agron Bajrami Në Kosovë, ka kohë që nuk përbën kurrfarë befasie kur politikanët shkelin fjalën e dhënë, abuzojnë me…

Abissnet