×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“I vetmi investim është një dyqan’’, Rama flet për përgjimet: Duan t’i bëjnë nënën këtij vendi

Teksa ndodhet në një takim virtual me gazetarët me temën ‘Ekonomia në fokus’, kryeministri Rama është pyetur edhe mbi përgjimet e prokurorisë italiane.

Në fjalën e tij, kreu i qeverisë është shprehur se mbi këtë çështje do të flasë grupi hetimor.

Sipas Ramës aty thuhet qartë se pavarësisht tentativave që Ndragheta ka bërë për të investuar para në Shqipëri, nuk ia ka dalë, dhe se vetë ai nuk ka asnjë lidhje me akuzat.

Pjesë nga fjala:

Në fakt do të të zhgënjej pasi nuk do të them që për këtë do të flasë drejtësia, pasi në këtë rast ka folur plotësisht grupi hetimore italian, dhe po ua lexoj juve që keni për detyrë të informoni publikun dhe jo të ushqeni tymnajën me llafe dhe muhabete d dëngla njerëzish. Sipas Prokurorisë italiane që po e citoj:

 Pas më shumë se një viti udhëtimesh në Tiranë, për investime që do të bëheshin në Shqipëri ata dështuan totalisht, dhe i vetmi investim që bën ishte ai për një dyqan rrobash pune, që doli kryesisht me humbje.

Ky është citim nga konkluzionet e Prokurorisë italiane. Ky është një turp që i mëshiron më së miri ata që e ushqejnë këtë lloj qasje, dhe mendjen për t’ia bërë nënën këtij vendi e kanë priorite.

Nuk ka asnjë fakt, asnjë lidhje, asnjë provë asgjë. Është e neveritshme dhe unë realisht nuk kam asgjë për të thënë për këtë. Merrni të gjitha ato mijëra faqe, pijuani lëngun, për t’i bërë shqiptarët për të vjellë.

Kjo për mua është një provë spekatakolare e katandisë së opoziteës dhe të medias. Nuk e imagjinoj dot një vend normal, ku një njëri ka në dorë një mikrofon, të marrë kohë nga kmoha e njerëzve per tju hedhur nbë fytyrë këtë lloj gjelle budallëku dhe poshtërsie.

Cfarë t’ju them? Që nuk kam takuar asnjehrë njerëz të tillë? Është e kotë. Çfarë të them? Është një turp ta mbajë ata që e kanë. Bëhet për të krijuar avantazhe, politike, influence nga ata që i kanë bërë nënn këtij vendi. Çfarë të them. S’kam çfarë them.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Vijojnë largimet nga Partia Socialiste, deputeti njofton shkëputjen: Unë refuzova, karrigia nuk është për mua

Vijojnë largimet nga Partia Socialiste, deputeti njofton shkëputjen: Unë refuzova, karrigia nuk është për mua

Publikuar më 07.03.2021
Ish-deputeti i PS-së, Alfred Peza e ka refuzuar ftesën e Ram...

Ish-deputeti i PS-së, Alfred Peza e ka refuzuar ftesën e Ramës për të kandiduar në zgjedhjet e 25 prillit. Këtë lajm e ka bërë me dije vetë Peza përmes një postimi në Facebook. Peza shkruan se është ndjerë i vlerësuar nga ftesa e Ramës dhe ka shtuar se do të jetë gjithmonë në krah të […]

Lexo më shumë

Mesazhi i Bashës për qytetarët: Jeni ju të parët, mos hiqni dorë nga Shqipëria

Mesazhi i Bashës për qytetarët: Jeni ju të parët, mos hiqni dorë nga Shqipëria

Publikuar më 07.03.2021
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e nis këtë të diel...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e nis këtë të dielë me një video-mesazh për shqiptarët. Basha i kërkon qytetarëve që të ngrihen për të ndryshuar këtë realitet. “A e di cili është i pari? A e di cili merr vendime për ty? Jo, ky, as ky, as ky dhe as ky. Je ti! Ti […]

Lexo më shumë

Arben Malaj: Pse nuk do të jem pjesë e listave për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit

Arben Malaj: Pse nuk do të jem pjesë e listave për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit

Publikuar më 06.03.2021
Eksperti i ekonomisë dhe i financave, Arben Malaj, ka konfir...

Eksperti i ekonomisë dhe i financave, Arben Malaj, ka konfirmuar se nuk do të jetë pjesë e listave për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një letre të bërë publike, ai sqaron se pse nuk do të garojë në këto zgjedhje, ndërsa shton se të japësh kontribut për vendin nuk do të thotë që […]

Lexo më shumë

Tjetër largim nga PS/ Sadi Vorpsi nuk kandidon në zgjedhjet e 25 prillit: Kam vendosur t’ia kaloj stafetën prurjeve të reja

Tjetër largim nga PS/ Sadi Vorpsi nuk kandidon në zgjedhjet e 25 prillit: Kam vendosur t’ia kaloj stafetën prurjeve të reja

Publikuar më 06.03.2021
Një tjetër deputet i Partisë Socialiste ka komunikuar faktin...

Një tjetër deputet i Partisë Socialiste ka komunikuar faktin se nuk do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit. Sadi Vorpsi, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka thënë se ka vendosur t’ia kaloj safetën prurjeve të reja, për t’u fokusuar më shumë tek familja ime dhe në angazhime të tjera private. Ky vendim […]

Lexo më shumë

Parlamenti Europian ndryshon deklaratën për Shqipërinë, duhet të plotësohen kriteret e Këshillit Europian

Parlamenti Europian ndryshon deklaratën për Shqipërinë, duhet të plotësohen kriteret e Këshillit Europian

Publikuar më 05.03.2021
Parlamenti Europian sapo ka ndryshuar deklaratën e saj për S...

Parlamenti Europian sapo ka ndryshuar deklaratën e saj për Shqipërinë. Kjo për faktin se sot, në një deklaratë të sajën, Parlamentit Europian shtoi shpresat se Shqipëria do të ishte gati për të nisur rrugëtimin drejt Bashkimit Europian. Në njoftimin zyrtar të Brukselit thuhej se me miratimin e raporteve, duke marrë parasysh se janë përmbushur të […]

Lexo më shumë

Pas Vasilika Hysit, një tjetër deputet i PS-së njofton largimin nga politika: Për fat të keq edhe sot, politika fut hundët në familje dhe…

Pas Vasilika Hysit, një tjetër deputet i PS-së njofton largimin nga politika: Për fat të keq edhe sot, politika fut hundët në familje dhe…

Publikuar më 05.03.2021
Besnik Baraj largohet nga politika. Deputeti i PS-së tre dit...

Besnik Baraj largohet nga politika. Deputeti i PS-së tre ditë nga zyrtarizimi i listave të kandidatëve deklaron se ka vendosur që të mos e plotësojë formularin për të rikandiduar për deputet. Në një postim të gjatë në facebook, Baraj është shprehur se ka vendosur që të mos e plotësojë formularin për t’i krijuar hapësira të […]

Lexo më shumë

Të gjithë janë skeptik për Francën, ajo mbështet integrimin e Ballkanit, por kërkon të ruajë edhe gjendjen ekzistuese të Europës

Të gjithë janë skeptik për Francën, ajo mbështet integrimin e Ballkanit, por kërkon të ruajë edhe gjendjen ekzistuese të Europës

Publikuar më 05.03.2021
Franca është mbështetëse e fortë e integrimit në BE të Ballk...

Franca është mbështetëse e fortë e integrimit në BE të Ballkanit Perëndimor, por rajoni nuk është i bindur se do të bëjë shumë për të ndryshuar status quo-në në periudhën vijuese. Ky është konkluzioni i arritur në konferencën “Franca dhe Ballkani Perëndimor”, organizuar të premten nga Qendra e Beogradit për Politikën e Sigurisë. Me Francën […]

Lexo më shumë

Najada Çomo dhe Luljeta Bozo kandidate të PS-së, çfarë thotë Ilir Meta

Najada Çomo dhe Luljeta Bozo kandidate të PS-së, çfarë thotë Ilir Meta

Publikuar më 05.03.2021
Presidenti Ilir Meta u pyet pwr kandidimin e shefes së Infek...

Presidenti Ilir Meta u pyet pwr kandidimin e shefes së Infektivit Najada Çomo dhe inxhinieres së njohur Luljeta Bozo nën siglën e PS për zgjedhjet e 25 prillit. Meta tha se si President i Republikës nuk mund të komentojë zgjedhje të tilla, por theksoi se është e rëndësishme që partitë të zgjedhin kandidatë me sa më […]

Lexo më shumë