×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

I ati u nda nga jeta, këngëtarja prek me letrën drejtuar atij: Dashuria ime e parë dhe e fundit  

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja Big Mama humbi babain e saj. Në media u tha se i babai i këngëtares humbi jetën pasi vuante nga një sëmundje.

Ishte vetë Big Mama, ajo që e dha lajmin e trishtë nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Instagram”.

Por ditën e sotme, këngëtarja ka shkruar disa fjalë zemre për babain e saj të ndjerë.

Ajo shkruan se babai ishte dashuria e parë dhe e fundit, se është krenare se ka qenë vajza e tij, por gjithashtu e falënderon se ka qenë babai i saj.

“Baba…

Dashuria ime e parë dhe e fundit, asnjëherë nuk kam dashur dikë si ti dhe kurrë nuk do të dua dikë si të kam dashur ty. Krenare që jam bija jote, faleminderit që je babai im! Unë dhe ti nuk jemi ndarë vetëm se kemi filluar një komunikim tjetër që për ne është i panjohur. Kam pasur, kam dhe do të kem baba më të mirin në botë. Me emrin tënd jam bija më krenare! Faleminderit për dashurinë që ma dhe, faleminderit për bisedat tona të gjata të cilat vetëm ti ke mund të m’i bësh në mënyrën më të dashur dhe me humorin që e trashëgova nga ti! Faleminderit që çdo herë ke pas kohë për mua! Faleminderit që çdo herë ke pas mirëkuptim për sjelljet e mia! Faleminderit që më tregove rrugën e jetës! Faleminderit për fëmijërinë time të lumtur! Faleminderit që më mësove t’i dua njerëzit…Këto falenderime baba dhe një million të tjera i kam në shpirt! Të premtoj që do jem mirë, të premtoj që do t’i realizoj ëndrrat që kishe për mua. Çdo pjesë e qenies time është pjesë e jotja! Unë jam ti! Të premtoj se do t’i vazhdoj të gjitha aktivitetet me humorin që më trashëgove dhe nuk do ndalem! Edhe pse jam shumë e thyer, ky ishte premtimi i fundit që ta dhashë. Ne nuk u ndamë vetëm ndërruam mënyrën e komunikimit. Të dua pafundësisht. Vajza babit Besjana”, shkruan Big Mama në “Instagram”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U tha se është i lidhur me modelen indiane, këngëtari e thotë troç: Nuk është e vërtetë, nëna e do nusen shqiptare

U tha se është i lidhur me modelen indiane, këngëtari e thotë troç: Nuk është e vërtetë, nëna e do nusen shqiptare

Publikuar më 14.07.2020
Këngëtari i njohur shqiptar po përflitet prej kohësh se ësht...

Këngëtari i njohur shqiptar po përflitet prej kohësh se është në një lidhje me modelen indiane, Sabrine Khan. Bëhet fjala për Ardian Bujupin dhe modelen e klipit të këngës së tij “Modela”. Në fakt gjithçka nisi nga dy të rinjt të cilët shaqen shpesh nën shoqërinë e njëri-tjetrit në postimet e rrjeteve sociale. Megjithatë këngëtari […]

Lexo më shumë

U infektua me koronavirus, ndahet nga jeta aktori i njohur i telenovelës shumë të ndjekur nga shqiptarët

U infektua me koronavirus, ndahet nga jeta aktori i njohur i telenovelës shumë të ndjekur nga shqiptarët

Publikuar më 14.07.2020
Koronavirusi i ka marrë jetën një prej aktorëve më të njohur...

Koronavirusi i ka marrë jetën një prej aktorëve më të njohur të telenovelave meksikane shumë të ndjekura nga shqiptarët. Bëhet fjalë për aktorin Raymundo Capetillo, të cilin e kemi parë në telenovelën “Zemër e egër”.   Capetillo është ndarë nga jeta në moshën 76-vjecare si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi. Aktori u shtrua me urgjencë […]

Lexo më shumë

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri thyen heshtjen dhe flet për ndjenjat e forta (Video)

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri thyen heshtjen dhe flet për ndjenjat e forta (Video)

Publikuar më 14.07.2020
Ajo është një prej këngëtareve më të veçanta të showbizit sh...

Ajo është një prej këngëtareve më të veçanta të showbizit shqiptar. Muzika e saj dëgjohet kudo duke e bërë një prej personazheve më të dashura për publikun. Bëhet fjalë për Dafina Zeqirin, e cila këtë të hënë ishte e ftuar në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” në “Tv Klan”. E pyetur nga moderatorja, Alketa […]

Lexo më shumë

Djali i saj 18-vjeçar dërgohet në kujdes intensiv, modelja shpërthen në të qara jashtë spitalit

Djali i saj 18-vjeçar dërgohet në kujdes intensiv, modelja shpërthen në të qara jashtë spitalit

Publikuar më 13.07.2020
Ish-modelja e famshme Katie Price është fotografuar e përlot...

Ish-modelja e famshme Katie Price është fotografuar e përlotur jashtë spitalit, pasi djali i saj 18-vjeçar është vendosur nën kujdes intensiv. Fëmija më i madh i ish-modeles u nis me urgjencë në spital, sepse ai kishte dhimbje në kraharor dhe temperaturë shumë të lartë. Burime pranë Katie kanë treguar se mjekët dyshojnë se 18-vjeçari është […]

Lexo më shumë

Ku është Elvana Gjata? Valdrin Sahiti tregon çfarë po ndodh me këngëtaren e njohur

Ku është Elvana Gjata? Valdrin Sahiti tregon çfarë po ndodh me këngëtaren e njohur

Publikuar më 13.07.2020
Elvana Gjata prej disa muajsh nuk është aktive në muzikë dhe...

Elvana Gjata prej disa muajsh nuk është aktive në muzikë dhe si gjithmonë ajo po qëndron e tërhequr nga jeta publike. Rrallëherë këngëtarja shfaqet edhe në rrjete sociale dhe mesa duket për këtë gjë e paska një arsye. I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Në kuthin e Piter Pan”, stilisti Valdrin Sahiti, që është […]

Lexo më shumë

Nora Istrefi i lë të gjithë pa fjalë, shpenzon shumën marramendëse për një veshje plazhi

Nora Istrefi i lë të gjithë pa fjalë, shpenzon shumën marramendëse për një veshje plazhi

Publikuar më 13.07.2020
Nora Istrefi është një nga vajzat më me stil në showbizin sh...

Nora Istrefi është një nga vajzat më me stil në showbizin shqiptar dhe ajo shpenzon jo pak për veshjet e saj. Këngëtarja ka treguar se bën një jetë mjaft luksoze dhe nuk kursehet aspak kur vjen puna tek paraqitja e jashtme. Përveçse për veshjet skenike, duket se Nora shpenzon shuma goxha të mëdha edhe për […]

Lexo më shumë

“Gëzuar ditëlindjen mami më e mrekullueshme”, Elgiti emocionon Klean me surprizën speciale

“Gëzuar ditëlindjen mami më e mrekullueshme”, Elgiti emocionon Klean me surprizën speciale

Publikuar më 13.07.2020
Klea Huta feston 27-vjetorin e lindjes dhe në këtë ditë spec...

Klea Huta feston 27-vjetorin e lindjes dhe në këtë ditë speciale Elgiti i ka bërë një dedikim shumë romantik. Këngëtari ka publikuar në rrjete sociale një foto me Klean, shoqëruar me disa fjalë shumë të bukura për partneren e tij. “Gëzuar ditëlindjen grua & mami më e mrekullueshme në botë, të duam unë dhe Kridi”, […]

Lexo më shumë

“Gjysma ime”, Rezarta Shkurta ndan videon me momente intime me Ermal Hoxhën në jaht

“Gjysma ime”, Rezarta Shkurta ndan videon me momente intime me Ermal Hoxhën në jaht

Publikuar më 13.07.2020
Rezarta Shkurta po jeton momentet më të bukura me pushime me...

Rezarta Shkurta po jeton momentet më të bukura me pushime me bashkëshortin e saj, Ermal Hoxhën dhe vajzën e tyre, Hera. Artistja e njohur prej disa ditësh është arratisur në jug të vendit me familjen e saj dhe përmes rrjeteve sociale ka ndarë disa nga çastet më të lumtura. Ajo ka publikuar në “Instagram” një […]

Lexo më shumë