Humbin jetën 17 persona, zjarr në klinikën e rehabilitimit

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe 12 të tjerë u plagosën nga një zjarr që shpërtheu në një klinikë rehabilitimi të drogës në Guayaquil, qyteti më i madh në Ekuador.

Policia lokale tha se zjarri shpërtheu kur pacientët dogjën dyshekë dhe u përpoqën të iknin nga klinika. Në Ekuador qendrat e rehabilitimit nga droga janë të zakonshme.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Shqipëri, narko shtet

Revista politike “Spiegel” raporton për sjelljen alarmante të qeverisë  socialiste në Shqipëri, me kryeministër Edi Ramën dhe ministër Lleshajn etj….

Abissnet