Huawei përgatit telefonin 2S

Publikuar më 01. 12. 2017 nga Jola Alimemaj

Huawei ka prezantuar modelin Honor V10 dhe ka paralajmëruar se do të vijë me një pajisje tjetër të re.

Bëhet fjalë për telefonin 2S, i cili ngjason me modelin Huawei Mate 10 Lite.

Ka ekran 6 inç FHD, kamera 20MP + 16MP në anën e pasme, kamer për “selfie” prej 20MP, procesor Kirin 960 dhe 6GB RAM.

Softueri është i bazuar në versionin Android 8.0 Oreo.