Ja cili është kushti i Benitez për të vazhduar kontratën

Publikuar më 08. 11. 2017 nga Jola Alimemaj

Trajneri i Newcastle, Rafa Benitez ka dëshirë të nënshkruajë kontratë me sulmuesin anglez të Liverpoolit, Danny Ings, sipas Evening Chronicle.

Benitez dëshiron të përforcojë sulmin në janar dhe Ings është kushti i tij për të vazhduar kontratën.

Ings ka qëndruar jashtë fushe për një kohë të gjatë. Kjo si pasojë e një lëndimi që kishte marrë.