Tifozët anglezë e kalojnë natën në dëshpërim të plotë. Ja ç’ ndodhi pas skualifikimit të Anglisë (FOTO)

Foto 1 nga 36 Pas Para

Tifozët anglezë janë zgjuar duke shpresuar që nata e kaluar të ishte thjesht një ëndërr e keqe, pas skualifikimit të tyre nga Kupa e Botës.

Njerëzit i mbytën vuajtjet e tyre në pijetore, nëpër rrugë apo edhe të zhytur në kanale. Kjo pasi ëndrrat e tyre u shkatërruan pas tre javësh qëllimi historik dhe festimesh.

Pas ndeshjes, tifozët dolën nëpër qytete e gjithë Mbretërisë së Bashkuar, përfshirë Mançesterin, Newcastle dhe Londrën me flamujt mbi shpatullat e tyre, pasi shpresa e tyre u thye.

Ndiqni fotogalerinë tonë për ta kuptuar më qartë situatën e rëndë që ata përjetuan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet