Gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit tashmë janë përcaktuar: Këto janë çiftet!

Ju prezantojmë gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit:

Në gjysmëfinale do të takohen: Barcelona – Valencia dhe Leganes – Sevilla.

Nga ana tjetër, Sevilla i shkon Leganes në ndeshjën e parë, ndërsa ndeshja e kthimit do të luhet në ‘Sanchez Pizjuain’.

Ndeshjet e para të gjysmëfinaleve do të luhen javën e ardhshme në mes të martës (30), të mërkures (31) dhe të enjtën (1 shkurt).

Ndërsa ndeshjet e kthimit në mes të martës (6 shkurt), të mërkurën (7) dhe të enjtën (8).

Finalja është planifikuar të luhet më 21 prill (e shtunë), me gjasa në stadiumin “Wanda Metropolitano”.

Të tjera

Dyert e mbyllura

Nga Enver Robelli Ka 100 arsye për të kritikuar politikat e Bashkimit Evropian ndaj vendeve të Ballkanit. Në vitin 2003…

Abissnet