×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Horror në spitalin e Manastirit, pacienti i shtrirë pranë dy të vdekurve

Disa pamje horroi vijnë nga spitali i Manastirit në Maqedoninë e Veriut.

Një pacient me Covid është fotografuar i shtrirë në një shtrat pranë shtretërve të cilën mbajnë dy persona të vdekur.

Personeli spitalor nuk ka informuar familjen se si është pacienti, njoftojnë mediat vendase.

“Babai im vdiq të Premten, ne pyetëm se si ishte sepse nuk u përgjigj në telefon. Ai ishte në dhomën e tij gjithë natën me pacientin e vdekur pranë tij dhe të nesërmen edhe ai vdiq.”Na thanë se ai kishte vdekur, kështu që ata e kërcënuan se do ta pushonin nga puna sepse nuk na informoi”, – shkroi një grua nga Manastiri që humbi babanë e saj për shkak të neglizhencës mjekësore.

Dy ditë më parë, një tjetër person i shëndetshëm vdiq në spitalin e Manastirit, pa iu dhënë ndihmën e parë. Ai nuk u pranua për ekzaminim edhe pse kishte simptoma të një ataku në zemër.

Ai kishte një test korone negativ, të bërë në një spital privat, por personeli e pranuan atë sepse nuk njohin teste nga spitalet e tjera.

“Ata e dëbuan në një mënyrë arrogante rreth mesditës, ai vdiq në orën 21:00,”- shkroi një person i shqetësuar nga Manastiri.

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor dhe Sanitar thotë se dy hetime paralele janë duke u zhvilluar në këtë institucion shëndetësor, për një pacientë të vdekur, dhe një tjetër për kushtet dhe higjienën në spital.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Greqi/ 858 raste të reja me COVID-19, 274 të intubuar, 32 vdekje

Greqi/ 858 raste të reja me COVID-19, 274 të intubuar, 32 vdekje

Publikuar më 27.01.2021
Greqi njoftoi sot 858 raste të reja të infeksionit me korona...

Greqi njoftoi sot 858 raste të reja të infeksionit me koronavirus (COVID-19), nga të cilat 11 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 154083, nga të cilat 52.1% janë burra. Gjatë gjurmimit u zbulua se 5893 (3.8%) konsiderohen të lidhura me udhëtimet nga jashtë dhe 47802 (62.8%) kanë […]

Lexo më shumë

Tetë viktima dhe 301 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Tetë viktima dhe 301 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Publikuar më 27.01.2021
Të mërkurën në Kosovë janë shënuar edhe tetë viktima nga kor...

Të mërkurën në Kosovë janë shënuar edhe tetë viktima nga koronavirusi i ri, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të vdekurve në 1.479. Njoftimi është bërë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike përmes raportit ditor për situatën epidemiologjike. Në raport thuhet se nga testimi i 2.325 mostrave, pozitivë në COVID-19 kanë rezultuar edhe 301 […]

Lexo më shumë

“Trutë në tokë t’i kisha qit”, kërcënohet Vjosa Osmani

“Trutë në tokë t’i kisha qit”, kërcënohet Vjosa Osmani

Publikuar më 27.01.2021
Presidentja e në detyrë, Vjosa Osmani, është kërcënuar dhe k...

Presidentja e në detyrë, Vjosa Osmani, është kërcënuar dhe këtë fakt e ka bërë të ditur shefi i stafit të saj. Mediat kosovare shkruajnë se shefi i stafit të presidentes në detyrë, Faton Peci, ka thënë se po bëhet një fushatë e egër ndaj saj. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Peci ka bërë […]

Lexo më shumë

Maqedonia e Veriut/ 444 raste të reja dhe 21 vdekje nga COVID-19

Maqedonia e Veriut/ 444 raste të reja dhe 21 vdekje nga COVID-19

Publikuar më 26.01.2021
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 4...

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 444 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar në 91.161 numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara me këtë virus në vend, transmeton Anadolu Agency. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i të vdekurve po ashtu është rritur në […]

Lexo më shumë

Vdiq nga prerjet në kokë! Gruaja e ish-ministrit grek që u arratis në Shqipëri kërkon rishikimin e hetimeve

Vdiq nga prerjet në kokë! Gruaja e ish-ministrit grek që u arratis në Shqipëri kërkon rishikimin e hetimeve

Publikuar më 26.01.2021
Provat dhe dëshmitë që çojnë në përfundimin se ka pasur një ...

Provat dhe dëshmitë që çojnë në përfundimin se ka pasur një përfshirje të një anijeje peshkimi profesional në aksidentin e Sifi Valyrakis jepen nga gruaja e ish-ministrit të ndjerë, piktorja e njohur Mina Papatheodorou – Valyrakis, citojnë mediat greke. Në një letër drejtuar Ministrit të Transportit, i cili është përgjegjës i Rojës Bregdetare, znj. Valyraki […]

Lexo më shumë

Rriten infektimet në Greqi, 842 raste të reja, 21 persona kanë humbur jetën nga COVID-19

Rriten infektimet në Greqi, 842 raste të reja, 21 persona kanë humbur jetën nga COVID-19

Publikuar më 26.01.2021
Greqia njoftoi sot 842 raste të reja të infeksionit të ri me...

Greqia njoftoi sot 842 raste të reja të infeksionit të ri me koronavirus (COVID-19), nga të cilët 13 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 153226, nga të cilat 52.1% janë burra. Gjatë gjurmimit u zbulua se 5874 (3.8%) konsiderohen të lidhura me udhëtimet nga jashtë dhe 47407 […]

Lexo më shumë

Ankesa në Gjykatën Supreme, mundësia e fundit e Albin Kurtit që të marrë pjesë në zgjedhje

Ankesa në Gjykatën Supreme, mundësia e fundit e Albin Kurtit që të marrë pjesë në zgjedhje

Publikuar më 26.01.2021
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa la jashtë zgjedhj...

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa la jashtë zgjedhjeve Albin Kurtin dhe 4 kandidatët e tjerë të LVV për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kreu i LVV ka dhe një shans që të ankohet në Gjykatën Supreme. Këtë veprim LVV duhet ta bëjë brenda 24 orëve, dhe vendimi del brenda 3 ditëve. Kurti bashkë me një […]

Lexo më shumë

Vendimi përfundimtar: Kurtit i mohohet kandidimi në zgjedhje

Vendimi përfundimtar: Kurtit i mohohet kandidimi në zgjedhje

Publikuar më 26.01.2021
Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refu...

Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në PZAP, pas moscertifikimit të listës së kandidatëve për deputetë nga KQZ. Sipas vendimit të publikuar nga PZAP, Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Liburn Aliu, Bajram Mavriqi dhe Labinotë Demi-Murtezi, nuk mund të certifikohen për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që […]

Lexo më shumë