×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Horoskopi, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju, 7 nëntor 2019

Dashi

Audienca juaj do të ketë të gjithë vëmendjen te ju sot. Merrni drejtimin dhe të tjerët do t’ju ndjekin. Tregohuni vetvetja dhe drejtoheni zërin tuaj në auditorin e etur. Informacioni do të rrjedhë lirshëm dhe nuk ka nevojë ta “vidhni” atë. Kini kujdes të jeni të hapur për të pritur pyetje dhe komente nga të tjerët. Pjesëmarrja e tyre është thelbësor për performancën tuaj.

Demi

Sot do të ndiheni të sigurt dhe do të keni një ide të qartë se çfarë doni. Informacioni ëshë fuqi. Të tjerët janë duke punuar të ushtruar pushtet mbi ju. Mos i lejoni ta bëjnë këtë gjë, veçanërisht sot. Inkurajoni sjelljen bashkëpunuese në të gjitha format. Ju mund të arrini rezultate të mëdha nëse punoni së bashku dhe jo kundër njëri-tjetrit.

Binjakët

Mendja juaj do të shpërthejë sot. Do të ndiheni sikur një grumbull i madh informacionesh që duhen përpunuar do të pushtojë mendjen tuaj. Për sa I përket projekteve të mëdha, përpiquni t’i përfundoni ato sa më shpejt. Këshilla më e mirë është që të vendosni paqe me veten. Nëse prisni t’I mbaroni punët në minutën e fundit , do të haseni me problem. Bëni një plan dhe vendosni një afat kohor.

Gaforrja

Përpiquni të mos fokusoheni tek fjalët e të tjerëve sot. Ju mund të keni shpenzuar orë të tëra mposhtur vërejtjet. Do të ndërtoni në skenar të fuqishëm në kokën tuj në lidhje me atë që mendon personi tjetër. Në vend që të përpiqeni ta gjeni përgjigjen në mënyrë indirekte. Më mirë pyeteni drejtpërdrejt personin.

Luani

Tendencat afatgjata po arrijnë në një pikë të të rëndësishme tani. Kjo periudhë dramatike theksohet nga sasia e shtuar e informacionit që ju merrni. Përpiquni të bëni rregullime të vogla në çështjet që përfshijnë këtë informacion të ri. Marrëdhëniet tuaja do të jeni shumë më mirë nëse vetëdijësoheni për distancat që janë krijuar.

Virgjeresha

Bëni një pushim ng ajo që jeni duke bërë. Shikoni se çfarë po bëjnë njerëzit rreth jush. Kontrolloni planet tuaja duke i lidhur me ato të të tjerë dhe shikoni se si mund t’i kombinoni forcat në mënyrë që të vrisni shumë zogj me pak gurë. Bashkëpunimi në vend të konkurrencës është thelbësor. Sa më shumë të përshtateni me këtë sot, aq më mirë do të jeni nesër.

Peshorja

Përshtatuni me energjinë e sotme në mënyrë që të mos mbeteni jashtë grupit. Kontributi juaj për këta të fundit është mjaft i rëndësishëm. Detyra juaj është të nxisni marrëdhënie pozitive midis të gjitha palëve. Nuk gaboni nëse e përdorni mendjen tuaj për të zgjeruar mendjen e të tjerëve.Angazhohuni për të shuar etjen tuaj për njohuri dhe liri nëpërmjet informacionit.

Akrepi

Ju mund të shtoni më shumë mjete në kutinë tuaj të orendive sot. Shprehni shqetësimet që keni dhe do të gjeni mënyra për t’i zgjidhur. Duhet të mbani të hapura linjat e komunikimit në mënyrë që të rrjedhë informacioni. Mos u mashtroni me anën emocionale të gjërave, shikoni faktet.

Shigjetari

Bashkohuni me të tjerët para se të bëni plane të mëdha udhëtimesh. Ideja më e vogël, mund të kthehet në një plan të madh. Në ajër ka një dritë bashkëpunuese që nxit komunikimin. Nëse e shihni se njerëzit nuk po bëjnë përpjekje për grupin, ju mund të dëshironi t’i shfajësoni.

Bricjapi

Mos ngecni duke bërë të njëjtën gjë sot. Sa më të larmishme të jenë aktivitetet tuaja, aq më e lehtë do të jetë për ju të integroheni në çështje të ndryshme. Kjo është dita e duhur për mendime madhore. Sa më shumë të dini, aq më shumë do të vlerësoheni për zgjidhjen e problemeve të mëdha.

Ujori

Sot ju do të rrethoheni nga informacione që mund t’ju çojnë në një vorbull. Jeni një nga njerëzit më të përshtatshëm për t’u marrë me çështjet e ditës. Qëndroni vitalë dhe mbani energjinë në lëvizje. Përgjigja e drejtë do të jetë aty, duke pritur për ju.

Peshqit

Mund të jeni duke kërcyer nga njëri vend tek tjetri sot. Kjo do të jetë një nga ato situatat që ju nuk doni të qëndroni në një vend për një kohë të gjatë. Çdo vend është një hap personal që të çon aty ku do të arrish. Qëndroni të fokusuar. Lëvizja mund t’ju çojë në mes të askundit.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi ditor 8 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Horoskopi ditor 8 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Publikuar më 08.08.2020
Dashi Sot do keni aftësi të mëdha intelektuale dhe komunikue...

Dashi Sot do keni aftësi të mëdha intelektuale dhe komunikuese. Nuk ju mungojnë idetë dhe fjalët për të magjepsur bashkëbiseduesit. Një takim me fat është i mundur. Yjet ju premtojnë përjetimin e emocioneve të bukura, disa ngjarje që do plotësojnë edhe dëshirat tuaja më intime. Demi Ndikimi hënor i fundjavës është një thelb i introspeksionit […]

Lexo më shumë

Horoskopi 7 gusht, parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi 7 gusht, parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar më 07.08.2020
Dashi Vetëm sepse keni ndjenja jashtëzakonisht pozitive për ...

Dashi Vetëm sepse keni ndjenja jashtëzakonisht pozitive për dikë nuk do të thotë se edhe ai person ka të njëjtat ndjenja me ju, prandaj mos bëni supozime sot. Të qëndruarit me këmbë në tokë është këshilla më e mirë për ju sot. Demi Në këtë periudhë do jeni shumë kuriozë, aktivë dhe optimistë. Ju e […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor 6 gusht, parshikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Horoskopi ditor 6 gusht, parshikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Publikuar më 06.08.2020
Dashi Të lindurit e kësaj shenje mund të tundohen gjatë ditë...

Dashi Të lindurit e kësaj shenje mund të tundohen gjatë ditës së enjte. Mos u ndjeni keq nëse keni nevojë të kërkoni ndihmën e një miku. Kjo mund t’ju ndihmojë për t’u promovuar ose për të nisur një punë të re më me perspektivë. Bëni plane, kujdesuni për veten dhe shfrytëzoni çdo mundësi për të […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor 5 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Horoskopi ditor 5 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Publikuar më 05.08.2020
Dashi Një person i huaj mund të ketë një ndikim shumë poziti...

Dashi Një person i huaj mund të ketë një ndikim shumë pozitiv në jetën tuaj sot. Ato që mund të thonë mund t’ju befasojë. Eksplorimi i një kulture të ndryshme do të jetë kënaqësi dhe do t’ju frymëzojë për gjëra të reja në jetën tuaj. Demi Do ju vijnë ndikime pozitive në fushën e miqësinë. […]

Lexo më shumë

Horoskopi/ E martë 4 gusht 2020, ja shenjat me pak dhe me shumë fat

Horoskopi/ E martë 4 gusht 2020, ja shenjat me pak dhe me shumë fat

Publikuar më 04.08.2020
Ky është horoskopi për ditën e martë 4 gusht 2020 që Noa.al ...

Ky është horoskopi për ditën e martë 4 gusht 2020 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë. Dashi Në dashuri […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor 3 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Horoskopi ditor 3 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Publikuar më 03.08.2020
Dashi Këtë të hënë do i jepni fund një sekreti që ju ka mund...

Dashi Këtë të hënë do i jepni fund një sekreti që ju ka munduar prej kohësh. Është dita ku do përballeni me të vërteta të mëdha dhe të ndërmerrni veprime të rëndësishme për jetën. Në dashuri nuk do arrini të sqaroheni me partnerin për gjërat që ju shqetësojnë. Demi Sektori i dashurisë do jete mjaft […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e diel 2 gusht 2020

Horoskopi ditor, e diel 2 gusht 2020

Publikuar më 02.08.2020
Dashi Kjo e diel nuk është dita ideale për dashurinë sepse d...

Dashi Kjo e diel nuk është dita ideale për dashurinë sepse do të keni shumë pasiguri. Bëni durim me ndjenjat e juaja dhe tregohuni të kujdesshëm. Poashtu edhe në aspektin e punës bëni durim ngaqë gjërat do të ecin mirë në atë që jeni duke pritur. Demi Ju jeni të gatshëm për lidhje prandaj nëse […]

Lexo më shumë

Horoskopi ditor 1 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Horoskopi ditor 1 gusht, parashikimi i yjeve për punën dhe dashurinë

Publikuar më 01.08.2020
Dashi Pa e kuptuar se si ose kur ndodhi, ju mund ta gjeni ve...

Dashi Pa e kuptuar se si ose kur ndodhi, ju mund ta gjeni veten mes një̈ konflikti sot. Por gjithçka që duhet të bëni është̈ të përdorni aftësitë̈ tuaja të ndërmjetësimit dhe do a kaloni edhe këtë situate pa ndonjë̈ vështirësi. Buzëqeshja juaj mund të sjellë paqe. Demi Pritet të jetë një ditë emocionuese për […]

Lexo më shumë